Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 12. végzős évfolyamba új...

12. végzős évfolyamba új tanulót felvenni február végén? Ez miért jó az iskolának? E

Figyelt kérdés

Végzősként nem a sulimban fogok érettségizni-miért fújnak emiatt rám a tanárok? Hét egy gonddal kevesebb nem? Eggyel kevesebb vizsgázó?


Valaki homályosítson már fel! Két tárgyból teszek emelt szintű érettségit és mivel a sulim ezekből a tárgyakból nem szervez emelt szintet így kapásból másik suliba kell mennem emiatt két tárgy miatt érettségizni.

És a másik suliban az mondták ne mászkáljak össze vissza egyik tárgy itt másik ott, menjek hozzájuk az összes tárgyból vizsgázni. Én meg mondtam oké. Az összes tárgyból idegen helyen vizsgázok. Alapból senkinek köze nincs hozzá jogom van az ország akármely vizsgahelyén vizsgázni akár mucsaröcsögére is mehetek ha épp azt akarom.

És nem értem a tanárok miért fújnak köpködnek rám emiatt. Hát egyrészt közük nincs hozzá másrészt gyakorlati megközelítés: hát eggyel kevesebb vizsgázó. Kevesebb munka! Hát az csak jó nem? nem kell dolgozatot javítani értékelőlapot tölteni-hol itt a gond?

Vagy sértésnek veszik hogy szarok rájuk is meg az iskolára is és húzok máshova? Vagy az lehet a gond hogy be akartak tartani nekem az érettségin és most elszállt ez a lehetőség végleg?


2017. febr. 21. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Alapból senkinek köze nincs hozzá jogom van"

Jogaid tudod, csak azt nem hogy ez nem átjáróház és kívánságműsor! Amúgy az iskolák a diákok után kapnak támogatást, és te eddig ott tanultál akkor valószínű ott is kellene mindent elvégezned! De most valamiért ellenkezőleg döntöttél és variálsz. Te döntésed igaz, csak ne lepődj meg ha tényleg a variálásod miatt másnak több dolga van miattad.

2017. febr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekik kevesebb dolguk van, másnak meg több. De ne hidd azt, hogy adminisztrációs feladataik nem lesznek a te esetedben is, mert dehogynem.

Egyébként meg egyszerűen lusta és befolyásolható vagy. Nálunk többen voltak, akik 3 helyen vizsgáztak, amiből az egyik 50 km-re van. Senki nem szólt semmit.

2017. febr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy a vizsgáztatók, elnökök és jegyzők nagyon komoly pénzeket kapnak egy-egy vizsgázó után? Te ott egy vizsgáztatónak nagyjából 10 perc plusz terhet jelentesz, viszont cserébe elég jó pénzt kap. Lehet, hogy nem emlékszem jól, de olyan 1500 forint körüli összeget kap érte, ami 10 perc munkáért magunk között szólva rohadt jó pénz. Meg a jegyző, amiért beírja a rendszerbe az adataidat, azért is kb hasonló pénzt kap. Hidd el, bárki szívesen vállalja a plusz terhet ilyen díjazásért. ;-)


A tanáraid meg pont ezért (is) vették rossz néven, hogy nem náluk vizsgázol. Igen, kevesebb munka, de kevesebb pénz is.

Továbbá gondolom, ha már emelt szinten vizsgázol, te nem az a tanuló vagy, aki a kegyelemkettesért könyörögne, az pedig, ha egy potenciálisan jó vizsgázó máshol vizsgázik, rontani fogja az iskola érettségi-statisztikáját.

Meg persze az is benne lehet, hogy azért mégis csak kisebb fajta hátbaszúrás, hogy ők bajlódtak veled 4 éven át, az ő munkájuknak is köszönhető, hogy idáig eljutottál, ezek után némileg illetlenség azt mondani, hogy bocsi, de tojok rá, hogy te bajlódtál velem 4 évig, másnál vizsgázok.

(Egyébként attól, mert egyik-másik emelt vizsga más intézményben van, nem szoktak ezért kompletten oda átjelentkezni.)

És igen, jogod van hozzá, de az élet nem csak jogból áll.

2017. febr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy gyoztek meg. Futkozni? Ez a suli a hazad szajaban van? Nincsenek egy napon a vizsgak. Se az irasbeli minden targybol, se mindket szintu szobeli. Egy nap egy helyre mennel.
2017. febr. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Nálunk többen voltak, akik 3 helyen vizsgáztak, amiből az egyik 50 km-re van. Senki nem szólt semmit.

"


Azért mert az a gyökér képes volt 50 km t utazni mert képtelen volt optimálisabba szervezni az nem az én bajom.

2017. febr. 21. 19:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Ment volna mindem vizsgara 50 km-rel arrebb? A total mas napon levo kozepszinture is? Az ugy logikus
2017. febr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

", az ő munkájuknak is köszönhető, hogy idáig eljutottál, "


A nagy lószart. Ha nem lett volna külön tanárom a két extra tráygból felköthettem volna magam.

Az hogy ide jutottam magamnak és a külön tanároknak köszönhető. A sulim natív tanárai mire voltak elegek? A szar sima érettségire még arra se.

Van olyan tárgy amiből idén még órán se voltam benn az összeset ellógtam de a féléves házivizsgát jelesre letettem zéró részvétellel. Tankönyv tanulás és csók. MInek ide tanár.

2017. febr. 21. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!