Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Baromira érdekel hogy mi a...

Baromira érdekel hogy mi a bajuk az osztálytársaimnak velem?

Figyelt kérdés
Egy átlag srác vagyok 19 éves mackós testalkatú, komolyabb, nincs páva hajam, van rendes hobbim, programozónak tanulok és érdekel, hogy mi a bajuk velem az osztálytársaimnak? Kicsit éveltolódásom volt középsuliban mivel nulladikban megbuktam és áthelyeztek kilencedik osztályba. Az osztálytársaim majdnem 16 alatt vannak és egyszerűen minden kis mozzanataim kiröhögik bármit csinálok könyvet olvasok cikizik hogy miért horrort olvasok például. Meg csöndes vagyok néha és ezt is nagyon kihasználják, ha meg visszaszólok, mert azért nagyobb vagyok náluk egymást védik. Szóval úgymond engem egyáltalán nem vesznek komolyan, sem társasági emberként, vagyis minden cigiszünetben velük vagyok beszélgetek velük akkor rendesek, de amint visszakerülök az osztályterembe mintha direkt beállna mindenki abba sorba, hogy engem fikázzon. Emiatt már majdnem 200 óra hiányzás összegyűlt ebben a félévbe. Kirugatni meg nem szeretném magam, de akkora stresszben vagyok, hogy önmagam nagyon nehezen tudom kezelni... Vélemény erről? Esetleg tudtok mondani valami ötletet? Próbáltam eddig tényleg visszaszólni, megfenyegetni semmi se jött be, mert mindenki összeáll, akár ellenem és én vagyok a szar mindig. Emiatt meg a hiányzások miatt is baszogatnak, pedig asztmás és magas vérnyomás beteg , az utóbbit az orvos szerint ez a stressz váltotta ki, de nem akarok ezért beledögleni, mert a stressz túlnyom ezen és senki le se szar.

2017. jan. 15. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Nem tanítottak meg a társas életre. És így nem tudod kezelni. Ezt innen nem lehet megoldani, legfeljebb néhány dologra felhívni a figyelmed.


A 16 éves kor a kamaszkor. Az ember az életében elkövetett összes hülyeség 80%-át ekkor követi el. Te is annak idején. Én is. Nem kell vele törődni, különösen nem visszaszólni. Legfeljebb ilyeneket: most boldog vagy? Igen? ennek örülök.

Mindenekelőtt tanulj és ne hiányozz. Nem normális néhány beszólás miatt hiányozni. Ha zavarnak, vonulj félre.

Vedd figyelembe, hogy ebben a korban a saját korosztályi társaság a normális. Aztán majd 40 éves korban akár 10 év is lehet a különbség.

A stressz tényleg okoz magas vérnyomást. Sőt más csúnya dolgokat is. Gondold végig előtte, mi várhat, milyen beszólásra mit reagálsz. Ha ezt nyugodtan (több próbálgatással) végigvizsgálod, nem ér váratlanul. Ha mégis, hagyd. Abból baj nem lesz. Azt hiszed, minden ilyen az önérzeted sérti, pedig dehogy. Lehet, hogy azért, mert kisebbrendűségi komplexusod van. Az ilyesmit kizárólag tanulással lehet leküzdeni. Azzal ugyanis tudsz reagálni,ez sikerélményt ad. A kompluxus valójában az,hogy mindig sikertelennek érzed magad. Pedig sok apró sikert fedezhetsz fel,ha alaposabban megnézed. Körülbelül így: itt egy félig lévő vizespohár. Mit mondasz kapásból? Félig tele, vagy félig üres? Az előbbi optimista és nem zavarja a környezete, mert mindenen tud szórakozni, az utóbbi pesszimista, és az is zavarja, ami meg se történt, mert mi lesz, ha egyszer mégis. Gondolkozz el ezen a kétféle szemléleten. A választás a te döntésed. Eleinte nehezebb, de ez is egy tanulás. A tanulás mindig fáradságos, és sose önmagáért, hanem az eredményért tesszük.

2017. jan. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :)
2017. jan. 15. 17:29
 3/6 A kérdező kommentje:
Suli váltás szerinted megoldaná vagy könnyítené a helyzetet vagy esetleg nem lenne jobb? :/ Vagy nem tudom 19 évesen felvesznek-e félévkor akárhova. :/ Igazából ebben az évben van gondom a tanulással csak. :(
2017. jan. 15. 17:31
 4/6 anonim ***** válasza:

"Az ember az életében elkövetett összes hülyeség 80%-át ekkor követi el."


Ez hülyeség. És még sokan tudnának cáfolni. Kérdező, csodálkozom, hogy programozónak tanulsz, és mégis ennyire hülyék.

2017. jan. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia. Menj át esti tagozatra! Ott kevés a kamasz, az osztály inkább felnőttekből áll. Kevesebbszer kell bejárni és suli mellett dolgozni is tudsz. Viszont ott csak érettségit szerzel, szakmát nem.
2017. jan. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem drága az esti tagozat? :D
2017. jan. 28. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!