Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha 12. -es vagyok,...

Mit tegyek, ha 12. -es vagyok, de még mindig halvány lila sejtelmem sincs, mit akarok majd kezdeni magammal?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem tudom, mivel akarok majd foglalkozni. Nincs semmi hobbim, amikor hazajövök az iskolából, csak leülök a gép elé és zenéket hallgatok meg chatelek, hétvégén is ugyanez, ha valamelyik barátnőm nem hiv el valahová..Pedig nagyon sok minden érdekel, de nincs rá pénzem vagy a szüleim nem engedik...Régebben ilyen hobbi szerűség volt a sütés, imádtam sütiket sütni, de anyám azt is megtiltotta, mert lényegében az volt az első alkalom, hogy bármit is csináltam lekváros kenyeren meg kakaón kivül a konyhában, amikor sütit sütöttem és az első pár alkalommal ezért nem is sikerültek valami jól..És szerinte fölösleges pénzkidobás emiatt, meg amúgy is, szerinte almás tésztán meg meggyes piskótán kivül nem létezik más sütemény, ezért amikor mondtam neki, hogy cupcake-et akarok csinálni, meg sajttortát, stb, csak veszekedett velem, hogy azok miféle moslékok..

Meg amúgy lényegében a szüleim miatt nem tudom még most se, mi érdekel egyáltalán, mert bármibe bele szerettem volna kezdeni, mindent megtiltottak, szerintük az a normális, ha valaki munka meg iskola után egyből hazajön és estig ül a tv előtt, aztán elalszik és minden kezdődik reggel elölről. Igy nem csoda, ha nincs semmi hobbim, én viszont már kezdek szó szerint beleőrülni ebbe a monoton körforgásba, meg abba, hogy minden egyes nap fáradozok azért, hogy jó jegyeim legyenek, meg érettségi feladatsorokat oldok meg, hogy ne legyen rossz az érettségim, de miért, amikor azt se tudom, hova megyek majd továbbtanulni? Vagyis az már biztos, hogy egy évig érettségi után szakmát fogok tanulni (egy olyan szakmát, amit soha a büdös életben nem fogok használni, mert az ezer százalék, hogy nem abban az irányban akarok majd továbbtanulni meg ilyenek, csak úgy gondoltam jobbnak, hogy itt maradok, mert lesz még egy évem kitalálni, mit is szeretnék..). De azután nem tudom..

Hogy találjam meg azt a munkát, amit életem hátralévő részében szivesen csinálnék? Vagy hogy kezdjek neki az egész keresésnek?


2017. febr. 14. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Nézd meg, hogy az embereknek mire van szüksége, és hogy ebből mit tudnál megadni nekik. Vagy írtad, hogy érdekel a sütés, akkor megpróbálhatod a pék vagy cukrász szakmát. Vagy nemtom. De jól összefoglaltad a mai fiatalok helyzetét, grat.
2017. febr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy munkát csinálni èleted vègèig buta dolog. Minden változik, ezzel sodródni szerencse, ennek ellenálni balszerencse. Volt egy tanárom. Ő azt mondta egy szakma tíz èvig jó. Neki 10 szakmája van. Folyton tanul, mindíg mást. Nem unatkozik ès bőven van zsetonja. Látom eszesebb gyerek vagy annál, hogy feladd egy szakma megszerzèsèvel. Javasolnèk pèldául pszihológiát, ami èrdekes ès hasznos. Főleg ha megfigyelsz is, nem csak könyvekből tanulod.
2017. febr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első kettő sorod üvölt ennek okárol. Szakadj ki a megszokottból, hogy megtudd mire vagy mèg kèpes.
2017. febr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hugyosgalacsin ***** válasza:
ember én éretségi után sem tudtam mi akartam lenni, most mérnök leszek. Nem vagy elkésve semmivel
2017. febr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!