Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt-e listád a terhesség...

Volt-e listád a terhesség alatt beszerzendő dolgokról? Megosztanád velem is?

Figyelt kérdés

24. hétben vagyok, elkezdtem beszerezni a szükséges dolgokat. Első baba lesz, tehát szó szerint mindent meg kell vásárolni. Elsősorban a ruhák mennyisége és típusa érdekelne, illetve olyan kis apróságok, amikre szükség van már az első hetekben. Kerestem az interneten ilyen listákat, de nagyon különbözőek és nem tudom, hogy mire van valóban szükség és mit érdemes utólag beszerezni, mert nem biztos, hogy kelleni fog.


Megosztanátok velem a saját listátokat?


2016. okt. 7. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
56-os bodyk, rugik, overál, 20 db textil pelus, 2 db pamut sapka, 1db meleg, kötött sapka, hálózsák, v. takaró, pici pléd, 3-4 db gumis lepedő, tutyi, pici cérna kesztyű, légzésfigyelő, babamérleg, cumisüveg, mellszívó, körömolló, orrszívó, popsitörlő, pelenka, sterilizáló, kiságy, v. bölcső. Ennyi jutott eszembe.
2016. okt. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az interneten itt ott fellelhető listákból ollóztam össze a sajátot a mi élethelyzetünk alapján + fórumos vélemények szerint. Tedd te is ezt!

Nincs "ultimate" lista, van aki pl.: spéci pelenkakuka nélkül nem tudna meglenni, más a pihenőszékre esküszik (én az adamo hintára), egyik babának kell cumi, a másiknak sose...

2016. okt. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem volt listám, úgy mentem el szülni hogy volt itthon egy csomag popsitörlő, egy kád, egy összeszereletlen kiságy, 6db saját rövidujjú body és egy nagy rakat kölcsön ruha. 😹

A kórházból hazafelé jövet vettünk egy cumisüveget mert kevés volt a tejem és pótlast kapott, ezt követte még 2. Ha anyatejes is jó ha van otthon egy, ha el kell menned valahová baba nélkül ha fejsz máscis meg tudja etetni. Mellszìvót, légzésfigyelőt ajándékba kaptunk, a szìvót az első babánál alig használtam (tekinve hogy alig volt tejem), a másodiknál annál többet! A légzésfigyelőt a másodiknál elő sem vettük. 15 textilpelenkát én javasolnék. Vettünk szivacsot a kádba amire babát kell tenni, ìgy könnyebb fürdetni. Kell fürdető, körömvágó (bár sokszor csak a sajátommal tudom levágni nekik), törölköző, vìzhőmérő nem olyan fontos.

A tápszeresemnél kaptunk kölcsön cumisüveg melegìtőt, sokkal egyszerűbb volt mint a tűzhelyen melegìtgetni. Kell autós hordozó és babakocsi, kiságy (a fiam 2 hónapig használta, a lányom majdnem 2 éves koráig 😸), àgyneműnek elég pár lepedő takarók különböző vastagságban (a babakocsiban a baba alá-rá is van aki tesz). Párna nem jó a babának, a feje ala is csak textil pelenka javasolt. Mi rácsvédő nélkül indultunk, mikor már forgott csináltattam vastagabb szivacsból mert folyton beverte a fejét a rácsba. Szoptatós párna szerintem felesleges.

A ruhamennyiség meg annyira egyéni! Vedd számìtásba hogy előfordulhat hogy pl 4x kell teljes ruhacsere egy nap.. Hosszú ujjú bodyt szinte sosem adok/adtam rájuk, rövidujjúból 5 kevés 10 sok. Van aki télen ad harisnyát, én csak akkor adtam mikor már járt és rendes nadrágokat hordott.

2016. okt. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy a neten rákerestem több ilyen listára, nagyon jó támpontok, figyelembe vettem az igényeinket is és azok alapján írtam egy saját listát.

Ezt más nem tudja eldönteni helyetted pl. van aki vesz bébiőrt, van aki nem. Van aki a mikrós sterilizálóra esküszik, van aki a régi kifőzős módszerre stb.

2016. okt. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ruhákból 56-62-es méretet vettem, bodyból 8-10db-ot méretenként, rugdalózóból 4-5db-ot (Szerintem az a legpraktikusabb ami végig patentos,de legalábbis az alja mindenképp, így pelus cserénél nem kell levetkőztetni, csak alul kibontod.)

Meleg ruha kintre

Textilpelusból is 8-10db, ezt tettem a kiságyba és a kocsiba is a feje alá, így ha bukott, csak azt kellett kicserélni.

Pléd 2-3db vastagabb és vékonyabb

Törölköző min. 2db

Orrszívó+tengervizes orrspay nagyon fontos, ha pl.náthás, akkor aranyat ér. (én a porszívósra esküszöm)Ugyanígy legyen mindig otthon lázcsillapító, de ezt az orvos úgyis felírja majd, a vitaminokkal együtt. Alkohol+vatta a köldökére, fürdető, popsikrém, körömcsipesz vagy olló.

Fürdetőkád, kiságy, ágynemű, pelenkázó, babakocsi, hordozó.

Külön vettem Neki sensitive mosószert és öblítőt is.

Mérleget nem vettem, béreltem 1hónapig 2000Ft-ért, bőven elég volt, a védőnő úgyis mérte havonta min. 1x.


Hirtelen csak ennyi jutott eszembe, boldog babavárást!

2016. okt. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én azt mondom, vegyél 2-3 50es rugit is, mert nekem pl. nem volt, és 47cm-vel született a kisasszony, így otthoni játékbaba ruhájába lett hazahozva, az nem lógott rajta egyedül :)


ami nekem mindenképp kellett:

légzésfigyelő

kiságy

cumi, cumisüveg

babakocsi hordozóval

textilpelusok

kád

babapléd

pelenka

popsikrém

popsitörlő



a ruhák attól is függ, mikor születik, de 10-12 body rövid és hosszú ujjas is, rugik, pamut és plüss, az melegebb, talpas nacik, kis felsők... ez már rajtad múlik.

2016. okt. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!