Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek mi van az osztályt...

Szerintetek mi van az osztálytársakkal?

Figyelt kérdés

Egy nagyon okos, rendes, segítőkész srácról lenne szó.

Hozzá járunk matematikával, fizikával, kémiával, földrajzzal, sokszor azelőtt mondja az eredményt, hogy a számológépet elővennénk. Gyakorlatilag mindennel, ami természettudomány.

Ugye... Ő egy elég pörgős alkat, szórakozott is.

Mostanában viszont nagyon megváltozott. Kollégisták vagyunk ugye, úgyhogy látom, hogy telnek a napjai.

Eddig is dohányzott, kávézott, az elmúlt hetekben viszont brutális. Gyakorlatilag egész nap kávét meg cigit látni a kezében. Jobban pörög, mint eddig valaha. Ez a sebességet is jelenti gondolkodásban. Múltkor odamentem hozzá matekkal, olvasom a feladatot, aztán mondja, hogy ennyi meg annyi jön ki, most nem tud segíteni; próbáljam meg, ha nem megy, szóljak.

Lement újra cigizni egy kávéval, mire felért, kisírtak voltak a szemei. Nagyon ingerlékeny. Szilencium(=tanulószoba) kezdődött, az egyik szobában meg elég hangosan beszéltek, ő meg bement és úgy ordított velük, hogy az egész koli tőle zengett. Mikor kijött és megláttam, megijedtem tőle.

Aztán, mikor nem pörög, mert már annyira kikészült, csak néz ki a fejéből, csordogál a könnye. És nem válaszol senkinek.

A március 15-ös műsornál is nagyon kiakadt. A tanári kar java ugye nem énekelte a Himnuszt és a Szózatot.(Ami tényleg szégyenletes, és ki kellene rúgni az összes ilyet a fenébe.)

Az osztályfőnöki órán pedig az ofővel beszéltünk a műsorról, mikor pedig ő kapott szót, torkaszakadtából ordítani kezdett, hogy hogy képzelik ezt a tanárok, hogy nem éneklik a nemzeti imádságot. Igaza is volt, az ofő szerint is.

Szóval valami nagyon nem okés vele. Nem kéne szólnom a szüleinek vagy ilyesmi? Mert nagyon aggódom érte.


2017. márc. 24. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a dolgok mögé lát és ez bosszantja!Nagyon csúnya dolgok is mehetnek a felnőtt dolgozók között,amit persze a diák szinte sose vesz észre.
2017. márc. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűbbnek tartom, hogy a családjában történt valami. Pl. meghalt az anyja.


Nem mintha számítana de hány éves? Illetve fiú vagy lány?

2017. márc. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kellene csinálnod semmit. Én is koleszos voltam, mindenkinek volt legalább egy olyan időszaka ott (nekem is), amikor konkrétan hozzászólni se lehetett, belekötött az élő fába is. És igen, mind túltoltuk a tanulást, az addig is használt szereket, és üvöltöztünk is. Ha egy kicsit megnyugszik, akkor kérdezd meg, mi bántja, de addig szerintem hagyd magára, a leírásodból nekem úgy tűnik, hogy most erre vágyik. Egyébként nem tudhatod, miért gyengéje ez a Himnusz-dolog, vagy éppen a tanári kar...
2017. márc. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

17 éves fiú. Ha számít valamit, meleg.

De ez biztos, hogy nem probléma. Ha valaki, akkor ő meg tudja védeni magát. Ha neki nem sikerül, akkor álljuk körbe az illetőt az osztállyal, hogy sürgősen szálljon le róla.

Meg alapjáraton is elég lelkisérült egy gyerek. Azért nem eszik, mert terheli a földet, mert lelkiismeret-furdalása van, hogy szerencsétlen állatot leölték. Ha valami buli van, akkor ő elhatárolódik és nem csatlakozik, csak áll egyedül. Ugye mi szobatársak vagyunk. És este gyakran hallom, (mikor már azt hiszi, alszom) hogy imádkozik, hogy olyanokat mond," Könyörgöm, segíts Istenem"

De ez konstans módon fennáll, már mióta ismerem, nem csak mostanában.

Olyan is volt, hogy órán egyszer csak elővett egy lapot, telerajzolta strigulákkal. Azt mondja, a monotónia megnyugtatja. Egyébként, ha a képességeit nem nézzük, teljesen átlagos. Nagyon jó humora van, olyan igazi sötét, depresszív viccei; valami krisztusi szeretet van a szívében. Erkölcsileg is, intellektuálisan is nagyon sokat ad az osztálynak. Nagyon tiszteli mindenki. Olyan szerepe van itt, mint valami bölcsnek egy törzsben.

Csak ugye ja... Mindenkin segíteni próbál, azt meg nem hagyja, hogy bárki is segítsen neki.

Bár a kávémeghívást sosem utasítja vissza :DDD

Szóval valami úgy általában nem okés vele, csak mostanában ez kiéleződött.

2017. márc. 25. 11:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Hagyd beken, ha akarja majd elmondja mi bantja. Csak figyeld, hogy azert nagy baja nehogy legyen.
2017. márc. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!