Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha nem voltam osztálykirándulá...

Ha nem voltam osztálykiránduláson a tanár milyen jogon követel pénzt?

Figyelt kérdés
Nem szóltam előre hogy nem megyek aztán közölte hogy fizessem ki a buszpénzt. Nekem 1500forintot kellene kidobnom az ablakon, míg a többieknek 200fttal kellene többet fizetni. Ők akartak elmenni, a jóval kevesebb pénzért kapnak is valamit, nekem meg 1500at kellene kifizetnem a semmiért.

2017. febr. 2. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Hát mivel nem szóltál előre, így jogos. Ha beteg voltál az más. Miért szedjen be mindenkitől még 200ft-ot mikor arra sem voltál képes, hogy előre közöld. Ha volt rá okod, hogy nem mentél az más.
2017. febr. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha legközelebb ezt többem is eljátszanák akkor annak a pár embernek aki megy, lehet kétszer annyiba kerülne mint amit előre megbeszéltek.
2017. febr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

A pontos jogi kifejezést nem ismerem, de létezik olyan szerződés, amely nincs írásba foglalva.

Te megszegtél egy ilyent azzal, hogy a ráutaló magatartásod a szerződés elfogadását mutatta.

Ha van egy iskolai kirándulás, amelyen alapértelmezetten részt vesz mindenki, akkor nem a mindenkinek kell jeleznie, hogy megy, hanem annak, aki nem akar, vagy nem tud.

A veszteséged egyébként nagyobb annál az 1500 forintoknál.

2017. febr. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tavaszi 15 000 Ftos kirándulásra nem akartunk páran menni(ez most volt) mondtuk az ofőnek, aztmondja a pénzt ki kell attól fizessük, mert hogy belemegy az osztálypénzben.. ahha biztos.. akkor inkább elmegyek..
2017. febr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyikőtöknek sincs igaza.

Te egyfelől szólhattál volna hogy nem akarsz menni, akkor is ha kellemetlen.

Másfelől egy felnőtt embernek lehetne annyi esze hogy csak azután rendel jegyet hogy előre szedte a pénzt.

Lehet nem túl szép dolog tőlem, de én szűk baráti körben is csak úgy intézek rendeléseket ha mindenki előre adja. A legrosszabb amikor megveszel 5 jegyet, és abból 3 ember az utsó pillanatban mondja hogy mégse jön. Természetesen a pénzed már elment, és ők se akarnak a semmire fizetni. Én egy ilyen alkalom után 14 évesen megtanultam ezt. Ami ledöbbent az az hogy sok pedagógus pedig felnőtt fejjel nem tudja ezt megérteni. Unokahúgom osztályfőnöke is megvesz egy osztálynyi 5 ezer forintos jegyet mielőtt bejelentené hogy mit talált ki. Természetesen az osztály fele nem akar menni, a negyede meg nem engedheti meg magának. És akkor kiborulás van.

2017. febr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!