Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csak szerintem reagáltak furcsán?

Csak szerintem reagáltak furcsán?

Figyelt kérdés

Osztályomból(30 fő 2 csoportra osztva) a legtöbbekkel többé-kevésbé jóban vagyok (néha átváltok antiszocra, de ez a művészi fellángolásaim miatt van, olyankor nem beszélek senkivel, csak rajzolok, de ezt mindenki elfogadja/megérti).

Természetesen van/volt egy 4 fős szorosabb társaság, akihez húztam, bár a másik csoportba jártak mind. Azt hittem jól megvagyunk. (pl: elég jó vagyok a konyhában, ezért mindig vittem nekik, ha sütöttem valami finomat; elhívtam őket a városi karneválra, segítettem a jelmezeikkel stb.)

Nna, a helyzet a következő:

Már egy jó ideje megy az , hogy ha én kitalálok valamit, pl filmezzünk+süssünk pizzát, akkor udvarias mosolyokkal azt mondja mindenki, hogy nem ér rá...nagyjából úgy mint ahogy egy problémás rokont szokás lerázni.

Utána később elmennek inni. Nélkülem.

Ezt onnan tudom meg, hogy ugye utána mindig azon röhögnek amit betintázva elkövettek. Sokszor mondták az elején, hogy milyen király lenne velem is elmenni; erre rendre mondtam, h ha legközelebb mennek, szóljanak, legfeljebb nem érek rá, bár ez nem valószínű.

Már több mint fél éve megy így.

Közben, egyre kevésbé van türelmem hallgatni, ezt az újhullámos utálkozást (mindenféle random dolgot leszólnak, pl a lyukastérdű nadrágot, olyan embereket az osztályból akikkel nem is beszéltek, embereket a suliból akiket nem ismernek) amit mostanság folytatnak.

Próbáltam rákérdezni, tapogatózni többféleképpen, hogy van-e valami problémájuk velem, vagy bármi, de csak rázták a fejüket, hogy nem.


A minap elejtettem vmi megjegyzést a saját csoportomban, azzal kapcsolatban, hogy nem hívnak amikor mennek.


Ma odajött hozzám az egyikőjük, hogy mégis, hogy van ez, miket állítok én, idézte miket mondtam (természetesen jól kiforgatva, gondolom több emberen is átment). Rámutattam, hogy nem egészen ezt mondtam, erre jött a "Biztosan így volt" meg a "Miért nem nekik mondom, mit képzelek magamról". Lezártam egy "jó"-val, és elmentem a saját órámra. A nap további részében nem beszéltem velük, ők se próbálták meg megbeszélni velem, vagy bármi.


Őszintén szólva, nem érzem úgy, hogy az én hibám lenne (persze hülyeség volt az elejtett megjegyzés), de mindenképp szeretnék független véleményt hallani.


Ja, nem mondtam, de végzősök, 18-19 évesek vagyunk.


2017. febr. 7. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak kihasználnak, ennyi. Nem kell velük foglalkozni. Inkább keress más társaságot, ahogy látom könnyen tudnál ismerkedni másokkal akik talán meg is becsülnek.

Amikor én jártam suliba nálunk is voltak ilyenek akik adták a jó arcot mikor kellett valami, de amúgy meg leszartak, hogy ha te mentél oda valamiért.

2017. febr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Engem már csak az akaszt ki, hogy számonkérték rajtam ezt a piszlicsáré hülyeséget.


Eddig tartott a türelmem. Többet nem beszélek velük. Elegem volt.

2017. febr. 7. 17:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, de gondolom azért biztos érdekel, hogy miért nem mondták meg neked, ha valami bajuk volt veled. Ugye? Érdekel. Kíváncsi vagy, hogy ha bajuk van, és nem hívnak, akkor miért nem közlik egyáltalán ezt veled. Na, erre mondják, hogy a válasz benned van. Ugyanis te magad pontosan azért nem nekik mondtad el a véleményedet róluk, amiért ők sem mondták el neked, hogy miért nem hívtak meg. Ha rájössz, hogy te magad miért nem nekik mondtad el a problémádat, miért nem nekik panaszkodtál amiért nem hívtak, akkor rájössz arra is, hogy ők miért nem mondták el neked azt az okot, amiért nem hívtak el.
2017. febr. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Biztos érdekes, amit írtam, de nem feltétlenül minden esetben igaz. Akár az is lehet, hogy ők rosszindulatból nem szólnak neked. Az előző hozzászólásomat tekintsd inkább csak "érdekességnek", mint egy száz százalékig helyes következtetésnek. De sok esetben érvényes lehet az előző hozzászólásom.
2017. febr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nálam is pont ugyanez volt a helyzet fél évvel ezelőtt. Mi hárman voltunk az osztályban így legjobb barátok és aztán végül engem zártak ki.Ahogy azt te is mondtad nem hívtak meg sehova és már nem is akartak annyit beszélgetni velem. Nekem már nagyon elegem volt belőlük ezért otthagytam őket és összebarátkoztam a mostani barátnőmmel.Jelenleg vele vagyok a legtöbbet és nagyon bírom. A régi legjobb barátaimmal pedig olyan semleges vagy rendes baráti viszony van köztünk.
2017. febr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!