Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek szerencsés vagyok,...

Szerintetek szerencsés vagyok, vagy jól betudok illeszkedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az egész kérdést csak kíváncsiságból teszem fel. Inkább csak arra vagyok kíváncsi, hogy Ti mit gondoltok erről. Bocsi, hogyha egy kicsit hosszú lesz, még nem nagyon terveztem el, hogy hogy írom le. :D


Szóval az van, hogy ugye én most szeptemberben kezdtem a gimit, és itt olvastam olyat, hogy ott nagyon gyakran piszkálják az embert pl. azért mert kövér. Na én se vagyok sovány, és olyan emberek mint pl. az anyám mondta nekem, hogy fogyjak le, mert a gimiben piszkálni fognak ezzel. Na akkor (meg igazából mára sem változott a véleményem erről) én erről úgy gondoltam, hogy nem vagyok egy olyan gyerek, aki csendben tűri ezeket, tehát, ha az osztálytársaim elkezdik ezt, akkor én valamivel visszavágok, legyen az bármi, de nem hagyom, hogy engem piszkáljanak. Igazából legbelül én is erre számítottam, hogy piszkálni fognak. És akkor elkezdődött a gimi, és vártam az új osztályt meg minden, és az elején még keveset beszélgettem az új osztálytársaimmal, mert pont a fentebb leírtak miatti félelmem miatt egy kicsit visszahúzódóbb lettem, mint eddig voltam. Aztán valahogy elkezdünk mindenkivel beszélni, szóval így jöttek a dolgok magától. Én meg kellemeset csalódtam, mikor már arra eszméltem, hogy haverok vagyunk, és az én kövérségemet egyszer sem hozta szóba senki. Ez lehet, hogy nem meglepő, vagy tök természetesnek kéne venni(nem tudom), de 4 gyerek a 8 fiú osztálytársam közül, kinézetre tipikusan ez a bunkó b*zi páva. Nyilván mondanom se kell, hogy CSAK kinézetre, mert valójában nagyon jó barátok lettünk egymással.(nyilván a lányokkal is, de természetesen velük kapcsolatban nem volt ilyesfajta félelmem).


Na, köszi, hogyha végigolvastad, ha nem érted, akkor szólj :D elég sz*rul fogalmazok, nem vagyok benne jó. :D és mond el, neked mi a véleményed erről. :))


Köszi a válaszaitokat!!! :))


2016. nov. 11. 23:55
 1/5 A kérdező kommentje:
14/f ezt elfelejtettem
2016. nov. 11. 23:59
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Extrovertáltnak lenni jó.

Ügyes vagy hogy még tudod védeni magad. Nem szerencse kérdése szerintem, de mindenképpen könnyebb, mint azoknak, akiket kitagadnak.


Vajon lehet ez erősséged? Vagy egyszerűen jó az egyéniséged? Ki tudja. Amíg magadat véded, de a többieknek nem. Ártasz, nekem szimpatikus leszel.


Nagyon gyenge az oktatási rendszerünk kommunikáció, EQ és szocializálódás témákörben. Akinek ezek mennek oktatás nélkül, azok ilyen szempontból szerencsések, de inkább tehetségesek :)


Ne hagy magad, de nem kell túl komolyan venni a cikizéseket.

2016. nov. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszod! :))

Én nem vagyok az a típus aki hagyja magát, eddig párszor már előfordult, hogy még általánosban egy-két gyerek, aki nem ismert, valami miatt elkezdett kötekedni, és hát, fogalmazzunk úgy, hogy a végén neki fájt :D


Igazábol nem vagyok az az agresszív fajta, de ha kell megvédem magam.

2016. nov. 12. 00:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Agresszió nem egy olyan dolog, ami minden körülmények között rossz. Van, hogy az agresszort agresszióval le lehet csendesíteni, ha a saját agressziójának küszöbét átlépik. Csak ez a küszöb nem ismert és lehetséges, hogy az agresszort csak felbőszíti az agresszió és még keményebb lesz. Szóval van, amikor működik. Ám hosszútávon nem tartható fenn egy olyan emberi kapcsolat, ami az agresszióra épül.


Szintén működik és hasznos a manipuláció is és a passzív viselkedés is jó. Pl: ha valaki kötekedni akar én elkerülöm, akkor másba fog kötni. Ám ezek is hosszútávon kapcsolat romboló hatásúak.


Szóval ne kell félni, ha agresszívan kell viselkedni, csak előtte jól át kell gondolni, hogy biztos nincs másik megoldás? És ha esetedben nem volt, akkor - mint látod - ez volt az az eszköz, ami az érdekeidet tudta érvényesíteni abban a pillanatban. Ha most ugyan olyan stílusban odamennél azokhoz a srácokhoz, nem venné ki jól magát. Sem velük, sem mással szemben.

2016. nov. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


Egyszer régen történt valami, és én azóta jól átgondolom, és csak akkor használok agressziót, ha tényleg muszáj. :))

2016. nov. 12. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!