Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztálytársam kiközösítette...

Az osztálytársam kiközösítettek. Hogyan változtassak rajta ha lehetséges?

Figyelt kérdés

Idén mentem kilencedikbe és egy kicsif kirekesztettnek érzem magam, mert alig vannak emberek, akik beszélni akarnának velem. Mármint vannak emberek akikkel szoktam beszélgetni, meg a padtársammal is jóban vagyok, csak egy kicsit gyerekesnek találom és zavaró, hogy nem tud elmondani egy mondatot trágár szavak nélkül. Mármint nem engem szokott ilyen szavakkal illetni, hanem szimplán így beszél és nagyon zavar. Meg folyton rajtam lóg.. Pl felhív hogy mikor érek oda a suliba, felhív hogy mit kell csinálni ebből és abból a tantárgyból meg ilyenek ahelyett hogy megkérdezné fb-n, legalább az ingyenes..

Másrészről a legtöbb osztálytársam azért csinál belőlem viccet, mert japán származású vagyok (csak félig egyébként) és bár az elején csak nevettem rajtuk, mert most minek foglalkozzak ilyen emberekkel akik nem ismernek, de most már egy kicsit kezd rosszul esni. Tudom, hogy mennyi ember van, aki elítéli azokat, akik nem fogadják el a másikat emiatt, de tudom, hogy vannam olyan emberek, akik ezt pozitívan ítélik meg és tudom, hogy ennyi idősen csak az az elfoglaltságuk hogy mindenkiben a hibát keressék. Csak szerintem teljesen jogtalan amit csinálnak mert soha senkinek nem mondtam semmi rosszat.. Mindig mindenkivel kedves vagyok (sokak szerint ez is lehet a gond) és nem szeretek ok nélkül bunkózni. Valamint vállig érő hajam van és szerintük ez túl lányos, úgyhogy most emiatt is ki vagyok utálva.. Egyébként sokat foglalkozom a hajammal szóval nem vagyok igénytelen vagy valami. Meg nem lányos arcom van (szerintem) szóval attól hogy egy fiúnak hosszabb haja van, nem teszi lányossá. De ettől függetlenül zavar, hogy ennyire rasszisták és lánynak hívnak (nem tudták elsőre eldönteni hogy fiú vagyok-e vagy lány...).

Valamint jó tanuló vagyok, vannak akik segítséget kérnek, hogy magyarázzam el nekik, amit nem értenek. Természetesen segítek, de nagyob rossz hogy semmit nem kapok vissza, csak bunkóságot..

Hoppá kicsit hosszú lett, bocsi. De remélem értitek mi a problémám. Szeretnék erre valami megoldást találni. Az hogy szólók az ofőnek vagy szüleimnek az csak utolsó opció, mert először szeretném magamtól megoldani. Vagyis jobban mondva az ő megoldásuk nélkül, mert nem szeretném ha most meg azért szekálnának hogy beköptem őket.


15/F


2016. szept. 17. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
A kozepiskolasok csak probaljak megmutatni hogy ok feljebb vannak a kepzeletbeli rangletrajukon, ne vedd magadra.
2016. szept. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írsz azon nem annyira azt érzem, hogy te annyira szeretnéd őket megismerni. Van aki szimpatikus egyáltalán? Ez milyen középiskola amúgy? Ha nagyon rossz, akkor lehet azon is érdemes elgondolkodni, hogy a megfelelő helyen vagy e.


Vissza az ismerkedésre. Pl aki felhív rendszeresen róla sem úgy írsz, mint akivel nagyon jobban megakarnál ismerkedni.

2016. szept. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nos az osztályom többnyire tele van bunkókkal valamint a padtársam sem túl szimpatikus, így megismerkedni sem szeretnék ilyen emberekkel. De most nem arról van szó, hogy meg szeretném őket ismerni, mert ilyen emberekkel nem szívesen barátkozom, csak nem szeretném ha továbbra is így viselkednének ok nélkül.
2016. szept. 17. 12:27
 4/7 anonim ***** válasza:

"meg a padtársammal is jóban vagyok"


"valamint a padtársam sem túl szimpatikus"


Na most akkor szedd össze a gondolataid, és döntsd el, hogy valakivel jóban vagy-e, vagy sem. Egyébként pedig nem kell mindenkivel jóban lenned, ha van 1-2 haverod, az bőven elég, a többi meg le van tojva. A középiskolások túlnyomó része amúgy is felszínes birka.

2016. szept. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De nem lehet, hogy akkor ők meg ezt érzik rajtad, hogy igazából nem vagy kíváncsi rájuk és te magad és ezzel te magad húzod fel a falat? Amitől persze még hagyhatnának békén...


De amúgy, ha ennyire nem a te közeged, akkor én komolyan elgondolkodnék egy másik iskolán. Én egy nagyon rossz középsuliba jártam és elment vele feleslegesen 4 évem... Ha szeretsz tanulni, akkor fontos lenne egy olyan közeg, ahol mások is szeretnek és akik húznak téged is a megfelelő irányba.

2016. szept. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne légy túlontúl megértő és segítőkész! Fontos, hogy tudd, bárhogy dönthetsz azzal kapcsolatban, hogy átadod-e a leckét vagy sem. Én biztosan nem segítenék annak, aki trágár és bunkó módon viselkedik velem. Érd el, hogy tisztelettel viszonyuljanak hozzád! A legkönnyebb módja ennek az, hogy szembesíted a másikat azzal, ahogyan beszél veled. Közlöd vele, hogy nem helyénvaló a stílusa és mielőbb változtasson rajta, különben nem segítesz neki. Ha pedig gúnyolnak, igen is szólj vissza! Légy határozott és ne hagyd magad! Nem kell rájuk förmedni és elküldeni őket melegebb éghajlatra - mert ezt akarják elérni. Így mosolyogj rajtuk és csupán valami hasonló frappáns beszólással vágj vissza.

Ha nem tetszik az osztályközösség menj ki a folyosóra és ismerkedj. Vegyél részt különórákon és nyiss a többi gyerek felé. Tudom, iszonyat nehéz érettebb gondolkodású személyt kifogni. Sajnos nem csak a középiskolában, hanem munkahelyen is akár. De ne add fel a reményt! Ne fásulj bele a próbálkozásokba! Mindig lesznek a környezetedben olyan emberek, akiknek indokolatlanul is unszimpatikus leszel. De ezzel nem érdemes foglalkozni. Olyanokkal törődj, akik igényt tartanak rád akkor is, ha épp nincs szükségük semmire. Kitartás!

2016. szept. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem tetszenek a japánok :D
2016. okt. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!