Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csinálhat ilyet egy tanár?

Csinálhat ilyet egy tanár?

Figyelt kérdés

Arról van szó hogy reggel bejön a tanár a labdám ott volt az asztalon és odajön megkérdi hogy

-Miért labdáztok?

Aztán fogta a labdát és kidobta. Megfoghatja az én dolgaimat és kidobálhatja? Vagy átnézheti a cuccaim?(volt rá példa)

Egyszer már feljelentették mert megvert egy gyereket.

Előre köszönöm a váladzokat.


2017. febr. 22. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem dobhatja ki a holmidat.
2017. febr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ki nem dobhatja, de elképzelhető, hogy elveheti időlegesen és csak akkor kapod vissza, amikor elhagyod az intézményt esetleg bírsággal együtt (ami itt valami megrovás).

Nem otthon vagy, hanem egy intézmény területén (ami vagy állami, vagy egyházi, vagy magán). Azaz ott az intézmény belső szabályai is érvényben vannak, amire a törvény ad lehetőséget az intézményeknek (azaz nem csak a törvények vannak érvényben).


Gondolj arra, hogy a reptéren, csekkoláskor is elvehetik tőled azt, ami a reptér és a légitársaság biztonsági szabályai szerint nem lehet nálad (ott ki is dobhatják véglegesen).


Pl. bejössz a telkemre labdázni az engedélyem nélkül, észreveszem és szerintem elvehetem a labdát és felszólíthatlak, hogy hagyd el a telkemet.

Szerintem bele is rúghatok a labdádba a telkemen, úgy, hogy rögtön kimegy a kerítés felett.


De pl. ha odaállsz a bejárómba, a kocsiddal, elvitethetem a kocsidat, ill. sok esetben hivatalból el is viszik.


Szóval, ha az iskola szabályzatában az van, hogy tanórán, csak a tanórához szükséges tárgyak lehetnek az asztalokon, akkor időlegesen akár elvehetik az oda nem való dolgokat.


Ki nem dobhatja (bár, ha mint a reptér szabályzatában van, akkor akár ki is dobhatja).


Nem vagyok jogász, de mint a fenti példákból láthatod, pusztán a magántulajdonhoz vonatkozó jogok nem jelentik azt, hogy a saját magántulajdonoddal teljesen szabadon rendelkezzél mások magántulajdonában.

2017. febr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ui.: Az iskola belső szabályzatát kellene elolvasni.

Nyilván a törvény azért erősen szabályozza, hogy a saját "telkeden/telephelyeden" mit tehetsz másokkal, ill. az ő magántulajdonukkal.


Viszont a tapasztalat azt mutatja, hogy elég sok mindent!


Lehet, belőled jogász lesz.

2017. febr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a repteret vesszük alapul, akkor, ha testi épséget veszélyeztethet az adott tárgy, akkor szerintem ki is dobhatja (pl. egy asztalon heverő konyhakést, paprika sprét, törött üveget, csúzlit, stb..). Ennek utána kellene olvasni, de reális. Ha nem teszi meg és pont az ő óráján kidobod, vagy kilövöd valakinek a szemét, azért a tanárt felelősségre vonják.
2017. febr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, mi a bűnbánatos jó francot keresett a labdád az asztalon? Tesi órátok volt? De arra meg ott vannak a suli labdái. Nem értem miért vittél labdát az iskolába. Te egyáltalán tudod az okát?
2017. febr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Carragher_x ***** válasza:
100%

"Nem értem miért vittél labdát az iskolába. Te egyáltalán tudod az okát?"

Bármilyen hihetetlen is számodra, sztem léteznek olyan oktatási intézmények, ahol van úgynevezett "udvar".:D

2017. febr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5-ös válaszolónak

Az a labda körübelül akkora volt mint a tenyerem és igen ténleg vannak udvarok nézz utána...

2017. febr. 22. 19:32
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor miért nem raktad be a táskádba azt a kis labdát, miután feljöttetek az udvarról? Az osztályterem nem egyenlő az udvarral. Ha a teremben dobálóztatok volna, akkor jobb is, hogy elvette.
2017. febr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!