Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért viselkedik igy velem...

Miért viselkedik igy velem egy osztálytársam?

Figyelt kérdés

Van egy ember az osztályban, aki iskolaelső, sosem volt még 5-ösnél rosszabb jegye egyik tantárgyból sem. Még az is ritka, ha pontot veszit valamelyik dogában, meg általában amikor feltesznek a tanárok egy kérdést, hogy pl. emlékszünk-e, hogy anno 9.-ben vettük ezt meg azt, ő emlékszik rá az egész osztályból egyedül. Mármint ilyen évszámokra meg ilyesmikre, amiket nem lehet szerintem úgy megtanulni egy átlagos embernek, hogy nem használja több éven keresztül, aztán évekkel később is tudja, ha kérdezik..

És ez az ember másoknak nem is nagyon dicsekszik az eredményeivel, de ha én pl. mondom valamelyik barátnőmnek, hogy rosszul sikerült egy dogám, egyből cseszegetni kezd, hogy ezt hogy nem tudtam megtanulni, meg ilyenek..

Valamint mindketten kémia faktra járunk, de ha én nem értek valamit és megkérdezem a tanártól, mindig hallom, hogy ez a fiú kiröhög meg a barátainak magyaráz, hogy hogy lehetek már ilyen ostoba, hogy nem értem, meg ilyesmik...Emiatt mostanában már kérdezni sem merek, ha nem tiszta valami, mert félek, megint kiröhögnek meg beszólnak a haverjaival, de igy meg nem mindent értek és van, hogy emiatt kapok rossz jegyet egy dogára...

És volt, hogy mondtam már neki, hogy nincs mindenkinek ilyen jó memóriája, mint neki, erre fel volt hábodorva, hogy neki se a memóriája olyan jó, csak veszi a fáradtságot és megtanulja rendesen a dolgokat, ha nem lennék lusta, nekem is jó jegyeim lennének..De mint mondtam, az egész osztályban ő az egyetlen ilyen ember, akinek csak 5-ösei vannak, és kétlem, hogy rajta kivül mindenki egy lusta szar lenne..

De a legjobban az bánt, hogy mások mindig őt kérdezik, ha nem értenek valamelyik tantárgyból valamit és mindig tök kedvesen elmagyarázza nekik, de ha én nem tudok valamit, már egyből szidni kezd meg röhög rajtam...Miért csinálja ezt?..

18L


2017. febr. 9. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert úgy tűnik hogy csak a memóriája jó, egyébként pedig egy idióta.
2017. febr. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Most elképzeltem, hogy milyen aranyos lenne már, ha csak azért csinálná ezt, mert szerelmes beléd és lehet magát bünteti, hogy tud szeretni egy (szerinte) vele nem egyenrangú személyt.

Egyébként nálunk két ehhez hasonló ember van, és ez véleményem szerint pusztán genetika. (Nyilván nem minden esetben) Érdekes módon mindkettő anyja, apja orvos/ tanár. Na és én ezeket az embereket irigylem nagyon, hogy én szenvedhetek akármennyit, lehet bármennyire szorgalmas, akkor sem leszek soha olyan jó, mint ők. (Az én szüleim szakiskolába jártak.)

2017. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tuti, hogy nem szerelmes belém, ugyanis van barátnője.
2017. febr. 9. 18:52
 4/6 anonim ***** válasza:

"De a legjobban az bánt, hogy mások mindig őt kérdezik, ha nem értenek valamelyik tantárgyból valamit és mindig tök kedvesen elmagyarázza nekik"


az b**sza a csőrét, hogy nem tőle kérdezed? egy egoista f**znak tűnik, szólj az ofődnek, hogy gondok vannak, ha nem hagyja abba, akkor megint szólj, hogy hívja be a szüleit meg a te szüleidet.

28/N

2017. febr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez egy idióta. Ne is foglalkozz vele. Idén kerültem új osztályba egy nagyon erős suliban, és rá kellett ébrednem, hogy ez a kimeríthetetlen lexikális tudás semmire sem jó, és sok olyan embert ismertem meg, akik ilyen "szuperokosak",de emberileg nagy nullák. Ne félj kérdezni és hibázni, ezek az idióták nem érnek semmit a lángelméjük mellett. Hidd el, te vagy az okosabb kettőtök közül, hiszen te gondolom sose csinálnál ilyeneket :)
2017. febr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
Tényleg a memóriája a jó, azért akad ki, és örül a könnyen szerzett sikernek, azért kárörvend. Nem lehet hlye ha ennyire jó, kár hogy ez az érzelmi intelligencia rovására megy. Szerintem likvidáld mire felnő több embert fog bántani mint 1 önfelrobbantó.
2017. febr. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!