Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rettenetesen büdös osztálytárs...

Rettenetesen büdös osztálytárs? Mit kezdjünk vele?

Figyelt kérdés

Egyik osztálytársam rettenetesen büdös.14 éves és lány.Egy községben lakik,szóval lehet hogy a régi dohos ház szaga is közbeszól.Borzalmas izzadságszaga van :S Meg még valami mással keveredik,de az izzadság tesi után tisztán kiérződik.Egy kis futás után a közelébe sem lehet menni.

A haja is csupa zsír.De abból a jó 1 hónapos fajából.A zsír miatt ilyen tincsekbe ragad össze,kócos is de nem nemezes,csak úgy egybe vannak a tincsei.Nem is fésüli.Egyszer megfésülte valaki ,mert rettenetes volt,és teljesen máshogy néz ki.Pedig ő állítja,hogy fésülködik.

Ha elmegy valaki mellette akkor azonnal megcsapja az a szag.Ha mögötte állsz kb.1 méterre akkor is érzed.

Az osztálytársaimmal már nem merünk a közelébe menni.

Egy osztálytársunkkal volt mindig,aki már elment.Na az a lány meg tetves meg rühes volt.Mi van ha ő is elkapta ? Szoktak lenni csípései is,szerintem bolha csípés volt,mert nagyon hasonlított rá.Volt egy időszak amikor csupa csípés volt mindenütt.

Szinte mindig ugyanazokat a ruhákat hordja.Amivel nincs baj,csak büdös mindene.

Nemrég hazavitte a tesi cuccát és anyukája nem mosta kis.2 hétig abba tesizett :/

Szóval nagyon igénytelen.

Nincsenek túl jó anyagi helyzetben.3-an vannak testvérek és szinte csak a legnagyobb kap ruhákat.Azokat örökli a kérdésben említett lány.A lány ruháit meg a húga.A kicsi nem is kap ruhákat,mert nincs több gyerek.

Nem szagolgatnánk és elkerülnénk mi szívesen,csak van hogy ő jön oda.Tesin is odajött hozzám beszélgetni,meg kihisztizni magát,én meg majd megfulladtam.Alig mertem levegőt venni,mert rettenetes.Nem lehet elviselni már !

Eddig nem mertünk szólni neki,mert féltünk hogy megsértődik,utána meg bejön az anyja hisztizni.


Esetleg ha bedobnánk egy cetlit névtelenül ?Vagy hívjuk félre ?Osztályfőnök ,védőnő ?Mit kéne tennünk ?

Nem szeretnénk bántani/megsérteni miatta,hisz lehet hogy betegség van a háttérben,bár a többi gyerek sem éppen tiszta.Ugyanúgy szalmahaja van mind3 gyereknek.Bezzeg anyukának festett kivasalt haja van,meg smink,de a gyereknek meg nuku.


Ha odajön és nagyon zavar minket,bunkóság elküldeni ?

Ha esetleg a cetlit választjuk,milyen szöveg lenne hatásos ?

Pl.-Kérlek fürödj le ! Már sok embert zavar...

-Nincs túl jó illatod.Bocs

Üdv.Valaki (szó szerint azt írni,hogy valaki )

-Ha kell szappan csak szólj.

Vagy valami amiből rájön,hogy ideje lenne már alapos mosakodás.

Természetesen értem én,hogy szegények meg minden,de van nálunk rosszabb körülmények közt élő gyerek is és abszolút nincs szaga.

+Nemsokára ballagás és gimibe is így fog menni.Ott is lesz olyan akit zavarni fog a szaga.Lehet megint kiközösítik,ami neki megint nem jó.


A válaszokat köszönöm !



2017. ápr. 13. 21:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem adjatok neki egy 1000-est és menjel el valahova zuhanyozni, egy órát ne engedjétek ki a zuhany alól, haját is mossa meg.


Ja meg adjatok neki egy tusfürdőt.

2017. ápr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
+ Többször előfordult már,hogy a suliban jött meg neki.És még betét sem volt nála.Mindig mi adtunk neki vagy 3-at 4-et,csak legyen neki.Az egész gatyája,bugyija olyan volt.
2017. ápr. 13. 21:07
 3/28 anonim ***** válasza:
34%
Vigyétek el egy fürdőbe vagy egy fitness terembe ahol van valami normális zuhányzó, és egy órát ne engedjétek ki a zuhany alól.
2017. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
70%

Az osztályfőnöknek szóljatok, hátha tehet valamit.

A sértődés esélye tényleg elég nagy. :/

2017. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%
Csak most láttam, hogy betétje sem volt? Arra azért minden normális szülő költ.
2017. ápr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
44%
barátkozzatok össze vele, látogassátok meg, vagy hívjátok meg uszodába. de a legjobb az lenne ha haverkodnátok, megtudnátok hogy él, és segítenétek ahol tudtok.
2017. ápr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Nem nem volt,mert ''nem hozott''.Nem követi,hogy mikor van neki,mert nincs mibe követnie.Matekról úgy jött ki,hogy egy hatalmas folt volt az ÜNNEPLŐRUHÁJÁN.A mamája meg rosszul mosta ki,és azóta is ott az a folt,de felveszi még akkor is.

Ilyen nyári ruha volt,amit a kínaiban lehet kapni.Ráadásul krémes színű :S Azóta is ott világít egy barnás folt.

Sokszor ugyanazt a melltartót látni rajta.Volt hogy ugyanabba a bugyiba jött 2 napig.

2017. ápr. 13. 21:15
 8/28 anonim ***** válasza:
98%

Hát talán tényleg az lenne a legjobb, ha az osztályfőnöknek szólnátok, hogy beszéljen el a szülővel. Ne a szerencsétlen gyerekkel az istenért.... nyilván nem direkt ilyen a lány. Bár ha az anyja nem figyel ennyire rá oda nem biztos hogy az osztályfőnöki elbeszélés hatni fog rá. De ha egy kicsit is van az anyjának szégyenérzete, mélyen elszégyeli magát hogy magár költ minden kenceficét a gyerekeiről meg nem gondoskodik megfelelően...

Talán gyűjtsetek össze tisztálkodó szereket meg deokat, és az osztály főnök hívja be a szülőt és ajánlja fel "adományként" lezárt csomagolásba. Ha tényleg szegények szerintem az anyja elfogadja. (Fontos hogy TI ne legyetek ott mert úgy még jobban szégyenkezni fog az anyja és lehet megsértődik, de talán ha kettesben beszél vele a tanár, nem lesz belőle örök harag. ) Egyébként a gimibe pokol lesz a osztálytársatok élete, ha nem változik szóval szép tőletek a segítő szándék még ha önző okok is vezettek el idáig.

2017. ápr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Egyszer egy osztály volt nála.Még 2 éve osztálykiránduláson beugrottak hozzájuk.Elvileg csirkék voltak a lakásban,ott rohangásztak.A kutyák is bent vannak (a bolha talán onnan jött)
2017. ápr. 13. 21:16
 10/28 anonim ***** válasza:
97%
Barátkozzatok vele ès vigyétek el fürdőbe, mas megoldas nincs. A cetli nem jó ötlet, mert csak megbántjatok ( bar valószínűleg tudja hogy büdi)
2017. ápr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!