Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért lett a tanulás lenézendő...

Miért lett a tanulás lenézendő dolog? Miért nem foglalkoznak egyesek a saját jövőjükkel?

Figyelt kérdés

Persze tisztelet a kivételnek.

De nem értem ezt a hozzáállást, és egyre több ilyet látok/hallok/olvasok. Amikor én voltam ált.sulis (kb 10 éve), már akkor is voltak ilyenek, gimiben is volt ilyen.

Ismerek is ilyet.

Azokról beszélek, akik cs* sztetik azt, aki normálisan tanul, akik az egész évet vagy iskolát kegyelemkettesekkel végszörfölik, és csak azért hajtanak a kettesért, max hármasért, hogy a "fater/muter kussoljon".

És sok ilyen gyereknek a szülei egyáltalán nem ilyenek! Ezért nem értem.


Voltak nekem is ilyen osztálytársaim. Az egyik pincérkedik valami lebujban, a másik börtönben van, a harmadik a vasúton takarít, és így tovább. Nem akarok az életükbe beleszólni, de nem egyszer hallottam már, hogy teli torokból szidják azokat, akik jól keresnek, meg ők vannak az első sorban a támogatóknál, ha arról van szó, hogy a gazdagabbakat jobban adóztassák meg.


Miért lesz valaki olyan, hogy ennyire le se sz@rja a saját jövőjét, és élete végéig csak vegetálni fog?

Az egyik ismerősöm is ilyen volt. A gimiben is csak kettesei voltak, mert nem tanult, a szülei sem tudták motiválni semmivel. Aztán a szülőknek elegük lett, és amikor 3.-ban 5 tantárgyból is bukott (ekkor volt 18 éves), kivették a gimiből és elzavarták dolgozni. Érdekes azóta eltelt 4 év, és a gyerek esti tagozaton végzi a gimit, és sokkal jobban teljesít.



2017. jan. 18. 09:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
85%

"ha buta es lusta akkor azt ha agyonvered se fog neked jol teljesiteni"

Csak tudod, senki nem születik lustának. Oké, a képességek részben vele született tényezők, de azokat is lehet fejleszteni.

Persze, nem agyonverni kell, hanem megszerettetni vele a tudást, segíteni, ha valami nem megy, ösztönözni, motiválni.

Bár attól, aki egy mondatot sem képes helyesen leírni az anyanyelvén, ha nem haragszol meg, nem tartom túl relevánsnak a véleményét.

2017. jan. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A régen és most összehasonlításból még az jutott eszembe, hogy egyre inkább a képzettséget igénylő munkák felé halad a világunk, egyre kevesebb embert igényelnek az egyes munkák.


Régen gyakorlatilag minden "dolgos kéz" jól jött, kellettek a földekre, gyárakba. Utána ott volt 50 év szocializmus, ami szintén a 3 embert 1 munkára jelzővel létezett, és "adjunk munkát mindenkinek" világ volt.


Manapság meg egyre több dolog automatizált, eladó nélküli önkiszolgáló boltok, önvezető metró, önvezető autó. Régen egy repülőgépre is kellett 2 pilóta mellé 1-2 navigátor, gépész, fene tudja. Manapság ez is redukálódott. Vadászgépeknél is, megvannak a két személyes típusok, de az újabbaknál egyértelműen az 1 pilóta intéz mindent felállás megy (F-22, F-35, Szu-50). A földeket is gépek művelik, sokkal hatékonyabban mint régen több 100 ember.


Mindamellett létrejön egyre több olyan munka, ami nem "kézzel fogható" tárgyakat teremt, hanem virtuális világot, szoftvereket, internetes pénzforgalmat.


És ehhez a fejlődő világhoz tartozik 7,5 milliárd ember....ami 10-20 évente 1-1 milliárddal növekszik. Egyszerűen egyre több az "átlagos", képzetlen ember. Akiknek évről évre egyre nehezebb lesz munkát adni.

2017. jan. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
78%
És így növekszik a semmittevő emberek száma is. Az ember jobb esetben kockulni kezd, és rászokik a számítógépezésre. Rosszabb esetben unalmában bűnözésbe kezd, link életmódot folytat.
2017. jan. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Dehogy lenezendo. A tanulás, a gondolkodás, és az érzelmi intelligencia tesz minket emberré...
2021. jún. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!