Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha semmit nem...

Mit tegyek ha semmit nem merek tenni?

Figyelt kérdés

Egy végzős fiúról van szó, aki egy évvel idősebb nálam. Már kilencedik óta tetszik, de igazán ebben a tanévben kezdtem felfigyelni rá. A probléma pedig az, hogy nem ismerjük egymást, max a folyosón egyszer-kétszer "összefutunk". Tényleg nagyon jó lenne megismerni, mert nagyon tetszik, de ő valószínűleg azt se tudja, hogy én a világon vagyok. Sajnos nagyon félénk vagyok, így még bejelölni se merem Facebookon. Másrészről pedig úgy gondolom, hogy csak a fiúnak illik kezdeményezni 21. század ide vagy oda. Mostmár sikerült eljutnom egy olyan szintre, hogyha meglátom a folyosón, akkor nem kapok infarktust, sőt inkább úgy teszek, mintha észre se vettem volna. Viszont mindannyiszor visszajátszom gondolatban, hogy amikor láttam mit csinált.

Említettem, hogy végzős így már csak egy szűk hónapig fogunk egy suliba járni és valahogy el kellene engednem a reményt. De nem megy. Hogy csináljam?

Kezdetekben még úgy vettem észre, mintha lenne néhány jel (mintha egyszer mosolygott volna, de ugyan már... biztos csak képzelegtem), de mivel nem kezdeményez, így úgy gondolom, hogy teljesen felejtős a dolog.

A kérdés, hogy ti mit csinálnátok egy ilyen helyzetben?


Nagyon hálás vagyok, hogy végig olvastad! :)



2017. ápr. 10. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az ennyire félénk embereknek még mindig az internet a legjobb megoldás, mármint kezdésnek. Jelöld be nyugodtan. Ez még semmit nem jelent, aztán majd vagy vissza jelöl vagy nem. Meg kell próbálni. Esetleg még azt lehet, hogy mondjuk szünetekben az ő tanterme felé sétálsz, hátha adódik egy olyan szituáció, amikor akár csak 1-2 szó erejéig is, de beszélgetésbe elegyedhettek egymással. Például véletlenül leejted a füzetedet, tolltartódat és ő felveszi te meg megköszönöd. Lehet ez ósdi módszer, de jobb nem jut eszembe, ne haragudj. :)
2017. ápr. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, viszont ehhez még erőt és bátorságot kell gyűjtenem. :)
2017. ápr. 12. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!