Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megosztanád a világgal a csúf...

Megosztanád a világgal a csúf igazságot az iskoládról, ha tehetnéd?

Figyelt kérdés

Waldorf iskolába járok. Régebben szuper iskola volt, most viszont egy kalap kaki. Csak azért nem váltok már iskolát, mert nem lenne értelme. 13. osztályos gimnazista vagyok, szóval idén végzek.

Az évek során rosszabbnál rosszabb osztálykísérőink voltak. Az előző osztálykísérő, aki egy női tesitanár volt, az összes osztálykiránduláson iszonyat bunkó volt, (eleve egy bunkó), ezt még fel lehetett dolgozni, de a legrosszabb az volt, amikor utoljára elment az osztály Erdélybe. Az osztályfőnökünk konkrétan nem engedte, hogy a saját pénzünkből vizet vegyünk a boltban, mert nem volt kedve megvárni minket a busszal. (A víz mindenhol borzasztó volt, néhol még a színe is sárga volt, nekem például egész héten, minden reggel hasmenésem volt.) Ez a nő lemondott a posztjáról, mert panaszkodtunk a szüleinknek, és leültek vele beszélni, hogy a viselkedése nem helyénvaló.

Aztán jött az a nő, aki most van. A mostani osztályfőnökünk semmit sem csinál. Egész évben, mindent nekünk kell szervezni, aztán meg úgy tesz, mintha minden az ő érdeme lenne. Valójában semmit sem tesz az osztályért. Már inkább nem bízunk rá semmit sem, mert tudjuk, hogy magasról tesz a fejünkre. Máshoz sem ért, minthogy leszidjon minket, amiért szerinte nem végezzük eléggé jól azt a munkát, ami egyébként az övé lenne. Csak a pénz miatt vállalta el az osztályunkat, mert így több a fizetése.

Úgy érzem, hogy az iskolánk, ami agyba-főbe reklámozza magát, mint a legjobb alternatív waldorf intézmény, becsapja az embereket. Itt valójában töredékét se kapja annak a diák, amit amúgy ígérnek. Arra gondoltam, hogy talán írnék egy blog bejegyzést az iskoláról, és a valójában megtörtént dolgokról, hogy emberek, akik ide akarják járatni a gyerekeiket, azok megtudják, hogy a diákok valójában miféle törődést kapnak.


2017. jan. 13. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Írd le nyugodtan, én is meg fogom tenni az én volt iskolámról ha lesz időm. :)
2017. jan. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, szívesen megtenném. A szüleimmel és néhány barátommal már meg is osztottam. Hallottam egy olyan esetről, hogy valaki (nem ugyanoda jár, ahova én) nyilvánosan, facebookon kritizálta (nem káromkodva, fröcsögve, hanem normálisan, érvelve) az iskoláját, elég nagy ügy lett belőle, majdnem ki is rúgták.


Amúgy lehet, hogy nálatok rossz a Waldorf, és ha így van, ezt nyugodtan mondd el másoknak is. De vannak jó Waldorf intézmények is, hallottam már olyanoktól, akik oda jártak.

2017. jan. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igazabol en rendes iskolaba jarok (en is vegzos gimnazista vagyok), es majdnem kinevettelek. Ezek egyike sem problema. Legalabbis ahhoz kepest, amihez en szokva vagyok, meg ami a kornyeken megy. Szerintem orulj neki, hogy ez a legnagyobb bajotok.
2017. jan. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Anno ez a waldorf suli is szuper volt. Pár éve ment ennyire tönkre.

#3-as, egy átlag, állami intézményben nyilván más a szituáció. A két helyzetet nem lehet egy napon említeni. A kérdésem nem is erre utal. Aki waldorfba adja a gyerekét, és tisztában van vele, hogy mit jelent az antropozófia és a többi, az nem azt várja, hogy egy dilettáns banda kénye kedvére bánjon el a gyerekével.

2017. jan. 13. 17:24
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom mit ígért az iskola, de az, hogy nektek volt egy pocsék psztályfőnökötök, akit egyébként le is váltottak, mikor pocsék volt (sok helyen ezt nem teszik meg), majd kaptatok valakit utolsó évre, aki nem viszi rendes azt az osztályt, ami jórészt már 18 éves (tehát alig gyerekek) emberekből áll, azt azért nem nevezném az oktatási intézmény csődjének. Két rossz tanár választás miatt azért még nem kellene leírni egy egész oktatási intézményt.


Anno mikor én gimnazista voltam, legalább 2 olyan tanárom volt, akiknek nem engedném, hogy gyerekeket oktassanak és még 2 akik borzasztóan utálatosak voltak. Ettől még megtanultuk, amit kell, színvonalas oktatást kaptunk, volt osztály pénzünk, szervezett programjaink (igen utolsó két évben mi is magunknak szerveztük). Azt gondolom az iskolának még, ha az egy Waldorf vagy akármilyen magániskola is nem az az elsődleges célja, hogy egy kedves néni boldoggá tegye a gyerekeket.

2017. jan. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szegedre jársz?
2017. jan. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Waldorf iskola mentalitását gusztustalan, aljas, korrupt és ahogy írtad "dilettáns "-módon szétcseszték.

-Mert összefogva minden működő rendszert meg lehet döbteni... -csak arra nem gondoltak, hogy előbb utóbb borul a bili!

Írj blogot! -Linkeld majd ide'!

Több reális történetet tudok jómagam is.

2017. jan. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem Szegedre járok. :)

Amúgy a szomorú a helyzetben az, hogy nyilván nem csak azok a problémák az iskolával, amit leírtam, és nem egy, nem kettő osztály élete lett katasztrofális. Az általános iskola részben már ott tartanak a diákok, hogy annyira nem tanítanak nekik semmi szükségeset sem, hogy szinte egytől-egyig mindenki külön órákra járt mindenből, hogy egyáltalán képes legyen részt venni a felvételin, amivel átjuthat egy másik középiskolába. A pénzzel teljesen felelőtlenül bánnak a tanárok. A költségvetésből nem futja rendesen arra, ami a tanuláshoz kéne, de állandóan külföldi utakat szerveznek, és egyéb nagy kiadásokkal járó programokat, nyilván a szülők pénztárcájának terhére. Mindezt csak azért, hogy aztán azt hangoztathassák, hogy itt aztán mennyi lehetőség van... Pedig valójában ez nem így igaz. Itt is ugyanúgy csak annak vannak igazán lehetőségei, aki kiperkálja a nagy adag pénzt. Egyáltalán nem valósul meg az, hogy azok a diákok is részesülnek a jóból, akik szerényebb körülmények között élnek. Ez az iskola most már szinte semmivel sem különb egy normál középiskolától.

Elméletileg művészeti iskola, de még a művészeti órák száma sincs meg megfelelően.

2017. jan. 14. 09:40
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Kipróbálnám a waldorf-ot. :)

Egy hétre nem cserélünk helyett?

Én megyek a tiédbe, te meg jössz enyémbe.

2017. jan. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!