Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit érzek pontosan iránta?

Mit érzek pontosan iránta?

Figyelt kérdés
Van egy tanárnő, akit nagyon-nagyon szeretek. 12-13 évesen a rajongásig imádtam, bálványoztam, egyfolytában róla beszéltem, betegesen nyomoztam utána és tökéletesnek tekintettem. Csomó barátnőm azzal szívatott, hogy 'szerelmes vagyok belé'. Persze ez ilyen formában biztos, hogy nem igaz. Lány vagyok, és a fiúkhoz vonzódom, őket szeretem. Ezért a női tanáromért is érzelmileg voltam oda. Tanárilag is fantasztikus, és valószínűleg belekényelmesedtem ebbe a helyzetbe, megszoktam, hogy ilyen jó tanárom van, aztán eltelt 1-2 év, és már beleuntam a dologba, meguntam a bálványozást, és már közönyösen tekintettem arra, ha a következő órám vele volt. Aztán tavaly kaptunk egy másik tanárt arra a tantárgyra, de az a tanár borzalmas volt. Nem elfogultságból mondom az előző tanárom iránt, ezzel mindenki az iskolából egyetértett. Idén újra megkaptam ezt a tanárnőt. És hihetetlen jó érzés visszakapni őt, eszméletlenül hiányzott, és újra tudatosult bennem, hogy nagyon szeretem, valamiért nagyon kötődöm hozzá. Újra a legnagyobb várakozással, örömmel ülök be az óráira, és szinte élvezettel tanulok az óráira. Tény, hogy régebben nagyon sok órám volt vele, volt idő valamiféle köteléknek kialakulni. Most 17 éves vagyok, és úgy érzem, ő az a tanár, akire 20 év múlva is mosolyogva fogok visszagondolni, hogy ő nagyon meghatározó az életemben, és nagyon szeretem. Pontosan mi ez az érzés amit iránta táplálok?

2016. nov. 21. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán a személyisége, viselkedése,stílusa fogott meg és tudat alatt egyfajta példakép ként tekintesz rá hogy te is ilyen szeretnél lenni. Nekem mindig azt mondták a szüleim hogy a tanáraim a második szüleim. Mikor iskolában vagyok ők vannak ptt. Ők védenek meg , tőlük kérhetek segítséget stb. Szerintem felnézel rá valami miatt
2016. nov. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A beteges ragaszkodás és a nyomozásig fajuló rajongás nem egészséges! Tudatosítsd magadban, hogy a tanárnő nem a második anyukád! Se nem családtag, sem istenség, aki mindennél és mindenkinél tökéletesebb! Ez illúzió. Ne élj ilyen irreális állapotban! Minden bizonnyal neki is vannak problémái, ő is ember, tehát természetesen tökéletlen.

Hidd el nekem, nem szabad ilyen erős érzéseket táplálni egy tanár iránt sem! Sajnos ő nem fog segíteni vagy csak megértetni veled, hogy miért is vagy ennyire oda érte. Persze megfogott a személyisége... igen. De mi lesz, ha egyszer csalódsz benne?

Szívesen beszélgetnék veled erről. Szeretnék segíteni, hogy könnyebb legyen. Én is hasonló cipőben jártam. Átérzem, és megértem a helyzeted.

16/L

2016. nov. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
45%

Utolsó válaszolónak:

Hidd el lehet tanárok iránt is több érzelmet táplálni,mindenkinek más szemszöge van. :)

Nekem pl az is hozzá segít h anyukám is tanár és ilyen közegben nőttem fel,DE van egy tőle független tanárnő is akivel úgy beszélgetek mintha testvérem/barátnőm lenne. Rendesen családtagként tekintek rá,és ő is viszont.

Szval nem leszúrásból,csak tisztázom h igenis lehet több érzelmet is táplálni a pedagógusok iránt!!! :)

15/L

2016. nov. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!