Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kitiltottak a szalagavatós...

Kitiltottak a szalagavatós afterpartyról? Miért zavar ha úgyse mentem volna? Mi erre a pszichológiai magyarázat?

Figyelt kérdés

Ezen töprengek. Jó ideje tudom hogy szalagavató után afterparty lesz. Leszarom mert úgyse mennék.De most elborult az agyam, mert meghallottam hogy akik szervezik azok szerint NEM MEHETEK vagyis gyakorlatilag kitiltottak! Nem kívánnak engem ott látni (ők persze mindezt úgy mondják hogy nem tudják hogy alapból nem is mentem volna).

És nem értem miért borult el az agyam. Fel vagyok ugyanis háborodva mert mi az hogy ne mehetek? Hát én is az osztály tagja vagyok (még…) mi az hogy nem kívánnak ott látni?

Mindezt úgy mondom hogy eleve eszembe nem jutott volna elmenni így felmerül a kérdés mit érdekel engem hogy kitiltottak ha úgyse mennék?

Úgyhogy elhatároztam hogy az afterparty egy szórakozóhelyen lesz nem zártkörű szépen megveszem én is a jegyet oda tőlük függetlenül és ott fogok vigyorogni egész éjszaka. Csakazértis. Még az is lehet hogy véletlen egy vödör pezsgőhűtő jég valakinek a fejére ömlik puszta véletlenségből persze.

Nem tudnak majd mit csinálni velem mert a helyet nem bérelték ki így az megy oda aki akar.


2017. jan. 29. 09:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%
Vicces vagy. :D Vagy szánalmas, de nálam ugyanazt jelenti a kettő, az ilyen embereken csak nevetni lehet. :D
2017. jan. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%

Az ilyen ember itt írja hogy jogellenes az egész. Ott 3-an rászólnak erőteljesebben hogy tűnés van, és farkát behúzva kimegy. Majd hazajön és kiír még egy kérdést.

Én szerintem is bunkóság valakivel ezt csinálni. És a kérdező jogosan van kiborulva. Viszont ilyen stílus mellett én se szívesen társalognák vele egy bulin.

2017. jan. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

"mellett én se szívesen társalognák"


Na de mégis miből gondolod hogy én meg akarok veled? Képzeld magad a szituba: négy éve jársz velem egy osztályba és 1 mondatot nem beszéltünk a 4 év alatt. Miből gondolod hogy most majd....

2017. jan. 29. 18:44
 14/18 anonim ***** válasza:

"Szövegértés.... a képembe mondták leírtam."


"Nem, ilyet nem mondtál. Idézek a szövegedből:

De most elborult az agyam, mert meghallottam hogy akik szervezik azok szerint NEM MEHETEK vagyis gyakorlatilag kitiltottak! Nem kívánnak engem ott látni (ők persze mindezt úgy mondják hogy nem tudják hogy alapból nem is mentem volna)."


Tessék, azt írtad, hogy "meghallottam". Ezt akkor mondják, ha nem az illetőnek mondják, hanem egymás között, csak az illető meghallotta. Ezért következtettek arra, hogy nem neked mondták, hanem csak "meghallottad".


Amúgy meg, komolyan képes vagy kifizetni a belépőt, mert azt mondták, hogy te nem jöhetsz? Képes vagy fizetni érte, és egész éjszaka ott ülni, amikor alapból nem is akartál volna menni? Csak azért bevállalsz olyat, amit alapból nem akarnál, hogy másokat idegesíts vele? Nem is érdekel, hogy miért nem akarnak ott látni téged, nem is akarod meggyőzni őket, hogy vegyenek be? Nem érdekel semmi, csak az, hogy visszabosszúld nekik?

2017. jan. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Képzeld magad a szituba: négy éve jársz velem egy osztályba és 1 mondatot nem beszéltünk a 4 év alatt. Miből gondolod hogy most majd...."


Beleképzeltem magam a szituba. És kapásból felvetődött bennem egy csomó kérdés, ami benned valami oknál fogva nem merült fel ezek szerint (pedig fel kellett volna). Az egyik: Mi az oka, hogy négy évig nem beszéltél vele? De most komolyan. A másik: Szerinted ki a felelős ezért? Figyelj! Ha két ember nem beszélget 4 évig, ott nem csak egy ember a hibás. Te magad valamiért nem akartál hozzá szólni. Úgyhogy fölösleges rá fogni, mert ha akartál volna, te beszélgethettél volna vele/velük! De nem, helyette vártad, hogy majd hozzád szól. Alapból, ha van egy beszédes és egy kevésbé beszédes ember, ott a a beszélgetés kezdeményezése a beszédes emberre fog nagy eséllyel hárulni. Te (aki gondolom nem egy szótlan gyerek vagy, bár gondolom ők sem azok) miért nem kezdeményeztél beszélgetést? Vald be, hogy te magad úgy érezted, hogy őneki illene hozzád szólni először! Valamiért te nem akartál hozzá szólni, de TE elvárod, hogy ő szóljon hozzád, hogy ő beszélgessen veled! Miért? Miért gondoltad így? És ha te elvárod, hogy szóljon hozzád, akkor ő miért ne várhatná el, hogy te szólj hozzá? (Jó, itt a példában úgy beszélek, mintha egy emberrel lennél így, nyilván többen voltak, most tök mindegy.)

2017. jan. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Képzeld magad a szituba: négy éve jársz velem egy osztályba és 1 mondatot nem beszéltünk a 4 év alatt. Miből gondolod hogy most majd...."


Igazad van. Ahogy eddig is, úgy továbbra valamiért felsőbbrendűnek fogod érezni magad náluk, és továbbra is tőlük fogod elvárni, hogy szóljanak hozzád. Miközben persze te nem is akarnál velük beszélgetni. Nem akarsz hozzájuk szólni, nem akarsz velük beszélgetni, de zavar, amiért nem szólnak hozzád... Na most erre mit mondjak? Veled van a baj, nem velük. Tudod mit? Ha ennyire hülye vagy, akkor menj csak, fizesd is ki a belépőt, és ülj ott egész éjszaka, és röhögj magadban nagyokat, és hitesd el magaddal, hogy ezzel te most kemény vagy. És utána öntsd le őket jéggel, és miután erre föl ki akarnak dobni (mert te ezt is társadalmilag elfogadott jogodnak tartott, hogy leönts valakit), akkor miután kidobtak -a 12,3 fokba a fagyott betonra, röhögj tovább, ne is vedd észre, hogy elbasztál egy belépőnyi pénzt, és csomó időt. nagyon besértődtél rájuk. De vajon más miért ne sértődjön be rád? Őszintén, mit mondtak neked? EZT!!: "Nem jöhetsz el az afterpartyra." Jó, nem biztos, hogy így mondták, de érted?! Ennyi! : "Nem jöhetsz el az afterpartyra." Ez! És te ezen felbasztad az agyad!! Miért??? Könyörgöm, miért??? Azt nem mond, hogy te már nem mondtál rosszabbat tanárnak! vagy diáktársadnak! Ok nélkül!! Azt ne mond, hogy te már nem szivattál, cseszegettél, szórakoztál valakivel, akinek rosszul esett! Azt ne mond, hogy te olyan jó gyerek vagy, és már nem vettél el mástól játékot, vagy akármit! DE!! Mégsem fogadtak ellened örök bosszút!! Mégsem várnak a legközelebbi saroknál késsel! És ezt te is tudod! Jól tudod milyen vagy, ahogy azt is, hogy miket cselekedtél életedben! Ahogy azt is,hogy mennyire rosszat ettél! És most már azt is tudod, hogy ezek után milyen pitiáner dolog miatt akarsz bosszút állni, pedig ha a te cselekedeteidet is mindenki vissza bosszulná rajtad, akkor lehet már rég halott lennél... Bameg, 18 éves vagy, de ilyenekre miért nem gondolsz?

2017. jan. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Aki rendes, és nem tett semmi rosszat, azzal mindenki lehet rossz.. Azon levezeted a feszültséget, azt bánthatod ok nélkül. De az olyan nagypofájúaknak mint te, senki sem vághat vissza, mert ha egy töredékét visszakapják, amit ők rosszat adtak másoknak, akkor már ki akarják nyírni az illetőt... Mond csak, bántott már téged valaki úgy igazán ok nélkül? AKKOR MI A F*@*SZNAK NEM NEKI ADOD VISSZA??? Ha olyat bántasz, aki téged nem bántott, akkor örökre benned maradnak a sérelmek! Hiszen az igazi bűnös megússza, esetleg pont lepacsizol vele, ő lesz a haver, de a szíved mélyén tudat alatt haragszol rá. És a feszültséged, meg arra irányítod, aki nem ártott neked semmit! Lásd be, a te esetedben sem ők a hibásak, hanem TE! Mert a te saját magatartásod miatt nem látnak ott szívesen! Hogyha ezt a jogos reakciójukat vissza szeretnéd bosszulni, hát legyen. De akkor bosszulja vissza neked mindenki az összes rosszat, amit kapott tőled!
2017. jan. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Túlkombinálod.

Kitilthatni nem tilthatnak ki.

Menj el ha szeretnél, de csak akkor vágsz majd nekik oda ha jól is érzed megad és nem az idegeikre hajtasz majd mert az tényleg bunkóság.


Egyébként is egy hallomásból "nem jöjjön ide, kitiltjuk" kaliberű infókat ne vegyük már készpénznek, pláne ne fenyegetésnek. Anno mi is mondtunk olyat hogy : "Na ezt biztosan ide nem engedjük" vagy "Ne jöjjön mert szétverem".. de ezek üres fenyegetésnek, mondat közben elejtett rangsoroló dumák.

2019. szept. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!