Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy általában az 5-ös tanulók vagy 10-esek (attól függ melyik országban meddig van a számozás) nem feltétlen rendelkeznek magas szintű logikus gondolkozással is?

Figyelt kérdés
Arra értem, hogy van több imserősöm is aki csillagos tanuló és amikor vitázunk valami felett sehol sincs a témában, nem tudja összerakni a gondolatait, nem tud érvelni megfelelően és nem is nagyon ért egy csomó dolgot amit mások akik nem értek el ilyen jó eredményeket azok simán vágnak.

2017. febr. 6. 18:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen jó jegyyeket VAGY nagyon ÉRTELMES, VAGY nagyon SZORGALMAS emberek érnek el.


Aki értelmes, az tud logikusan gondolkodni, aki meg szorgalmas, az nem feltétlen.


De olyan direkt összefüggést, mint amit a kérdésedben állítasz, nem tapasztaltam, hanem csak azt, hogy akinek jó jegyei vannak, az nem feltétlen okos, van, aki szorgalommal éri el az eredményt.

2017. febr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ezek az emberek csak magolnak, de nem értik meg a tananyagot
2017. febr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Mert csak simán bemagoljak a leckét, de nem gondolják át, meg ilyenek.
2017. febr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Kitűnő osztálytársam felületesen, magolva tanul, tudása nulla, gondolkodni nem tud.
2017. febr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, gondold végig hogy hány tantárgyból tudnád megírni 5-ösre a dolgozatokat ha használhatnád a tankönyvet segédeszköznek. Amelyik tantárgynál ez megoldható az nem a logikus gondolkodást méri hanem a memorizálási hajlandóságot (és még csak nem is a memorizálási képességet, csupán a hajlandóságot).
2017. febr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Clay Morrow ***** válasza:
100%
Kettő nem függ össze.
2017. febr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom, én világéletemben ötös tanuló voltam, de igen fejlett logikai képességekkel rendelkezem.

Amúgy nyilván az ilyen emberek szorgalommal pótolják a képességbeli hiányokat, és idővel a helyükre kerülnek.

2017. febr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*hiányosságokat, nem hiányokat
2017. febr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, arról van elképzelésetek, hogy mivel lehet a legkönnyebben letesztelni ki melyik kategóriába tartozik.
2017. febr. 7. 19:42
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

De hisz meg tudod különböztetni őket, te magad írod:


"amikor vitázunk valami felett sehol sincs a témában, nem tudja összerakni a gondolatait, nem tud érvelni megfelelően és nem is nagyon ért egy csomó dolgot amit mások akik nem értek el ilyen jó eredményeket azok simán vágnak."


Így.

2017. febr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!