Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen van esély tanár-diák...

Egyetemen van esély tanár-diák barátságra? Továbbiak lent.

Figyelt kérdés

Először is szeretnék leszögezni egy-két dolgot...

1, Semmi hàtsó szándék nincs bennem, nem így akarok jobb jegyhez jutni. Ès különben is, ennyi eszem magamtól is van, hogy tisztában vagyok vele, ez nem így működik.

2, Kizárólag baràtsàgra gondolok, az illető tanársegéd nő és én is az vagyok. Köztünk kb 7-8 év van. ( nem leszbikus vagyok vagy ilyesmi, csak a félreértések elkerülése végett.)

A bökkenò az, hogy egy olyan tàrgyat fog nekrm e félévben tanítani, amiben nem vagyok a legjobb, így azt gondolom, így nehezebb lehet, mert gondolom jobban kedvelheti azokat a hallgatókat, akik tehetségesebbek benne. ( az adott tàrgyból közepes voltam az előző félévben, és akkor még nem is ő tanított.)

Egyszerűen arról van szó, hogy nagyon szimpatikus személyiségnek tűnik, jó lenne jobban megismerni, kicsit elbeszélgetni vele, esetleg ha màr nem fog tanítani, sulin kívül is találkozni, beszélgetni. Nem tudom miért, egyszerűen, amennyire eddig megismertem, egy rendkívül èrdekes embernek tűnik, és mindig nagyon derűs, mosolygós természet. Mit tanácsolnátok, hogy érdemes kezdeményezni pl egy beszélgetést vele? Igazàból valamilyen szinten érdekel a szakterülete is, és nem kizàrt, hogy jobban is fog érdekelni a későbbiekben. Kérem, akik csak trollkodni tudnak, kerüljenek, normális válaszokra vagyok kíváncsi, esetleg saját tapasztalatok, történetek is érdekelnek! Köszönöm mindenkinek!:)


2017. febr. 16. 14:29
 1/7 A kérdező kommentje:
És hozzátenném egy elég visszahúzódó lány vagyok, nem akarok pofátlan lenni. És nagyon tisztelem attól még, hogy ilyen kicsi a korkülönbség köztünk.
2017. febr. 16. 14:42
 2/7 anonim válasza:
Menj oda TDK-zni vagy ilyesmi. Vállalj valamilyen plusz feladatot és kérd ki a véleményét. Keress érdekes témákat a tárgyon belül, amit tanít, és kérdezd meg róla, hogy erről meg arról mit gondol. Aztán majd lesz más téma is, ha tényleg egy hullámhosszon vagytok. (Bocs, de ez elég fura... Biztos, hogy nem vagy biszex? Nem vonzódsz hozzá kicsit sem?) Jobb jegyet amúgy se kaphatnál, legalábbis jobb egyetemeken nem vizsgáztat az a tanár, aki ismeri személyesen a hallgatót (szóbelin.. írásbelin meg lényegtelen).
2017. febr. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igen, lehet, hogy furának tűnik, de hidd el, nem én vagyok a környezetemben egyedül így, (mondjuk nem pont vele),felénk ez annyira nem tűnik furának, sőt elmondom Édesanyám is volt jó barátságban tanárnőjével (igaz középsulis korában), és mégsem leszbikus/vagy biszex. És, mint mondtam semmit nem akarok tőle, olyan téren, nem rámászni akarok, meg összejönni vele.:D Tényleg ilyen ritka, ha valaki pont egy tanárát tartja érdekes embernek, és kedveli, mint embert? Ő is egy ember...

Bocs, nem bunkó akartam lenni a válaszommal, ha úgy tűnt, de nem annak szántam.

2017. febr. 17. 00:41
 4/7 A kérdező kommentje:
Miből gondoltad, hogy vonzódnék hozzá amúgy?:D Elhiszem, hogy sok ilyen is van, de nem tudod azt elképzelni, hogy esetleg felnézek rá, mint példaképre?
2017. febr. 17. 00:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Aki nem ismer ilyen embert az tudja miről beszélsz. :)


Én tudom miről beszélsz vagyis gondolom.

Több volt tanárommal is jóban vagyok, van aki csak jó fej és jól elvagyunk, beszélgetünk néha, kb mint egy volt osztálytárs és van olyan akivel nagyon jóban voltam, példaképként tekintettem/tekintek rá, mert nagyon érdekes, egyedi személyiség, őszinte, jó ember akiből nem sok van.

Illetve kicsit hasonló a személyiségünk, a nézetieink, ez sem túl gyakori. :)


Nekem régen az osztályból is sokan "beszóltak" emiatt, pl. mikor a háta mögött szídták, én pedig megvédtem

de ezek az emberek, az állítólagos legjobb barátaikkal is úgy szakították meg a kapcsolatot mintha nem is lettek volna.


Sőt én áltatalában sokkal előbb "barátkozom" össze a tanáraimmal, mint mondjuk most a szaktársaimmal. Ez utóbbit nem tényleges baráti viszonynak kell érteni, hanem csak ilyen pozítív ismerettségnek vagyis pl: ha lát (vissza)köszön, mosolyog esetleg beszélgetünk pár szót.


Ezt is csak a visszahúzodóbb emberek értik meg, mint mondjuk a kérdező.

Más szóval akiknek kevés nagyon közeli barátai vannak, és csak ahhoz közeledik akiben lát valami pluszt, valami egyedit legyen az akár tanár, akár diák, mivel nem a státusz a lényeg, hanem az egyén. :)

2017. febr. 23. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nagyon köszönöm a választ és pontosan jól leírtad, ahogy gondolkodom a témáról! Egyèbként én is voltam még gimis koromban is néhánnyal nagyon jóban. Emiatt engem is elmondtak mindenféle strébernek és közröhely tàrgya voltam, de valahogy a kortàrsaim nagy része nem volt ,, érdekes'' számomra, vagyis inkább szerettem volna komolyabb témákról, ,,az élet nagy kérdéseiről'' beszélgetni valakivel, és nem csak idiótáskodni, mint a többiek. Valahogy a nálam idősebb emberekkel mindig sokkal jobban kijöttem beszélgetés terén, nemtől függetlenül, de többségében nőkkel. Szóval voltam már pár tanárommal jó viszonyban, de az bizonyos szinten más volt, abban a korban. Akadt köztük olyan, akivel ott is csak kb. 10 év korkülöndség volt köztünk, és benne inkább, mint egy idősebb lànytestvért láttam, akivel megbeszélhettem minden apró cseprő problémámat, és sokszor hosszú órákig ,,eldumálgattunk'', mikor benn maradtam kicsit tovább. De akadt olyan is, aki sokkal idősebb volt nálam, benne inkább, mint második anyámat láttam, és ő is sokszor úgy bànt velem, mintha a lánya lennék, nagyon kedveltük egymást, néha még most, így jóval az érettségi utàn is levelet váltunk. Még arra is megkért anno, hogy a felvételi pontok meghírdetése után mihamarabb hívjam föl, hogy elmondjam hova vettek fel.:)

Mindegy, a lényeg, hogy azért érdekel a dolog, hogy ez egyetemen hogy megy, mert itt nyilvànvalóan más a kapcsolat egy oktató és a hallgató között. Itt ugye inkább hivatalosabb, és mint kollégákra, úgy néznek ránk. Így úgy gondolom, bizonyos oldalról közelítve a dolgot, ,,ridegebb'' a viszony, mint pl középsuliba, viszont részint könnyebb is, a másik oldalról nézve barátibb viszonyt kialakítani velük, akkor, ha valaki az adott tanár szakterületében jeleskedik, és mondjuk segítséget kér tőle, és máris van közös témájuk.:)

Na itt most pont ez az ami nehezebb. Nem vagyok kiemelkedő az általa oktatott tárgyból, és ráadásul még bátortalan is vagyok kicsit. Mindenesetre örülök annak, hogy végre találtam egy olyan példaképet is, akinek ugyanaz a fő hivatása, ami majd néhány éven belül nekem is (remélhetőleg) lesz.:) Nem túl sok kiemelkedően szimpatikus emberrel találkoztam még a szakmán belül, de végre sikerült, és szerencsés vagyok már azért is, hogy taníthat engem.:) Szerintem egyelőre próbálok minél jobban teljesíteni, ami persze nem lesz könnyű,de megéri, aztán lehet , hogy kikérem a véleményét egy két olyan részterületen, ami foglalkoztat ( mert, hogy van ilyen) a tárgyon belül.

2017. febr. 23. 14:37
 7/7 A kérdező kommentje:
Az az egy biztos, hogy ráakaszkodni nem akarok, mert van ilyen is, nem is egy. De azt tudom, hogy ilyen érdekes emberrel ritkán találkoztam még, főleg az egyetem körein belül. Itt most főleg a személyiségéről beszélek, mert az alapján, amit tapasztaltam, meg amit megtudtam róla, bizony van sok közös pontunk, érdeklődési területünk, illetve a világnézetünk is sok téren hasonló. Ezt nem személyes beszélgetés alapján, hanem részben amiket az óráin mondott, és szóba jött, részben pedig az általa írt cikkekből tudtam meg a neten. Egy fiatal, lendületes és mindig életvidámbak tűnő nő.:)
2017. febr. 23. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!