Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, hogy az osztálytár...

Mit tegyek, hogy az osztálytársaim békén hagyjanak? Tudnátok valami tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy tizedik osztályos vagyok és három éve élünk Magyarországon. Ezelőtt Erdélyben éltünk, ugyanis székelyek vagyunk.


A gimnáziumba ahová járok, az osztálytársaim eléggé utálnak engem és állandóan lerománoznak pejoratív értelemben.


Meg kell vallani azt is, hogy kiemelkőden jó tanuló vagyok de nem szoktam felvágni ezzel, viszont emiatt is piszkálnak és strébernek tartanak engem.

Mióta idejöttem már azóta ki vagyok közösítve és gúnyolnak engem. Fizikálisan nem bántalmaznak, viszont minden nap beszólogatnak.

Főleg azzal piszkálnak, hogy román vagyok, holott székely vagyok.

Mondok egy példát: egyszer egy osztálytársam román kutyának hívott én meg elmondtam neki, hogy székely vagyok erre ő: "te nem vagy magyar még félig sem, egy román kutya vagy"


Vagy például mikor fociztunk tornaórán és kapus voltam és gólt kaptam egyik osztáytársam leordított, hogy "nem tudsz védeni te román ge*i?"

És ez szinte mindennapos, hogy piszkálnak ezzel.

Tanárokkal és a tanulmányi eredményeimmel nincsenek problémák de az osztályom kikészít.


Mit tegyek? Hogyan érjem el azt, hogy leszálljanak rólam?



2017. jan. 16. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazán színvonalasak az osztálytársaid. Igazából annyit tudsz tenni, hogy megvárod míg megunják és próbáld nem magadra venni a bántásokat. Esetleg visszakérdezhetsz ilyen román g*ci stílusú beszólásokra, hogy most jobb? változott valami?


Ha nagyon eldurvul a helyzet akkor meg szólni kell az ofőnek. Lehet nem használ semmit, de legalább tud róla. Neki meg megvannak az eszközei, hogy le legyenek állítva. PL egy fogadó óra vagy szülői értekezlet során megemlíti ezt a szülőknek és ha olyan a szülők hozzáállása akkor megnevelik a csürhe pujájukat.

2017. jan. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En reflexbol visszakiabalnam, hogy roman g*ci a k..va anyad. De hat ez en vagyok, meg ugye az se biztos, hogy ez a legjobb megoldas. Sőt..
2017. jan. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogyan érjed el, hogy leszálljanak rólad? Kérdezd meg tőlük, hogy a székelyek tehetnek e trianonról, hogy megcsonkították Magyarországot anno a nagyhatalmak? A fogukat ütném ki egyenként a sz...háziaknak, hogy olyan embert aláznak, aki a magyarsága miatt szenvedett már eleget a románoktól, erre a saját honfitársai lerománg..zik. Rongy emberek az osztálytársaid, olyan primitívek, hogy csak a fizikai erőszakból értenének.
2017. jan. 17. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Várom a liberális jogvédőket, hogy mikor kezdenek el tutolni... Ja, bocsánat, biztosan nem fognak, hiszen itt "csak" egy székely származású magyart ért hátrányos megkülönböztetés, és egyébként is el vannak foglalva szíriai, eritreai, pakisztáni, és még ki tudja miféle védenceik seggének fényesre nyalásával.


A kérdezőnek pedig annyit: Legyél büszke arra aminek születtél, és ha valóban székely vagy, fogod te azt tudni, hogy hogyan állj helyt a hitványok között!

2017. jan. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egy rendes székely legény nem siránkozik az interneten. Szólj vissza, ha nem állsz ki magadért akkor besz*ri kis p*csnek fognak tartani, akit nyugodtan lehet baszogatni.
2017. jan. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!