Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akik folytonos szekálás...

Akik folytonos szekálás áldozatai az iskolában miért nem mernek beszélni erről senkinek?

Figyelt kérdés
Tanárnak se , szülőnek se szólnak, csak ülnek csöndben, ennek mi az oka hogy így reagálnak rá.
2017. márc. 20. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
ez inkább a fiúkra igaz, azért mert cikinek érzik hogy bárkinek is szóljanak.
2017. márc. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert fölösleges. Tapasztalat. "ne törődj velük" "majd kinövik" "szólj vissza", ennyivel tud szolgálni a szülők és pedagógusok java, közben meg gőzök sincs milyen ha egy egész kis csapat fordul az ember ellen.
2017. márc. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert altalaban azokat szoktak cikizni, akiknek egyebkent is problemai vannak a csaladban, iskolaban, igy egyszeruen nincs kinek elmondani, es nem is biznak senkiben.
2017. márc. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
100%

A legtöbben beszélnek róla az elején, de amikor a 20. "jaj ne foglalkozz velük"-et kapják válaszként, leszoknak róla. Sok esetben a tanár sem foglalkozik ezzel.

Engem ált. suliban éveken át vertek, csúfoltak, tönkretették a holmijaimat. Indok: csórók vagyunk, emiatt nekem nincs helyem az osztályban ("kiválogatott" osztály volt, elméletben az évfolyam legjobb 25 tanulója, gyakorlatilag a kisváros elitjének a gyerekei + az a néhány szegényebb gyerek, akit a jó teljesítménye miatt raktak ide).

Anyámnak többször szóltam, rezignált "micsináljak veled" volt a válasz. Egyszer apám látta ahogy vernek, odajött és ordítozott a gyerekkel. Másnap hazafelé menet vagy 10-en vettek körül, összerugdostak az utcán, majd a gyerek, akire apám rászólt, közölte hogy így pofázzak erről bárkinek. Pedig nem is szóltam otthon, csak apám véletlenül járt arra és meglátta. Az osztályfőnök csak mosolygott a dolgon, hogy "előfordulnak konfliktusok", az igazgató szerint ezt az osztályfőnöknek kellett rendeznie.

Szóval. Tanárok leszarnak, a szüleid leszarnak, ha szólsz, még jobban megvernek, mi mást tehetsz, minthogy csendben kivárod hogy vége legyen a sulinak és elhúzz onnan a francba?

2017. márc. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert semmit nem érnék el vele, csak még jobban rám szállnának utána. 15l
2017. márc. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szólnak, csak aztán rájönnek, hogy felesleges. Előttem már többen leírták, hogy miért.
2017. márc. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert úgy sem tesz senki semmit, velem is és még sok más gyerekkel elődordult, elő fog fordulni. Én vettem egy pár kesztyűt, kötést alá 2-3 hónap edzés után az egész bandát szétvertem.
2017. márc. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is szóltam már, és én is csak azt kaptam hogy ne foglalkozzak velük, meg bírjam ki míg gimibe megyek aztán úgy is új osztályom lesz. Segíteni sose segített senki. 14F
2017. márc. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert teljesen felesleges.

A tanárok 99%-a nem tudja, és nem is akarja az ilyen konfliktusokat kezelni, mert egyszerűbb nekik a szerencsétlen áldozatot sablonos érvekkel lerázni, mint kiállni mellette. Szomorú, de ez van. A legtöbb tanár ilyen téren egy inkompetens szerencsétlenség, inkább félrenéznek, ha az illetőt szekálják, bántják, minthogy segítsenek neki, vagy ha az áldozat nekiáll megvédeni magát, akkor még őt cseszi le a tanár. A 10. "ne törődj velük" meg "majd megunják" után te sem mennél oda segítséget kérni a tanárhoz.


A szülő pedig nem tud érdemben mit csinálni akkor, ha a tanár meg az igazgató ilyen semmirekellő.

2017. márc. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A tanárok többsége eleve nem is akar foglalkozni az ilyen problémákkal. Nálunk is ugyanez volt. Vagy lerázás, vagy egy szimpla "ejnye-bejnye" a szekálóknak, vagy nagyon maximum kaptak egy beírást, ami az ilyeneket k vára nem hatja meg.

Rosszabb esetben az ilyen agresszív, szekálós parasztok még agresszívabbak és szívatósabbak lesznek, ha azt látják, hogy az áldozat próbál ellenük valamit tenni, vagy segítséget próbál kérni.


Sajnálatos módon az ilyenek nem számíthatnak védelemre, mert a tanárok sz@rnak rá magasról, a szülők meg nem tudnak vele mit csinálni, mert nem tudnak állandóan befutkosni az iskolába, akárhányszor baj van. Ezek után kihez kéne fordulni? A konfliktuskezelésnek bizony a tanár feladatának kéne lennie, de mégsem foglalkoznak vele, mert vagy szakmailag nullák, hogy képtelenek ilyen helyzeteket megfelelően kezelni, vagy lusták, hogy pluszba meg kell mozdítaniuk a seggüket a tanórán kívül is. Nagyon-nagyon kevés az olyan pedagógus, aki érdemben segíteni próbál, még kevesebb az olyan, aki megfelelően tudja kezelni és megoldani az ilyen problémákat. Ennek fényében nem csoda, hogy a bántalmazott, szekált egyénnél a tanár az utolsó, akitől segítséget kérne, én sem kérnék ilyen szakmailag nulla emberektől semmilyen segítséget. Sok tanár pedig gusztustalan módon a bántalmazók mögé is képes beállni, mert az egyszerűbb és kényelmesebb, hogy többen vannak 1 ellen. Ha nem lenne nagyon erős tanárhiány, az ilyeneket ki is rúgnám a francba.

2017. márc. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!