Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha recepciós szeretnék lenni...

Ha recepciós szeretnék lenni ( inkább szállodai), akkor ahhoz kell valami végzettség, vagy az érettségi elég? Mert hallottam ilyet is, hogy a nyelvvizsga, meg a nyelvtudás számít, de nem feltétlen kell OKJ végzettség.

Figyelt kérdés
18/F

2016. júl. 5. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg nem, de sokszor még turizmus-vendéglátás egyetemen végzett emberek is elmennek recepciósnak, ha éppen nem találnak jobbat. Mellettük nem biztos hogy labdába rúgsz egy érettségivel.
2016. júl. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy haverom évekig volt recepciós különböző szállodákban, és csak érettségije van. Igaz, ennek már jó 10 éve.
2016. júl. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hát egy próbát megér, ha felhívok pár szállodát :D
2016. júl. 6. 12:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Érettségi elég lehet, de a nyelvtudás elengedhetetlen! Nem nyelvvizsga kell, hanem stabil német+angol.
2016. júl. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát én csak angolul tudok. Érettségim is ötös lett, meg mindog egész jó voltam belőlw, csak az a baj, hogy itt inkàbb a német kéne nem?
2016. júl. 6. 15:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Senki nem kérdezi, hányas lettél érettségin. Ha tudsz beszélni, akkor megfelelsz.

Igen itthon főleg a német kell, de az angol is(olasz, cseh, szlovák népek inkább angolul tudnak).

Egy kisebb szállóban/panzióban még talán gyengébb nyelvtudással is felvesznek, de nagyobb/komolyabb helyre szerintem közel felsőfokú német, meg legalább középfokú(nem vizsga, tudás!!) angol kell.

2016. júl. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!