Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megosztanád velem legfurcsább...

Megosztanád velem legfurcsább élményedet autóvásárlásnál? Mi az ami elég tanulságos volt? Például nekem régen alig akarta egy kereskedő engedni hogy kipróbáljam a kocsit.

Figyelt kérdés
Pedig komoly szándékkal mentem és tetszett is a gép. Ja és egy akkor 13 éves astráról beszélünk ami nem egy fulldrága kategória volt 2008-ban sem. Megértem hogy sok hüly.e emberrel találkoznak na de aki értelmes és kocsit akar venni?!
2016. okt. 16. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Kerekedőktől a kulcsot szoktam elkerni. Nem igazan kerdezgetem őket mert nem sokat tudnak a kocsikról.

Ha lobogtatod előttük a lóvét megnyilnak a kapuk :)


Egy történetem van csak ami elég erdekes. Győri kereskedés Passat 2003 pd. 270000 km, 1 millio. Lebeszéltem az időpontot... odaérek, lesem a kocsikat még meg van dejó gondolom én. Nezem az adatait 430000 km 2001. Több passat nem volt. Megkerestem a kereskedőt, hogy hol van a kocsi soroltam azadatokat ( ár, km...) mondja, hogy a faház mögött. Erre en de hát abba 430 van meg 2 evvel időssebb.

Ennél a pontlál ledöbben es mondja azt mar a multheten eladtuk:). Szerintem meg csak elfelejtette beallitani a km-t. A kora miatt meg majd engedett bolna egy kicsivel többet. Egyebket ugyaz az auto volt mint hirdettek.

2016. okt. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nemrég történt, elmentünk megnézni egy benzines Focus kombit. Képek alapján tök szép volt, egész normálisan felszerelve. Élőben is szép volt és volt olyan extrája amit a hirdetésben ki sem írtak (pl állóűfűtés!! ).


Kérdeztük a kereskedőt, hogy "mit lehet róla tudni?". Szokásos szöveg, svájci autó, nemrég hozták, tök szép tök jó. Az órában 189 000km, a kocsi papírjai mellett találtunk egy korábbi szervizszámlát, azon már 209 000 volt, a motortérben a légszűrőházon az olajcserés matricán meg 231 000 volt :D


Ekkor finoman rákérdeztünk a futásra. Azt a választ kaptuk, hogy ez svájci autó, ott nem tekerik. Amikor szembesítettük azzal, hogy az általuk behozott autó futásával mi a helyzet, akkor hirtelen már nem is az ő autójuk volt, hanem más hagyta ott bizományosan... :D


Amúgy az autó gyönyörű volt, tekerhették volna 130 000-re is az órát. Ami problémás volt az a hibakód mentesség, ami csak a második indításig tartott, onnan már jött az EGR hiba, ECU hiba, ABS hiba. Telefonon rákérdeztünk egy márkaszervizes ismerősnél, állítása szerint ezek gyakori problémák voltak a Focusoknál és zsebbe nyúlósak,szóval..

Kár érte, tényleg szép autó volt.

2016. okt. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A X. kerület Fehér úti nepper telepen szinte minden autónak a kiírt ára magasabb, mint amennyiért hirdették. Mentem egy kocsiért megnézni Székesfehérvárra egy neppertelepre, ugyanez a helyzet fogadott, a csávó ki se akart jönni a bódéjából (először azt hittük nincs senki a telepen), majd amikor kinyitotta a kocsi ajtót, olyan iszonyat bűz jött belőle, hogy szinte elhánytam magam. Kerékív tele volt gittel... Előtte persze telefonáltam, érdeklődtem a gyári kulcsok felől is, erre az volt a válasz, hogy ha nincs meg, majd legfeljebb csinálunk. Na itt kellett volna elfelejteni az egész utazást.

Talán egyszer Nyíregyházára is elmentem egy autóért. A beindítás után fura hangok jöttek a motorházból, majd megszűnt. Emellett a fiatal gyerek mondja, hogy most világít a légzsák visszajelző, de eddig minden ok volt, csak pár napja kezdődött (na persze, szokásos duma). Bementünk egy idősebb pasas (gondolom a gyerek főnöke) mondja, hogy ezt x Ft-nál olcsóbban semmiképp sem adják (1 millió feletti árból, talán 15 000 Ft-tal kevesebb volt az x). Még ebbe is belementem volna talán, ha engedik, hogy átvizsgáltassam az autót. De nem, mert itt kóklerek, nem értenek hozzá, sokat kell várni, hogy időpontot kapjak..., de van egy barátja a közelben hozzá akár most is. Otthagytam őket a ..., mellesleg a fiatal gyerek rá akart beszélni, hogy kipróbáljam az autót, én meg mondtam, hogy így nincs értelme.

Végül kb. fél évre rá vettem egy magánszemélytől, valóban jó állapotút, és még olcsóbb is volt, pedig egy fillért sem alkudtam.

2016. okt. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még az utolsó történethez annyit kihagytam, hogy a csávó azzal tért ki az átvizsgáltatás alól, hogy mit akarok én átnézetni ezen az autón, ez egy egyszerű benzines, nincs mit rajta nézni, de a barátjánál felemeljük és alánézhetek, meg a barátja is ért hozzá.
2016. okt. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy magánszemélytől szerettem volna venni egy Hyundai Coupét. 1200 euró volt az ára. Volt benne valami beütés talán, azt mondta üljek be mellé, beültem. Erre elkezdte hogy ő mekkora versenyző volt régen. Elindult, de úgy vezetett, hogy halálfélelmem volt. 7000-ig forgatta, majdnem bele is vágódtunk egy taxiba egyik kézifékes farolásánál. Ennek ellenére nem nyűgözött le, nekem azt vetítette le, hogy ő egyébként is hogy használta eddig a kocsit. Megálltunk, kérdezem: jöhet a csere? Azt mondja milyen csere? Mondom sofőrcsere. Azt kérdezi van nálad 1200 euró? Nálam csak 1000 volt, annyit szántam rá ha minden rendben van a kocsival. Azt mondja akkor nem próbálhatom ki. Hát mondom akkor nem veszem meg, mert nem tudom így mire adom a pénzt. Ennek ellenére mégis megkértem nyissa fel a motorháztetőt. Kérdeztem mikor volt olajcsere? Azt mondja 1 hete, meg is kérdezhetem a benzinkutast ahol az olajat vette, épp ott álltunk. Mondom nem szükséges. Lecsavartam az olajbeöntő sapkát, és akkora olajsár volt a szelepeknél, hogy az elmondhatatlan. Udvariasan megköszöntem a rám pazarolt idejét és hazamentem. 1 hónap múlva jött az sms hogy nem e kell a kocsi 1100-ért? Nem válaszoltam rá.
2016. okt. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!