Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért ilyen szigorú sok...

Miért ilyen szigorú sok tanár? Miért kellett ezért elvenni a dolgozatomat?

Figyelt kérdés

Szóval a következő történt ma:


Történelemből témazárót írtunk és én nagyon jó vagyok belőle és éppen egyik osztálytársam megkért, hogy hadd üljön mellém mikor írjuk, hogy segítsek neki, mert ő nem jó belőle.


Én ugye sokszor súgtam neki, hogy mit kell írni és ezt a tanárnőnk többször észrevette és végül emiatt elvette a dolgozatomat ami így szerintem csak 3-as lesz.


Nem értem miért veszi olyan szigorúan, hogy súgtam neki, ez gyakori.


Ti mit gondoltok erről?


2017. ápr. 24. 17:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Honnan kéne tudnia, hogy te segítesz? Simán hihette azt, hogy épp, hogy te kérdezel.

Legközelebb mond meg a barátodnak, hogy nézheti mit írsz, csak ne beszéljen hozzád.

2017. ápr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Mért súgtál neki? Tanulja meg ö is. Én ha valamire időt fordítottam hogy megtanuljam, biztos hogy nem segítenék olyannak aki lusta volt.

A tanár jogosan vette el a dolgozatodat.

2017. ápr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartottad be a szabályokat, aminek következményei voltak. Gondolom, nem csoportmunkában kellett megoldani a feladatokat.


Ilyenkor azért szokták a segítő dolgozatát elvenni, hogy rábírják a tanulókat arra, hogy ne segítsenek a másiknak.

2017. ápr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Én ugye sokszor súgtam neki, hogy mit kell írni és ezt a tanárnőnk többször észrevette és végül emiatt elvette a dolgozatomat ami így szerintem csak 3-as lesz."


Sokszor súgtál neki? Régebben egy súgás miatt azonnal egyest kaptatok volna, és küldtek volna az osztályfőnökhöz! És ezt most komolyan mondom, hidd el, én tudom milyen egy igazán szigorú tanár :)

2017. ápr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Érettségin úgysem lesz erre lehetőség, tehát teljesen jogos volt a tanár részéről ez a lépés. Nagy szerencséd van, ha nem kapsz rá elégtelent.
2017. ápr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

"Ilyenkor azért szokták a segítő dolgozatát elvenni, hogy rábírják a tanulókat arra, hogy ne segítsenek a másiknak."


Igen, ezaz, öljük ki a segítőkészséget abból a maradék néhány gyerekből is, akibe szorult legalább egy kevés, úgy kell azt, manapság nem módi szívességet tenni a másiknak.

2017. ápr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk azt sem engedik meg, hogy átüljünk. Ennyit erről.
2017. ápr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

A tanárnak igaza volt. Gondolom soha nem mondta azt, hogy megengedi, hogy egymásnak súgjatok. Rossz útra léptél, csaltál, lebuktál, viseld a következményeit.


Az nem indok, hogy mások is súgnak, vagy észreveszi a tanár, vagy nem. Téged észrevett. És egyébként sem helytálló ez az érvelés, mert onnantól kezdve hogy csalsz, nincs jogod a tanáron számon kéri, ha mástól nem veszi el. Attól veszi el, akitől akarja.

2017. ápr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

"Igen, ezaz, öljük ki a segítőkészséget abból a maradék néhány gyerekből is, akibe szorult legalább egy kevés, úgy kell azt, manapság nem módi szívességet tenni a másiknak."


A segítőkészséget másképpen is lehet fejleszteni, van rá csomó normálisabb módszer. Ebben a helyzetben a súgás nem segítőkészségre nevelné a gyerekeket, hanem a családra, és egymás kihasználására.

2017. ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
*csalásra
2017. ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!