Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek tényleg teher a...

Szerintetek tényleg teher a Tanárnak, ha a tanuló órakezdéskor a tanterem előtt várja, hogy 1 mondatot mondjon, mert nem meri a többiek előtt?

Figyelt kérdés

Gimnazistaként volt egy bajom; voltam vele orvosnál meg kaptam speciális diétát, de néha ment a hasam.


Ilyenkor (és ez nem heti rendszerességgel, hanem havonta pl egyszer) aznap, amikor hasmenéses voltam, megvártam az első 2-3 óránál a terem előtt a tanárt és szóltam, hogy mi a szitu. Csak azért, hogy ne lepődjenek meg ha mondjuk 2x vagy 3x kikéredzkedek. 4. órára már nem is ment a hasam.


Egyszer egy ilyen napomon vártam az óraadót, amikor egy másik tanár kérdezte, hogy miért ülök a terem előtt, mikor már becsengettek és amikor mondtam, hogy xy tanárúrra várok, bezavart, hogy ne várjam, mert nagyon idegesítő dolog


Utána már nem tettem többet, a tanárok meg megszokták, hogy, ha többször kéredzkedek ki, mi a szitu - aztán fél év után el is múltak a hasmenések.


Ezen gondolkoztam, hogy ez tényleg idegesítő, ha a gyerek a terem előtt vár a tanárra, hogy beszéljen vele?



2017. febr. 11. 21:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem, csak éppen Fontoskodó Kapitány volt a tanár, aki rádszólt.
2017. febr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy teher. Épp frusztrált hangulatban lehetett.
2017. febr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

ha ki kell menni, akkor ki kell, ha ötször, akkor ötször!


ez a "engedélyt kell kérni" azért hogy wc-re mehess, természetellenes, és más országokban nem divat.


csináld össze magad, csak mert a tanár azt mondja még öt perc?


kimész. pont. ha rákérdez, hív a szükség. ügy lezárva.

2017. febr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

De majd foxál'be mert a nagy okos pedagógus" így döntött....

Akkor mész ki amikor kell!

2017. febr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Ebben egyáltalán nincs semmi idegesítő, azt gondolom az a tanár aki beküldött egyértelműen unintelligens hozzáállást tanúsított és helytelenül viselkedett veled szemben. A kérdező esete is teljesen érthető és indokolt volt a részéről, hogy úgy gondolta külön szeretne beszélni a tanárral. De képzeljétek el az, akinek pl. azt tanácsoljuk itt a Gyakorin, hogy valami miatt kérjen segítséget egy tanártól és ezt óra előtt vagy után tegye és az adott tanár ugyanígy viselkedik vele. Lehet, hogy pont öngyilkosságról van szó és pszichológust akar keresni, azért várja a tanárt, hogy megkérje ajánljon neki egy pszichológust, ehelyett egy másik éppen arrajáró elküldi a búbánatba. Ráadásul gimnáziumban, ahová nem is a bugyuta, együgyű ákombákom gyereket szokás felvenni. Úgy gondolom, hogy egy magára valamit is adó, felelősen viselkedő tanár nem tesz ilyet. Tudom, hogy tanárok is olvassák ezt az oldalt és ezért azt a végére hozzáteszem: tisztelt a kivételnek, mert vannak megbízhatóan következetes, humánus és kiváló tanárok is. Esetünkben azonban a kérdező nagyon helyesen egy rossz tanár cselekedetére hívta fel a figyelmet, legalábbis én így gondolom.
2017. febr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Mindenkinek adtam egy zöld kezet és arra kérném azokat, akik lepontozták a válaszolók zömét, magyarázzák el, miért tették. Ugyanis azoknak a véleménye is érdekelne, akik szerint igenis idegesíti a tanárokat, ha a gyerek óra kezdetekkor várja a terem előtt.


Utolsónak főképp köszönöm a válszt, aki rávilágított arra is, hogy ez milyen hatással lehet azon gyerekekre, akik más panaszokkal fordulnak tanárokhoz.


Amúgy még annyit had mondjak el a saját védelmemben, hogy, azért ciki a teremben kérdezni a tanárt, mert, amikor a tanár belép a terembe, az osztály elcsendesedik, figyel a tanárra, akármilyen halkan is próbál a gyerek a tanárral megbeszélni valamit, hallják a többiek; vagy, ha nem is az egész osztály, páran hallják és megy hátra az infó. Plusz azért annyi gyerek előtt egy csendes teremben nagyon kellemetlen a tanárral erről társalogni.

2017. febr. 11. 22:17
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
pont ezért kéne ezt a kérdezős-módit megszüntetni úgy ahogy van. még ha egy cetlin leírná és némán eljuttatná a tanárhoz, az is sokkal több feltűnést keltene mint csendben felállni és kimenni. ez az engedélykérős úgy rossz ahogy van.
2017. febr. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen érthető volt, ahogyan viselkedtél és az a másik tanár volt kőbunkó. Jellemző, hogy eszébe sem jutott megkérdezni, hátha érthető, miért állsz ott kint.

Természetes, hogy az ember ilyen altesti problémáit nem az osztály előtt akarja a tanárának elmagyarázni.

2017. febr. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem lenne az engedélykérés akkor a fél osztály 20 perces "pisi/kaki" szünetet tartana. Ami valójában csak a nincs kedvem órán lenni, inkább cigizzünk/füvezzünk a WC-ben lenne. Legalábbis a középiskolámban ez ment és egyáltalán nem a legalja iskolának számított.

Szóval szép dolog ez a csendben kimegyek dolog, de max. a normális diákoknál működne arra amire való. És sajnos ők vannak kisebbségben.

Egyetemen már klasszul működik, de oda mindenki önszántából jár be fiatal felnőttként, hogy tanuljon.


Visszatérve:

A tanárnak szr napja volt, véletlenül sem gondolt arra hogy rosszul vagy, hanem biztos csak rendetlenkedsz, meg akarsz lógni stb. Ez egy teljesen téves feltételezés volt, de ezt ő nem tudja.


Mesélhetnék hányszor kaptam én is ilyeneket kitűnő tanulóként, mert biztos olyan vagyok mint a többiek. Például kitépte az illemtanár a papírt a kezem alól, hogy biztos puskázok. Pedig soha életemben nem...előtte se utána se.

2017. febr. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

utolsónak mondom hogy ha 20 perceket kimaradsz mert nincs kedved vagy füvezel a suliban akkor azt a jegyeid sínlik meg. magánügyed hogy mennyire veszed komolyan a tanulást. viszont jogod van kimenni ha kell. a tanár pedig szarik rá hogy tanulsz e vagy nem. ha engedélyt kell kérni hogy wc-re mehess mert hasmenésed van, akkor ilyen elven jobb ha dokihoz mész, és betegre iratod magad egy hétre.


már az hogy ott vagy a suliban jele hogy komolyan veszed. aki nem engedné hogy kimenj vagy mondaná hogy még öt-nég tíz perc, na arra a tanárra nyugodt lélekkel rá lehet rúgni az asztalt. kivétel nélkül.

2017. febr. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!