Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek szóljak tanárnak?...

Szerintetek szóljak tanárnak? Részletek lent!

Figyelt kérdés
Szóval tegnap 2017.01.01 az osztálytársam berúgott!! (14 éves fiú) Hazavittük. De nem túl jó a helyzete. Anyukájával és nagypapájával él és mind a ketten isznak... Suliban féltek már, hogy ő is inni fog vagy rosszabn!! De megkért, hogy a suliban ne szóljak seninek!! Szerintetek??

2017. jan. 2. 00:35
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem amig a suliban nem iszik, illetve nem csinal semmi szabalyelleneset, addig ne szolj. Ha kiderul, ugyis csak rad haragudna, foleg hogy mondta is neked hogy ne szolj senkinek

Ha kerdezik, akkor nem kell falazz neki, de ne az legyen hogy szandekosan bekopod...azt senki sem szereti

2017. jan. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben egyszeri alkalom volt hogy berúgott, nem kell szólnod senkinek. Ha úgy látod rendszeressé válik, és egyre többet fogyaszt alkoholt ilyen fiatalon, érdemes szólnod az osztályfőnöködnek, de úgy hogy elmondod neki hogy a személy megkért rá hogy ne beszélj erről az iskolában, de a saját egészsége és testi épsége miatt szeretted volna elmondani.
2017. jan. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
57%
Amíg iskolán kívül történik, szerintem semmi köze nincs a tanárnak ehhez. Ha az iskolában részegedik le, akkor se kell szólnod, mert szerintem nem létezik hogy ne vegyék észre. És amúgy újévkor rengetegen részegek (sajnos mostmmár a kortol függetlenül), nem olyan nagy dolog.
2017. jan. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

Mivel 18 év alatti igenis van köze a tanárnak ahhoz, hogy milyen körülmények között él a fiú, mivel a gyermekvédelem felé egy fontos jelzőrendszer.

Szólni kell a tanárnak, a veszélyeztetés nem játék és nem magánügy.

A tanár több dolgot is tehet, nem vesznek el senkit rögtön az anyjától, de pl. járhat iskolapszichológushoz, szakkörökre, lehet vki aki felkarolja, de ha a problémáról nem tudnak a felnőttek, komoly baj lehet belőle.

2017. jan. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

Nem kell szólnod, szilveszter volt, egyszeri alkalom.


Én is 14 évesen szilveszterkor voltam először részeg, aztán nem lettem alkoholista. Azért ennél jóval több kell ahhoz :D

2017. jan. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Amíg a suliban nem részegeskedik addig felesleges szólni főleg ha még szépen is megkért téged hogy ezt ne említsed. Egyszer berúg egy 14 éves abban nincs semmi.
2017. jan. 2. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Gyanítom 2017.01.01-jén a fél ország ittas volt, mármint ami a hajnali-reggeli órákat illeti. Egy Szilveszter éjszakából nem lehet reprezentatív statisztikát gyártani. A tanárnak ahhoz van köze, ami az iskolában történik, ami itt kimerül abban, hogy ott iszik, vagy ott van jelen ittas állapotban.
2017. jan. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha gyakran jár inni és egyedül,meg úgy látod hogy szegény srác le van pukkanva érdemes szólni.Sőt,osztálytársad,kötelességemnek érezném,hiába kért meg hogy ne szóljak.

Egyébként újév első napján nem nagy szám piásnak lenni,sok ember itallal ünnepel.

2017. jan. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!