Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért menő inni?

Miért menő inni?

Figyelt kérdés

Mások miért csak piával tudnak élvezni egy-egy programot?

14+évesekről van szó.

Én utoljára 12-13 éves koromban hittem azt, hogy menő inni.

Azóta egyszerűen lenézem azt, aki minden kisebb alkalom esetén azon van, hogy minél több piát szerezzen.

Osztálytársakról van szó.

A kérdés pedig az, hogy az ilyenek az alkohol ízét szeretik, és a hatását? Vagy csak azért isznak, mert azt hiszik, hogy menő? Valaki segítsen ezt megválaszolni.

(Ilyenre gondolok, hogy osztálykirándulás pl.)



2017. máj. 7. 18:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"-Van,akinek fájnak a gondjai.

Ilyen egyszerű és gyakori alkalmakkor meg elfelejti azokat és a tudatlanságba menekűl.Gyakran és könnyen.

A részegség barlang a tehetetlen emberek számára."

Minden józan barátom vallomása.

2017. máj. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%

Majd rájössz.

A te korodban mi is ilyen büszke ellenállók voltunk a barátaimmal, mert nem voltunk túl közkedveltek és mindenáron bizonygattuk egymásnak, hogy "márpedig mi megvagyunk alkohol nélkül, nem úgy, mint a többség!! mi különlegesnek számítunk!!"

Aztán szép fokozatosan mi is rákaptunk. Először talán mi is csak vagánykodásból, de egy idő után már nem is kellett színlelnünk, hogy ez bizony tényleg jó!

Az alkoholos állapotnak valóban van egyfajta varázsa, ezt kár lenne tagadni. Egy kívülálló számára persze nagyon gáznak tűnhet, és az itteni alkoholfikázók szerintem csak ez alapján ítélkeznek. Fogalmuk sincs, hogy valójában mi ellen ágálnak, csak láttak pár részeg embert az életükben és ebből ők már le is szűrtek mindent.

Mindenesetre nem tudom, ki, hogy van vele, de mi az alkohol hatására gazdagabbak lettünk jó néhány remek élménnyel és összebarátkoztunk egy csomó új emberrel a kocsmázós esték alatt, akikkel azóta is tartjuk a kapcsolatot.

Én azt mondom, hogy alkalomadtán egy-egy ilyen lerészegedős mulatozás simán belefér, amikor az ember kieresztheti kicsit a gőzt. Amíg meg tudjuk állni, hogy az alkohol a mindennapjaink szerves részét képezze és ha csak a komolyabb bulik alkalmával nyúlunk többször is a pohárhoz, addig nincs gáz. És addig nem is foglalkozok vele, hogy kinek mi a véleménye a dologról.

Az átlag hétköznapokon én is normális, civilizált ember módjára viselkedek és meg nem mondaná senki, hogy a legutóbbi hétvégén önkívületi állapotban énekeltük a haverokkal Szanditól a Jódli-dilit, amikor valaki poénból ezt rakta be a zenegépbe a kocsmában, ahol voltunk.

Szóval kedves antialkoholisták, ideje lenne már kihúzni a fejeteket a saját hátsótokból, ugyanis semmivel sem vagytok jobb, vagy értékesebb emberek nálunk.

Nagyon unom már ezeket az idióta kérdéseket.

23/F

2017. máj. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Mi múltkor a Lordtól a Vándort énekeltük így :D
2017. máj. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#12. Válaszolónak. Köszi a hosszú, kimerítő választ.

De most mond meg. Az nem gáz, ha már egy 13-14 évesnek az az első, hogy piát vegyen a bulira? Az mikor kapott rá? 12 évesen?

Nincs nekem azzal bajom, ha valaki iszik, egy keveset.

De ha már előre tudja, hogy 14 évesen lerészegedni akar, és csak azért, nem is a programért megy oda, az szerintem egy kicsit gáz.

2017. máj. 8. 09:39
 15/19 anonim ***** válasza:
kinek mi a gáz... valakinek művelődni gáz, valakinek lerészegedni... nem vagyunk egyformák... én inkább magammal foglalkozok, nem érdekelnek mások, ha olvasni van kedvem, olvasok, ha partyzni van kedvem, akkor bulizok.. stb.
2017. máj. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

12. Válaszoló kicsit eltévedt az alkoholok kúltúráját védő sáncban. Nem jó csoportot véd.

13-14 évesekről van szó,nehogy már nyugodtan buzdítsuk őket az ivászatra és a könnyed gőz kifújásra,hiszen csak így lehet leoldani a stresszt,mi? Hadjuk már!

Egy fiatal tini számára nincs határ,kezdő, és most veszi kezei közé a halál finom ujjait.Nem vesz tudomást a hatásról,vagy pont azt akarja. Fokozatosan rászokik az italra és talán menőzésből,talán igazi szeretetből de leissza magát.

Aztán jön a Botox.

Anyuci ,apuci réműlt arca.

Egy felnőtt, részegedni vágyó pasira nem kell ki vigyázzon,de egy fiatal és gyomormosásra váró srác imidzse már ijesztőbb.

A köreimben 8 embernek volt alkohol mérgezése és durva hányási balesete,ahol élet veszélybe kerűltek.

16 évesek.


Tehát mi a tanúlság, gyerekek?

Ebben a korban (maszlag nélkűl) vagy túlzásba viszed az ivászatot,vagy túl éled a kivárással. Később is lehet inni még,sokkal érettebb és referencia dúsabb fejjel.

2017. máj. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, van aki fiatalon is ismeri a határait.
2017. máj. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszi a további válaszokat is, aki esetleg még szeretne válaszolni, annak is várom a valaszát, véleményét.
2017. máj. 9. 15:36
 19/19 anonim ***** válasza:
Ne azért csinálj valamit, mert "menő". Egyrészt mindenki maga dönti el, hogy mi "menő" és mi nem. Mással ne foglalkozz, tedd azt amit jónak látsz. Ha inni akarsz magadtól, igyál. Akkor ne igyál, amikor nem akarsz. Ne legyen hatással rád senki
2017. jún. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!