Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan lehet beszélni normális...

Hogyan lehet beszélni normálisan egy ilyen lakótárssal?

Figyelt kérdés

Nem kertelek, elmondom úgy, ahogy van. Megjegyzem előre, mind a ketten fiúk vagyunk.


Idén kezdtemaz egyetemet és albérletbe mentem egy sráccal, őt már amúgy ismertem előtte is, bár nem sokat szoktunk beszélni, de úgy ugyanarra az egyetemre vettek fel minket, kollégiumba nem akartunk menni, így az albérlet mellett döntöttünk. Sajnos nem nagyon volt más megoldás, mert az ország másik végére mentünk, szóval nem volt megoldható, hogy nap, mint nap hazamenjümk.


A múlthéten szakítottak a barátnőjével és végighallgattam, megpróbáltam neki segíteni túllépni rajta, amennyire csak tudtam. Azóta teljesen ki van fordulva magából. Speciel amikor hazamentem hétvégére és jöttem vissza az albérletbe, egy csajjal kufircolt. Igaz, nem tudta, hogy pontosan mikor fogok jönni, de elmondása szerint egész hétvégén ott volt, de nem volf neki elég az a 2 nap... Ez még mindig nem minden, egyszer konkrétan a szemem láttára elégítette ki magát kézzel. Nem akartam semelyikünknek kellemetlen helyzetet, úgyhogy nem tettem szóvá ezek után.


Meg egyfolytában beszél hozzám, amikor láthatja, hogy tanulok. Tanul zongorázni is egy ideje és erről is előszeretettel zeng ódákat, mégha hallottam is előtte párszor a dolgokat.

A srác egyébként Romániából jött Magyarországra, még amikor kisebb volt és amikor szapulni kell valamit, akkor folyton azt hozza fel, hogy bezzeg Romániában.. Egyébként a srác ma félig román, így a nyelvet is beszéli és azt az egyet talán becsülöm benne, hogy románul szokott káromkodni, ő is tudja, hogy nem szeretem, de legalább úgy csinálja, hogy nem értem. Másrészről iszonyú nagy rumlit hagy maga után. Szerte-széjjel dobálja a ruháit, ha megkérem, hogy csináljon vele valamit, nem érdekli.


Nagyjából ilyeneket kell elképzelni róla. Nagyon zavaró és az nem segít, hogy normálisan beszéljek vele erről, megpróbáltam nem is egyszer.


2016. dec. 17. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fú, hát sajnos csak egy lehetőség, ami valószínűleg sértődéssel fog járni részéről: elköltözni (vagy neki megmondani, hogy költözzön el, de az valószínűtlen).

Én lány vagyok, nekem lány lakótárs volt hasonló - igaz ő nem előttem csinálta a "dolgát" :D, de amikor üzekedett, hallgathattam, aztán a szakítás után kifordulás is pipa, rumli is, szóltam neki, nem változott, általában az ilyen emberek dacosak is és nekik áll feljebb.

2016. dec. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%
Vagy esetleg beszélhetsz a főbérlővel, hogy toppanjon be és vonja felelősségre a kupi miatt.
2016. dec. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Most komolyan???? te is kefélni akarsz vele, ő is veled, esettek túl rajta b+
2016. dec. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Speciel amikor hazamentem hétvégére és jöttem vissza az albérletbe, egy csajjal kufircolt. Igaz, nem tudta, hogy pontosan mikor fogok jönni"

Mi altalaban ilyenkor szoktunk irni a masiknak legalabb egy sms-t, hogy mikor erkezunk, esetleg hazafele kell valami a boltbol, stb.


"Ez még mindig nem minden, egyszer konkrétan a szemem láttára elégítette ki magát kézzel"

Ez melyik helysegben tortent? Azert fiuk kozott egyszeru megbeszelni, hogy mindenki a sajat szobajaban vegezze a dolgat vagy ha kozos szobatok van, akkor mindenki a WC-ben, esetleg a takaro alatt.


"Meg egyfolytában beszél hozzám, amikor láthatja, hogy tanulok."

Ilyenkor azert lehet neki annyit mondani, hogy majd kesobb dumalunk, de most dolgom van.


"Tanul zongorázni is egy ideje és erről is előszeretettel zeng ódákat, mégha hallottam is előtte párszor a dolgokat."

Ez eleg sok emberre jellemzo.



Ha a szerzodes lejartaig se tudtok normalisan kijonni egymassal, akkor vagy keress masik lakast vagy uj lakotarsak.

2017. jan. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!