Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok, ha észlelitek, hogy...

Tanárok, ha észlelitek, hogy tetszetek az egyik diákotoknak nektek az imponál, esetleg tetszelegtek előtte?

Figyelt kérdés
2017. jan. 18. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Á ez nagyon kellemetlen lehet a tanárnak 😁😁

Én mikor általánosba jártam nyolcadikba volt egy szamtek tanár de kajak nem tetszett nekem és a barátaim kezdtek a folyosón ordibalni mikor jött meg énekelték a nevét én meg ott álltam elpirulva mert teljesen le egettek...

Szamtekon ott ültem majdnem vele szemben és hat nagyon rossz volt.

Ehy héten egyszer volt szamtek de legszívesebben nem mentem volna

2017. jan. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Imponál, de nem tetszelgek gyerekek előtt. Nagyon etikátlan lenne.
2017. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Imponál, persze. Mindenkinek jól esik, ha tetszik. Ugyanakkor kellemetlen is. A tetszelgés.... Ez már kérdéses. Ha az ember tudja, hogy tetszik, már nem tud ugyanolyan lenni - azt hiszem.
2017. jan. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem tetszelegnek, csak mivel neked tetszik, te mindent amit csinál, úgy értelmezel, hogy "neked szól".
2017. jan. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es nagyon jót írt! Valóban úgy érezheti egy diák, aki vonzódik a tanárjához, hogy miatta öltözik csinosan, miatta jó kedélyű, vagy csak vele kedves, netán kivételezettnek érzi magát.


Középiskolában jómagam is éltem meg olyan szituációkat, melyben egyes diákom kiemelt figyelmét élvezhettem. Olykor a szimpátiát össze lehet keverni a vonzódással. Nagyon vékony a határ a kettő között!

Tanár részéről etikátlan belemenni valódi kapcsolatba diákjával. Természetesen ez függ az iskolától is. Egészen más a helyzet, mikor egy általános iskoláról van szó, vagy mikor egy középiskoláról, netán egy felsőoktatási intézményről, esetleg felnőttképzésről. Utóbbinál már nem tartanám lehetetlen helyzetnek a tanár-diák viszonyt. Persze legcélszerűbb megvárni, amíg véget ér az oktatási időszak. Így a tanárt nem lehet meggyanúsítani elfogultsággal.

2017. jan. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!