Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tovabb? (rovid kerdes,...

Hogyan tovabb? (rovid kerdes, hosszu magyarazat)

Figyelt kérdés
Egy nagyon nehez idoszakomon vagyok tul (bar meg nem teljesen). Kuzdottem anorexiaval, testkzavarral, etkezesizavarral..mar ugy erzem h ez a mult, de meg mindig nem eszek semmi cukros etelt..egszeruen felek h visszahizok. Sokszor van h azt almodom h telezabalom magam sutivel, es rohadtul lelkiismeretfurdolasom van. Es nagyon aggodok mert 7 honapja nincs menstruaciom.

2015. nov. 14. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
ez a 7 hónap nagyon aggasztó :( szerintem menj orvoshoz mert ez komoly
2015. nov. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Önmagában az, hogy nem eszel cukros ételt, nagyon helyes, nincs vele semmi baj. Hasznosabb tápanyagdús, rendes ételeket enni, de azt kell is. A félelem, az anorexia, a menses kimaradása annál nagyobb baj, de ezzel én innen nem tudok mit kezdeni :( Értelmes dolgokat még írogathatok a táplálkozásról, főleg, ha több infót adsz, de az agyaddal nem tudok mit tenni.

Hogyan eszel most, mennyit, mit? Nyilván rendesen kell enned, főleg, ha túl vékony vagy (ezt nem tudom, hogy igaz-e, ha elég hamar megfékeződött az anorexia, akkor nem biztos), illetve mindenképpen rendesen kell enned, csak túl vékonyan még híznod is kell, ami több evést igényel, mint súlyt tartani s ha a kevés evés miatt kimerítetted a tápanyagraktáraidat, akkor ezeket is fel kell tölteni (vitamin, ásványi anyag... főleg, ha nem szedtél ilyeneket, csak koplaltál).

2015. nov. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Teljeskiorlesu kenyeret, barnarizs, krumpli..ezek a szenhidrat forrasaim, es persze rengeteg zoldseget is fogyasztok, es gyumolcsoket is. Meg minden fele hust eszek, annal nincs is jobb :)
2015. nov. 15. 14:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Meg edzek is mellette.
2015. nov. 15. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!