Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem tudok beilleszkedni de...

Nem tudok beilleszkedni de nagyon be akarok mit csináljak?

Figyelt kérdés
most vagyok 10-dikes és elég lassan oldódok fel , és mikor új osztályba kerültem nem tudtam igazán barátokat találni alig pár volt de ők is megtalálták a helyüket, most meg már mindenkinek meg van a saját csapata és nem tudom hogyan tudnék be csatlakozni, olyan egyedül érzem magam és külsős barátaim sincsenek egy- kettő.
2016. nov. 9. 19:52
 1/2 anonim válasza:
Szia! Szerintem nezz ki magadnak egy olyan "csapatot" akik szinpik neked.. Kerdezd meg oket h lehetsz e veluk mert nagyon egyedul erzed magad..
2016. nov. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Sose akarj beilleszkedni sehova, de nem is legyén antiszoc, nem kell fejjel a falnak menni; ne is utáltasd meg magad.


Egyszerűen csak add önmagad, ne aggódj, hogy ki utál meg ezért téged - az az illető hibája, aki pusztán azért megutál valakit, mert önmagát adja.


(Kivétel: ha túl nagy a kockázat.)


Más kérdés, hogy muszáj némi szűrő: önmagadból csak olyat adj, ami által nem okozol kárt se másnak, se önmagadnak.


Természetesen nem úgy értem, hogy "jáj, ha önmagad adom, nem vágódom be, és akkóóó nem hívnak meg sörre / üdítőre, így károm származik"... nem így értem. A sérülés nem ez... Ez pusztán csak érdekeltségből való kiesés, nem pedig kár elszenvedése. Bár ha sumák vagy, a te döntésed , mit teszel. Kérdezd meg önmagad, sumák vagy-e, vagy korrekt?


Én nem azt mondom, hogy ne kellenének hébe-hóba (kölcsönös segítségnyújtáson alapuló) érdekkapcsolatok is, de nem muszáj, csak ha néha úgy alakul - az viszont tuti, hogy ez NEM szabad hogy cél legyen.

2016. nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!