Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemista fiúk, ti hogy...

Egyetemista fiúk, ti hogy kezelitek az okos lányokat?

Figyelt kérdés

Itt a vizsgaidőszak, megint jönnek a vizsgák. Egyetemista fiúk, ti hogy kezelitek azt, ha az évfolyamotokon vannak lányok, akik látványosan jobb eredményeket érnek el, mint ti, vagy ha lányok az évfolyam legjobbjai?


Én fiúként egyre gyakrabban tapasztalatom ezt, és noha tetszenek az okos lányok, önkéntelenül is rivalizálni kezdek némelyikkel és kudarcként élem meg, ha nem vagyok olyan sikeres, mint ők.



2016. dec. 15. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Lao-ce nevű felhasználó válasza:


Aki másokat ismer, okos.

Aki magát ismeri, bölcs.


Aki másokat legyőz, erős.

Aki önmagát legyőzi, hős.

2016. dec. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

A szokásos kifogásaim:

"Nem okosabb, csak szorgalmasabb"

"Nem okosabb, csak (jobban) tud puskázni"

2016. dec. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Nincs összefüggés okosság és efféle eredmények közt.

Így inkább nem reagálok ezeket kivéve e kérdésre.

2016. dec. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

ismerős... mikor egyetemre jártam, én is sokszor szembesültem ezzel, hogy jobbak a lányok. pedig ttk-ra jártam.


frusztráló volt, de meg kell tanulni nem foglalkozni ezzel, különben mindig csak azt fogod lesni, hogy egy lány már megint jobb nálad...

2016. dec. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálam nem volt okosabb lány az évfolyamon. És már nem is lesz :D
2016. dec. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva lányként nem értem, miért probléma, ha jobb eredményt ér el egy lány, mint egy fiú. Én sem kapok hisztirohamot, ha az évfolyam teljes fiúlétszáma leköröz, örülök a jegyemnek és megyek tovább :D Valaki elmagyarázhatná, mi ezzel a probléma, illetve, hogy miért nincs a fejetekben elismerve az eredményünk ("biztos jobban puskázik")
2016. dec. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A Műszakin nincsenek lányok, csak a hírüket hallottuk. Így kezelni se kell a dolgot. Egyébként meg leginkább a "Szia te okos lány vagy, akkor biztos van jegyzeted ugye?" De nem nagyon érdekel egyébként, ha okos okos, az csak még szebbé teszi, nem tekintem riválisnak.

19/f

2016. dec. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak Lao-cét tudom idézni, akárcsak az első válaszoló. Egyébként nem egészséges, ha komolyan azon akadsz ki, hogy csaj az évfolyam legjobbja. Ez kicsit szexizmus egyébként :D

Engem speciel nem zavar, bár nem tudom milyen szakra jársz. Én történelmes vagyok és tapasztalataim szerint a jobbak közé tartozom, általában ötös szinten mozgok és egyszer sem fordult meg a fejemben ami neked. Ezért létezik a felsőoktatás amúgy, hogy mindenki maximálisan ki tudja fejleszteni a tudását szabadon nemtől függetlenül.

Egyébként okosnak lenni nem minden. Lehet, hogy évfolyam legjobbja, de közben sivár az egész lelki élete és a hétköznapokban sem boldogul mert tudása van de intelligenciája nincs. És ezt nemtől függetlenül mondom.

A rivalizálás sem egészségtelen dolog, de ha erre teszel fel mindent és nem tudod a tanulmányokat magad mögött hagyni akkor valóban nem sok sikered lesz. Magadnak felelj meg, nálad okosabb csajjal meg ne kezdjél ki, ennyi. :)

2016. dec. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!