Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy vegyem rá hogy beszélgess...

Hogy vegyem rá hogy beszélgessen? Hogyan tudnék összebarátkozni vele?

Figyelt kérdés

Most járom a 9.osztályt és van egy osztálytársam.Nagyon félénk lány.Szinte alig hallottam a hangját.Ha felszólítja a tanár,akkor nagyon halk és félénk.Inkább rávágja,hogy nem tudja,pedig tudja,mert szinte hibátlanok a dolgozatai.Ha olvasnia kell,akkor is rettenetesen halk és akkor is inkább motyog,főleg ha angol/német órán vagyunk.

Minden szünetben egyedül ül és hallgatja a zenét.Mindig lefelé néz és olyan szomorú tekintete van.

Első napon mindenki ment oda a másikhoz bemutatkozni,ismerkedni , ő meg csak leült hátra és nézett ki a fejéből.Senkihez sem ment oda.

Próbáltam vele beszélgetni,de alig szólal meg.Pár szót kinyög,esetleg pár rendes mondatot.

Vannak akik próbálnak kitalálni róla dolgokat.Próbálják megfejteni,hogy mi a baja.Pl.biztos elmebeteg meg pszichopata (hát nem talált),valami súlyos lelki baja van,depressziós,(nem biztos),meg ilyeneket.

Egyszer meghallotta(még a tanár is benne volt a beszélgetésben) és felállt,kiment a teremből,de előtte egy ilyen gúnyos,kicsit ijesztő mosoly ült ki az arcára.Persze nem is csodálom -,-


Annyit tudtam meg róla,hogy szereti a játékokat,animéket,sorozatokat,filmeket,könyveket,kutyákat és hogy válogatós meg önbizalomhiányos(talán kisebbségi érzése is van)

Lassan vége az évnek,és csak ennyit tudok róla.

Igazából kedves,mert sokat segített,volt hogy doga közben odacsúsztatott nekem egy papírt a megoldással+az aljára írta,hogy mert kedves voltál...

Szóval kedves :) És valami csodaszép.

Mikor sikerült kihúznom belőle pár szót (egy buszmegállóban szálltunk fel,mennem kellett keresztanyámhoz)akkor az általános iskoláról beszéltünk .A bál is szóba jött.Kérdeztem,hogy :

-És milyen volt a bál ?

Erre ő :

-Nem tudom.

Én:

Hogy hogy ?

Ő:

-Nem táncoltam.

Én:

-Miért ?Biztos szívesen táncolt volna veled valaki.

Ő:

-Perszeeeee...Mert én biztos kellek valakinek

Aztán itt abbamaradt a beszélgetés ,mert jött a busza.Pedig még mondani akartam neki,hogy én nagyon szívesen táncoltam volna vele.


Nagyon szeretnék vele összebarátkozni és esetleg meghódítani.Valami nagyon megfogott benne.És nem csak a külseje.Valamit látok benne,csak nem tudom hogy mit.


Valami tanács ? Hogy tudnék összebarátkozni vele ? Kicsit megnevettetni ? Valahogy kibontakoztatni ?

Az előző sulijában nem hiszem hogy bántották,legalábbis ő azt mondta,hogy jól érezte ott magát.


Én:16f Ő:15l


Esetleg ha vinnék neki virágot húsvétra ? :D

(Esetleg meglocsolni kicsit ,bár lehet megijedne)



2017. ápr. 14. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

De cuki vagy!

-hívd el valahova, és lehet hogy egy egy érintéstől is felszabadultabb lesz... random érintsd meg a vállát vagy adj neki egy puszit amit te szeretnél.

-vegyél neki virágot, csokit amit szeret.

-bókolj neki azt szeretik a lányok.

-hívd el moziba, hisz szereti a filmeket.

2017. ápr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont nem úgy tűnik a csaj, aki díjazná ha valaki engedélye nélkül puszilgatná meg ilyesmi. Épp ez az, hogy nem nyitott az emberi kapcsolatokra, félénk és bizalmatlan. Nem kéne eljátszani a bizalmát ilyen ovis közeledéssel.
2017. ápr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Csak légy kitartó, türelmes és soha ne erőltess rá semmit, ha úgy érzed, nagyon bezárt, akkor ne akard görcsösen kommunikációra kényszeríteni. Az introvertált, esetleg szociofób személyek is vágynak barátokra, társra, azonban nagyon hosszú idő, mire meg tudnak nyílni valaki előtt, a környezetük pedig sok esetben félreértelmezi őket.


Nekem is van szociális fóbiám, sok helyzetben félek szóban megnyilatkozni, nehezen kezdeményezek magamtól beszélgetést, kb. azt írtam le, hogy felém hogyan lehet közelíteni.

2017. ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

A titokzatosság sokat dob a vonzerőn, nem csoda hogy megtetszett neked;)


Először is leszögezném hogy minden tiszteletem a tiéd amiért felfigyeltél rá, a fiúk általában a hangos, vicces, minden lében kanál lányokat kedvelik főleg a te korodban.

Pedig azok a lányok mind felszínesek, hidd el, ez a "kiszemelted" biztos érdekes személyiséggel rendelkezik:)

Egyértelműen introvertált típus, a leírás alapján aszociális, de lehet hogy szimplán csak nem szereti az embereket, legalábbis a nagy részüket (ami teljesen érthető).

Az emberek meg elkezdett pletykákat terjeszteni róla, mindig ezt teszik ha valaki nem nyílik meg eléggé, mindenféle baromságot kitalálnak róla ahelyett hogy a saját életükkel foglalkoznának.


Egyszerű, beszélgess vele:) Menj oda szünetben, ajánld fel hogy hazakíséred,hívd el fagyizni vagy akárhová. Ha kettesben vagytok egy idő után meg fog nyílni, és onnantól kezdve csak add magadat aztán majd meglátod hogy hogyan viszonyul a helyzethez.


Voltam már a lány helyzetében, mondjuk én ennyire nem voltam zárkózott, de hasonló introvertált lányként éltem le a gimis éveimet, és azt hittem soha sem lesz senki akinek megnyílhatok (nagyon szerettem volna megmutatni az igazi énemet, de nem voltam képes egyből kibontakozni, az emberek meg türelmetlenek az ilyen esetekkel). Egészen addig amíg volt egy srác aki nem adta fel, és nagyon örülök hogy így tette, már több mint egy éve együtt vagyunk:)

Remélem tudtam segíteni, tényleg csak hívd el ide-oda és beszélgess vele, adj neki időt hogy megmutassa magát ne add fel.

19/l

2017. ápr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne tegyél semmit, csak folytasd tovább, ahogy eddig. Már észre vette, hogy kedves vagy. Nagyon sok idő, mire megnyílik, de nem szabad erőltetni. Figyelj rá, próbálj meg a jó időben, a jó helyen lenni, de ne legyél nyomulós.


(Lehet, hogy valami komolyabb probléma van a családjában esetleg, ami miatt zárkózott, mert nem szeretné ha kiderülne belőle bármi is)

2017. ápr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem itt aki biztat, hogy biztosan rendesebb, mint egy átlagos, esetleg hangosabb lány, fogalma sincs a dolgokról, esetleg ő is hasonlóan zárkózott és próbálja elhitetni magával, hogy ő jobb, mint a többi.

Tudod nekem sikerült egyszer egy pontosan ennyire magába forduló, szótlan lányt, "megszelídíteni".. soha többet, a végül 3 együtt töltött év alatt teljesen tönkretett. Az elején amikor megnyílt, egy nagyon kedves lányt ismerhettem meg, de ez nagyon rövid ideig tartott. Az összes frusztrációját rajtam vezette le, volt amikor (pedig ezt szégyen férfiként leírnom, de szerelmes voltam és sokáig hagytam) ütött, csapkodott, karmolt és rugdosott. Folyamatosan sértegetett, hogy próbált megalázni. A családomat gyűlölte, barátaimat is, mivel nem voltak barátai, engem akart kisajátítani. Nem mehettem sehova szórakozni, nem beszélhettem bárkivel. Érzelmi zsarolás, terrorban tartott. Még most is nagyon ki vagyok, ha arra a szörnyű időszakra gondolok, pedig én is ennyire reményteli voltam, mint te..

Én azt mondom keress egy normális lányt..

2017. ápr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat !

Szerintem viszek neki virágot (nem tudom hogy csokrot,vagy egy szál rózsát,nem szeretnék túl nyomulós lenni)

Majd valamikor moziba,meg fagyizni (bár lehet hogy allergiás :S),ha esetleg megtudom hogy mikor született,akkor majd veszek neki valamit (könyvutalványt,vagy elhívom valahova)

De csak szép lassan :D Majd ha eljön az ideje,max.nemet mond.


Ja és utolsó :

Nem minden nő egyforma.Nem minden visszahúzódó lány olyan mint a te akkori kiszemelted.

Nekem ő tetszik és kész.

2017. ápr. 14. 19:13
 8/8 anonim válasza:
Na így 2 évvel később, mi lett végül veletek? :) Olyan aranyos kis sztori ez, hogy nagyon érdekel azóta történt-e valami köztetek. (Remélem igen)
2019. júl. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!