Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy testnevelő tanár mégis...

Egy testnevelő tanár mégis hogy engedheti meg magának, hogy a diákot selejtnek hívja, és öngyilkosságra biztassa?

Figyelt kérdés

Először is, nem vagyok jó tesiből, nincs jó testalkatom, viszonylag magas és nagyon vékony vagyok. De a tanár sem egy szupermodell, elmúlt 60 éves, van pár leadandó kilója, és a lányok stírölésén kívül semmit nem csinál órán.

Az önbecsülésemet teljesen tönkreteszi. Eddig is folyamatosan szekált, hogy milyen béna vagyok, ezt nem csinálom jól, azt nem csinálom jól, de a legszebb, mikor öngyilkosságra ösztönöz (pl. "a helyedben beleh¤gyoznék a konnektorba"). Természetesen igyekszem figyelmen kívül hagyni a mocskolódásait, van, hogy az osztálytársaim védenek, de így utolsó évben elegem lett, és közöltem vele, hogy egyáltalán nem érdekel, mit mond, vagy hagyja már abba, mert unalmas, de ma azért túllépett egy határt. Közölte velem, hogy egy selejt, hulla vagyok, ami nemcsak rám nézve sértő, hanem a szüleimre is. És nem bírom felfogni, hogy teheti meg következmények nélkül, mert én nem abba a csoportba tartozom, aki lóg, oltogatja a tanárokat vagy ilyesmi.


2016. dec. 15. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen esetben az igazgatóval érdemes beszélni. Lehetőleg szülővel együtt, úgy komolyabban vesznek.
2016. dec. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Legközelebb fogod a telefonod, félrehívod, rákérdezel, hogy most mi is van? A telefonnal fölveszed, NEM reklámozod, mert nem törvényes és nem fogadják el sehol. Kivéve az igazgató, akinek lejátszod, mintegy alátámasztásul a dolgot. Aztán elfelejted a felvételt. Az igazgatónak erre lépnie kell, mert ő is megütheti a bokáját, ha tovább forszírozod a dolgot, esetleg egy feljelentés keretein belül.

Vagy, és ami mellett én letenném a voksom, hogy nem küzdesz vele, hanem ezt a kevés időt már félvárról eltöltöd úgy, hogy körberöhögöd.

2016. dec. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Engem is megalázott egyszer a helyettes tesitanár, a mai napig gyűlölöm azt a köcsögöt. Így nem lehet senkivel beszélni, nem tudom mi a helyes megoldás, de én fejberúgnám a retket. Így nem lehet megalázni senkit ok nélkül.
2016. dec. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Mond azt neki hogy fussatok versenyt es aki nyer pl 1-2 km es tavon az pofazhat. Mi a suliba az ilyen tanarokat kikeszitettuk. Sirva takarodtak el. Meg ilyet... egyebkent is mit foglalkozol a beszolasaival? Legyel a tesi terem tulvegeben aztan ugysem fogod hallani.
2016. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk is hasonló megy. Mi úgy oldjuk meg hogy durvább dolgot szólunk vissza. Természetesen mondjuk ezt könnyebb középiskola utolsó évében megcsinálni mint általánosban. Meg idővel a magyar oktatási rendszerben hidd el kialakul hogy pont lesza*rod az emberek véleményét.
2016. dec. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

#1 Az igazgató magasról tesz rá sajnos. Ő biztosan nem fog intézkedni az ügyben, úgy sem, ha szülővel vagyok.

#2 Én is gondolkodtam már a hangfelvételen, lehet, hogy ezt fogom tenni legközelebb.

#3 Hát, ő sajnos megteszi. Alig várom, hogy végre ne kelljen látni a képét.

#4 Hehe, ez a futóversenyes nem is rossz ötlet. Hidd el, mindig igyekszem eltávolodni tőle, de csak azért is odajön, és ócsárolni kezd:D

#5 A többiek igyekeznek visszaszólni neki (de nekik pl. nem mondja, hogy selejt, béna, szerencsétlen) a fiával kapcsolatban, akit a tanárok húztak be a második emeleti ablakból, mert ki akart ugrani (de nem ez volt az egyetlen hülyeség, amit csinált).

2016. dec. 15. 23:24
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon meghatóak ezek az igazgató lesza.ja, hogy ez és ez esik meg az iskolában történetek, csak mióta az egyikkel lékre futottam és véletlenül kiderült, hogy valami pihent agyú szórakozásból tesz ki hasonló felháboródást kiváltó gerekpanaszkodásokat a gyakorira (úgy látszik, élvezetesnek találja, hogy "hülyíti", feltüzeli az embereket) ,azóta erősebb fenntartással fogadom a hasonló történeteket. Mindenki másnak ezt ajánlom.
2016. dec. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 - írnál még erről? Mi történt?
2016. dec. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

A tesi tanarok mindig is a tanari szakma legaljat kepviseltek. Melegito nadragos bohocok, sippal a nyakukban...

Nalunk a suliban anno tobb evtizede, mindegyik alkoholista volt es volt amelyik utott is minket...

2016. dec. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Akármit is hiszel, kedves hetes válaszoló, a kérdésem nem kamu. Beszéltem egy tanárommal, ami mesélte, hogy minden évfolyamon kinéz valakit, akivel mocskolódik. De hiába jelezték a szülők neki meg az igazgatónak, a tesitanár védett korban van, és az igazgató úgy van vele, hogy úgyis mindjárt nyugdíjba megy, ezt kibírjuk. Nem értem, hogy miért kell vádaskodni, hogy így meg úgy kamu...

#8 hát, ez is eléggé egy vadállat. Egy különtanárom mesélte, hogy őt nem középiskolában, hanem általános iskolában tanította még 30 évvel ezelőtt, és akkor a diákokat még ütötte is, nemcsak mocskolódott velük.

De én tényleg nem értem, miért kell rögtön vádaskodni, hogy kamu. Tényleg beszólogat, és eddig így meg úgy eltűrtem, de azért ne minősítsen már selejtnek...

2016. dec. 16. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!