Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan mondjam el a barátaimna...

Hogyan mondjam el a barátaimnak, hogy iskolát váltok jövőre?

Figyelt kérdés

Szóval.

Jövőre elmegyek abból az iskolából, amiben vagyok. Az indokot egyszerűen úgy érzem nem bírom elmagyarázni, nem csak úgy, de a helyembe nem tudom képzeltetni az embereket. Rosszul érzem ott magam, nincs miért ott maradnom. Van 2 barátnőm, akikben megbízok, és normálisan reagálnak erre, nekik már el is mondtam. De van még 2.

Fogalmam sincs hogy mondjam el nekik, félek, sírógörcs törik rám, ha rágondolok. Nem azzal van a baj, hogy ott kell őket hagyni, hanem a reakciójukkal.

Az egyik egy kicsit erőszakosabb. Biztos, hogy megsértődne rám, mert nekem még nem is muszáj elmennem, de arra is megsértődött, aki költözött. Az a baj, hogy vele még kereszt szomszédok is vagyunk.

És van a másik, szerintem Ő szörnyűbb. Sír, és érzelmileg zsarol. A barátnőmet felvették a gimibe, és ugyanezt csinálta, nekem még durvább lesz.

Szóval, ez ilyenkor a reakciója: Lesokkol, grimaszol, bőgni kezd, majd elkezdi, hogy biztos utálom őt, nem szeretem, itt akarom hagyni.

Én ezzel képtelen vagyok megbirkózni, az időpont még rosszabb.

Nem tudom, hogy év végén mondjam el, mert akkor megsértődnek, vagy most hallgassam végig a hiszit, és szenvedjek még két hónapig a piszkálódósuktól.

Emellett biztos, hogy kérdezni fogják, hogy miért. De képtelen vagyok megfogalmazni. Hogy csináljam? Mit mondjak? Egyszerűen érzem, hogy ott nem vagyok jól, és, hogy nem az igazi barátaim, legtöbbször csak megkeserítik a napjaim a szemrehányó megjegyzéseikkel meg ilyenekkel, itt senki nem szeret úgy tényleg, nincs ki miatt maradnom, ott meg az elköltözött legjobb barátnőmmel lehetnék, akivel naponta órákat beszélgetek suli után. Ő számomra fontosabb, de ezt nem mondhatom a szemükbe.

A suli is jobb, amit találtam, mint a mostani, de ők ezt lesz..ják, csak forgatni fogják a szemüket az indokra.

Félek tőlük, lényegében. Arra is gondoltam, hogy elköszönök tőlük, letiltom őket, és nem szólok nekik, de az nagyon gonosz lenne.



2017. ápr. 27. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ők nem a barátaid, így a leírás alapján... Szóval ne foglalkozzz vele, hogyan reagálnak. Te döntöttél, úgy érzed, jobb lesz neked a másik suliban, és ez a lényeg. Aki igazán a barátod, az megérti, szemforgatás és számonkérés nélkül...
2017. ápr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Így:

"Jövőre iskolát váltok.".

2017. ápr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom, én is érzem már, de másfél hónapig egyszerűen nem tudnám elviselni őket, ha most közölném. Más osztálytársaim sem a barátaim, mégis stresszelek az Ő véleményüktől, mégis rám se néznek. Emellett egyedül hagynám őket, mert a másik, a barátkozott velük, gimibe megy.
2017. ápr. 27. 21:13
 4/7 Clay Morrow ***** válasza:
100%
"Jövőre már nem fogok itt járni.." Ha meg megkérdik miért, rövidre fogod: "Mivel nem érzem jól magam ebben a közösségben."
2017. ápr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megpróbálom, köszönöm.

Csak ahh... annyira bonyolultak. Év végén közlöm majd velük, utolsó előtti héten. Kb. azt mondom, amit írtál :)

De egyszerűen félek, gyomorgörcsöm van...

2017. ápr. 27. 21:42
 6/7 anonim válasza:

Szerintem ne félj a reakciójuktól ez tényleg az, amitől semmi okod tartani. Általában ha valaki a barátnőnk akkor a barátságunk alapja hogy szeretjük egyást, megbízunk egymásban és a másiknak a legjobbat akarjuk, de ez engem is elszomorított amit írtál, nagyon sajnálom hogy ilyen helyzetben vagy, de semmiképpen se félj.

Szerintem… az utolsó napokban közöld, mert ha most mondod el nekik akkor ahogy bemutattad őket, pokollá is tehetik akár a hátralévő ottöltött iődet. Addig ne is gondolkodj ezen, érezd jól magad a megértő barátnőiddel, és majd mondd el nekik is, úgy, hogy gondolkoztatk és most tudod biztosra mondani.

Nem értem hogy lehet megsértődni arra aki elköltözik, ha olyan jó barátok voltak attól még tarthatják a kapcsolatot. Nekem is tavaly egyik barátnőm felköltözött Pestre, néha mikor hazalátogat eljön hozzánk is és jókat beszélgetünk, addig meg hetente párszor levelezünk. És szerintem így a legjobb :)

Visszatérve… ha hisztizik és grimaszol, vagy istenments bőgni kezd akkor is légy erős mert ez érzelmi zsarolás, ha tudja hogy téged ezzel tud irányítani, és bármire rá tud venni, ki is használja. Légy magabiztosabb és mondd meg neki ha tényleg szeret téged akkor ő is a legjobbat akarja neked. És ha lehet kérd meg hogy ne kezdje el a hiszttériát hanem komolyan beszélgessetek el hogy te itt nem érzed olyan jó magad. Lehet hogy rátör hogy magát hibáztassa, de akkor mondd neki hogy ez nem az ő hibája. Bár én nem tudhatom mi a hiba ami miatt így döntöttél, de a leírásod alapján a közösség 

Nem kell nekik túlzottam érvelned ha csak szemforgatás az eredménye. A lényegesebb hogy te tudd biztosan mit akarsz és ha tényleg eldöntötted, akkor kiállni az mellett határozottan.

Szerintem mindenképp próbálj utolsó napokban leülni velük, mindannyiukkal és ezt átbeszélni, mert még kitudja, az is megtörténhet hogy jól sül ki a dolog, tartjátok a kapcsolatot és még mindig barátnők lesztek, sőt ha rájönnek hogy te nem csak „otthagyod” őket hanem szépen meg is beszéled velük hogy ők attól még nagyon fontosak voltak számodra, akkor lehet hogy megváltoznak és elhagyják a hisztizős oldalukat és végre kedvesebbek lennének… ki tudja…

De végül a végső döntés a tiéd, tégy ahogy neked a legjobb! Sok sikert és fel a fejjel! :)

2017. ápr. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!

Hát, az biztos, hogy nem fog beletörődni, mert mikor az egyik barátnőm felvételizett, hangosan, és büszkén hangoztatta, hogy reméli nem sikerül, és itt marad...

Aki pedig elköltözött, én naponta több órákat beszélek vele, ők pedig rá fogják, hogy nem ír rájuk, Ők miért tennék?

Már kb. elterveztem hogyan csinálom, de akkor is megharagszik rám, hogy itthagyom az utolsó évre. Na mindegy, ha így lesz, legalább megbizonyosodom róla, hogy helyesen cselekedtem.

2017. ápr. 30. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!