Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az lehetséges, hogy egy ember...

Az lehetséges, hogy egy ember miatt áll-vagy bukik az egész kétnapos osztálykirándulásunk? (több lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!Májusban mennénk két napos osztálykirándulásra, Esztegom-Visegrád úticéllal.Ma volt az iskolában szülői.Anyukám mesélte, hogy egy anyuka kiverte a balhét, mert hogy túl sok az osztálykirándulás költsége(16 ezer forint, mindent tartalmaz), és hogy ezt ők nem tudják kifizetni, mert ott van még az osztálytársamon kívűl két gyereke, és hogy nekik is kell fizetni, és hogy az túl sok.Az osztályfőnök azt mondta, hogy akkor küldd haza minden szülőnek egy papírt, amin az áll, hogy ki tudják-e fizetni a költségeket.Ha sok mindenki nem, akkor csak egynaposra megyünk.Őszinte leszek, én nagyon szeretnék kétnaposra menni, mert annak a kirándulásnak a fő témája a történelem lenne, amiért megőrülök.Szóval az a bajom, hogy ha ez az anyuka nem mondja, hogy drága, akkor biztos, hogy kétnaposra megyünk, de így most képlékennyé vált, a legnagyobb bánatomra.Mi a véleményetek erről?(6.-osok vagyunk).Mondjuk, ha egynaposra mennénk, azt is elfogadnám, és örülnék annak is, hisz' több a semminél, de azért jó lenne a kétnapos:)

Köszönöm a válaszokat!



2017. jan. 23. 19:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy csak ez az egy szülő vetette fel, az összes szülő és nem egy valaki miatt lesz ha csak egy napra mentek. Ha pedig a többiek két napra szeretnének menni és a szüleik is támogatják, akkor feltételezem két napra fogtok menni.
2017. jan. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi csináltunk olyat, hogy összedobtuk a közösbe egy szegényebb osztálytársunk útiköltségét.


De mondjuk ott nem merült fel, hogy nem megyünk, csak hogy ő nem tud jönni. Miért szívna így az egész csapat?

2017. jan. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Majd ha felnősz, és megtapasztalod, hogy három gyerek etetése, rezsi fizetés és osztálypénz, meg minden egyéb járulékos költség mellett nem könnyű ilyen úri huncutságokat kigazdálkodni, akkor javasolnám, hogy nézd vissza ezt a kérdést, és gondolkodj el rajta. Most a 11-2 éves eszeddel persze, azt hiszed, hogy a szüleid a fáról szedik a pénzt, a kaja, a meleg meg csak úgy van, mert te megérdemled. Egyébként akkor nem egy ember miatt bukik, mert egyedül az ő szava még csak kezdeményezés volt. Ha SOKAN aláírják, csak akkor buktátok be a két napot. Kicsit még gyakorold a matekot, mert az viszont nem megy, ahogy elnézlek.

Egy nap alatt is sokmindent lehet tanulni egyébként, ha meg annyira két napra mennél, vitesd el magad a nyáron a szüleiddel arrafelé.

2017. jan. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon nem szép, hogy ezt írod, hogy kiverhet a balhét. Azért a pénz nemcsak úgy az ember ölébe hullik. Elég nehéz lehet 3 gyerekkel, főleg, ha egyedül is neveli őket. 16 ezer forint pedig nem kevés pénz.

Szerintem nincs jó megoldás.

Ha csak ők nem tudják kifizetni, akkor lehetne azt, hogy ő nem megy, de akkor milyen rossz lenne neki, hogy kimarad belőle, mert ők szegényebbek.

Ha többen sem tudják kifizetni, és csak egy napos lesz, akkor is biztosan lesz majd valaki, aki beszól neki, hogy az ő anyukája miatt van az egész.

Szerintem az osztályfőnöknek célszerűbb lett volna először a szülőkkel egyeztetni, hogy mennyi keret van rá és utána kellett volna elkezdeni szervezni a kirándulást, annak megfelelően, amit a szülőkkel megbeszélt.

2017. jan. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokan mondanak nemet, akkor nem egy emberen fog múlni a dolog. Csak egy szülőnek volt annyi vér a pucájában, hogy kinyitotta a száját. Az iskolában a szülők is versengenek, hogy ki milyen gazdag, mennyi mindent engedhet meg magának. Rosszabbak, mint a gyerekek. Akinek meg nincs, azok hallgatnak, és megpróbálják kigazdálkodni.
2017. jan. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
A kérdező lesz az első, aki beszól szegény kölyöknek, már a mentalitásából is süt, hogy lenézi.
2017. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ami furcsa nekem az egészben, hogy ez az osztálytársam egyáltalán nem szegény, szép ruhái vannak, gyönyörű házban élnek, jobb telefonja van, mint nekem stb.Tehát nem élnek rosszul.Ezért nem értem, hogy miért volt ez.Van nála sokkal-sokkal szegényebb osztálytársam is, aki jön(feltéve, ha a kétnaposra megyünk)
2017. jan. 23. 19:29
 8/17 anonim ***** válasza:
Meg kell szavazniuk a szülőknek hogy 1 vagy két nepos legyen. Ha a 2 nap nyer akkor aki nem tudja kifizetni az nem megy. Ilyen egyszerű.
2017. jan. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádtól sem volt szép, hogy konkrétan elmondta azt, hogy melyik diák anyukája szólt.
2017. jan. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ezen múlik. Én is szép ruhákban járok, nagy házban élek...stb, még is meg kell Édesanyámnak válogatnia, hogy mire költi a pénzt.

Hidd el, 16 000 nem kevés

2017. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!