Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok hogy bírják a...

A tanárok hogy bírják a középiskolákban a sok hormonoktól "túltengő" diákot? Főleg a fiatal hölgytanárokra gondolok.

Figyelt kérdés

Képzeld csak el, hogy egy frissen diplomázott fiatal tanár(nő) bekerül 16-17 évesek közé.

Biztos minden tanár(nő) kapott már szexuális tartalmú megjegyzéseket esetleg kezdeményezéseket. Hogyan tudják ezt kezelni? Külön tanulnak erről is az egyetemen?



2017. márc. 25. 07:31
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nekem csak az a furcsa, hogy régen 20-30-50 évvel ezelőtt is voltak fiatalok, de fele ennyire sem voltak túltengve, vagy legalábbis abszolút jól kezelték a dolgot. Soha nem hallottam még olyanról az én időmben, hogy egy tizenéves fiúcska bármilyen tanárnővel is kikezdett volna...azt meg hogy szexuális megjegyzéseket tegyen végképp nem. Mondjuk régen a tanárok szájon is verték a kölyköket, nem volt divat az, ami most megy...ha csak rossz szemmel néz a tanár a diákra,máris jön apucianyuci aki kérdőre vonja a tanárt. Szánalom. Szégyen. Legalja. Hányadék világban élünk, teljesen kifordulva.. minden erkölcsi és egyéb emberi értéket nélkülözve.
2017. márc. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Egyetértek az elsővel. A túl liberális szülők mindent szinte megengednek a gyereknek, nem nevelik meg, sőt még a tanárt cseszik le, ha rámer szólni a pofátlan kölykükre. Én visszavezetném az iskolába a pofont. Rengeteg kis hülyére ráférne.
2017. márc. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
* szinte mindent
2017. márc. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk ez nem igazán jellemző. Én azt vettem észre, hogy a legtöbb fiatal tanárt nem kedvelik, utálják a diákok, legalábbis nálunk ez a helyzet. Ez érdekes mert az ember azt gondolná, hogy a fiatal tanárok korban közelebb vannak a diákokhoz ezért biztosan nekik is modernebb a gondolkodásuk és jobban megértik egymást, viszont én eddig pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Nekem is volt több fiatal, frissen végzett tanárom és kivétel nékül utáltam mindegyiket. A többségük úgy viselkedik, mintha ő lenne az atyaúristen és mindent tudna, mindenben ő lenne a világon a legjobb mert ilyenkor nagyon büszkék rá, hogy ők elvégezték az egyetemet és kaptak egy diplomát, bár ez szerintem főként a nőkre jellemző...pl. van egy fiatal nyelvtanárnő, aki például minden egyes órán a saját eredményeivel, a saját tudásával dicsekszik, miközben még a kiejtése sem helyes és a szavakat sem tudja helyesen leírni (van, hogy mi javítjuk ki). Valamint van egy másik fiatal tanárnő, akinek nem túl hiteles a tudása mert abból állnak az órái, hogy leül és felolvassa a tankönyvet...ő szintén ez a fenyegetőzős (már évek óta azt hallgatjuk, hogy megbuktat minket érettségin, holott mindenki nagyon jó tanuló és nincs is semmi oka, hogy így beszéljen velünk), hisztizős, büntetéseket osztogatós tanár kategória. Ezért a legtöbb fiú is utálja őket mert bár lehet, hogy jól néznek ki, de elviselhetetlen a stílusuk, mindenkivel köcsögösködnek és szigorúak mert meg akarják mutatni, hogy itt ők a főnökök és milyen kemények, nekik is van tekintélyük stb...Én egyszerűen rosszul vagyok tőlük. A fiatal férfi tanárokkal nem ezt tapasztaltam, rajtuk szimplán csak azt éreztem, hogy sokkal motiváltabbak és lendületesebbek mint mondjuk az idősebbek, de nekik nem hinném, hogy lennének ilyen "világuralmi terveik". Valamint szerintem nekik nehezebb megküzdeniük a hormonokban túltengő tinikkel mert ők a tipikus jófej tanárok, kedvesek, viccesek, lazák és jól néznek ki (persze, itt is biztosan van kivétel) és őket mindenki, fiúk, lányok szeretik...A lányok a jó pasit látják bennük, a fiúk pedig a jófej havert. A lányok pedig szerintem ilyen szempontból rámenősebbek is, jobban odateszik magukat és incselkednek a férfi tanárokkal (csinosabban járnak az óráikra, mosolyognak rájuk, kb. "flörtölnek"), míg ahogy fentebb is írtam a fiúk fantáziáját ritkábban mozgatják meg a fiatal tanárnők.

Egyébként szerintem biztosan tanulják ezt is, hogy hogyan kell kezelni az ilyen és ehhez hasonló szituációkal, hogy hogyan kell bánni a gyerekekkel, hogy mik a határok tanár és diák között.

2017. márc. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám tanárként kezdte a 70-es évek végén, és ő például kapott szexuális tartalmú megjegyzéseket. Pontosabban csak egyet, az első napjai egyikén. Ugyanis odament a gyerekhez, tiszta erőből fejen ütötte, majd kidobta az óráról. Onnantól már rend volt. Manapság viszont ilyesmire már nincs lehetősége egy tanárnak, hiszen óriási bajba kerülne érte.
2017. márc. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
7%
Némeyliket jól megbasszák! Ennyi!
2017. márc. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 mit mondtak neki? Anyukád az élet más területén is kiáll magáért?
2020. dec. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!