Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit tennétek, ha az egyik...

Prym kérdése:

Ti mit tennétek, ha az egyik volt tanárotok pertut szeretne inni veletek?

Figyelt kérdés
Általános iskolai (volt) tanáromról van szó, jó a kapcsolatunk.szoktam neki év közben segíteni, meg táboroztatni. Nemrég én kértem tőle segítséget varrás ügyileg, és amikor pénteken nála voltam az iskolában, megemlítette, hogy jövő héten hozza a pálinkát, és igyunk pertut. Én meg azt se tudtam mit gondoljak mit mondjak hova reagáljak egy ilyen szituációt. Nagyon szeretem, és az rendben van hogy gyakorlatilag 18 éves vagyok, de ez nekem egy kicsit furcsa lenne. Ti hogy álltok hozzá ehhez a dologhoz? Hova lesz a tanító-tanítvány viszony? Tanárok, diákok véleménye egyaránt érdekel! Van akivel esetleg ez megtörtént?

2017. márc. 4. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én örülnék neki. Sőt, nálunk gimiben a banketten szokás is pertut inni, azokkal a taanárokkal akikkel jóban vagy.
2017. márc. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Neked van olyan volt tanárod, akivel tegeződsz? hogyan szólítod, meg/beszélgettek, stb.?
2017. márc. 4. 22:34
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ti mit tennétek, ha az egyik volt tanárotok pertut szeretne inni veletek?"

- Helyes, töltsön, de telis-tele ám!

*kocc

- Hm, ez fincsi; hol szerváltad?


Na, de komolyra fordítva a szót.

Teljesen érthető a tanárod részéről, még azt az üzenetet is beleképzelheted, hogy a tanítvány kilépett a tanítvány korból: beavatott lettél. Én is ittam pertut tanárommal (idős volt és mélyen vallásos), másokkal pertu nélkül is összetegeződtünk. De középsuli után meg olyan művészeti iskolába jártam, ahol a tegeződés tanár-diák között mindennapos volt (manapság ez már nem is olyan nagy csoda).

2017. márc. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a választ is! Nem tudtam hogy ez ilyen természetesnek számít felétek. :)
2017. márc. 4. 23:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen van. A keresztnevén, először tényleg furcsa volt, de meg lehet szokni.

1-esvoltam

2017. márc. 5. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, nálunk szokás érettségi/ballagás után. A tanár-diák viszony nem ezen múlik, a tisztelet sem. Felső oktatásában át is értékelődik a dolog.
2017. márc. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!