Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van/volt kedvenc tanárotok?...

Van/volt kedvenc tanárotok? Mit tanít/tanított? Miért a kedvenced? Elmodtad neki, hogy a kedvenc tanárod?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!

2017. máj. 13. 20:03
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Szakképzésen volt egy vegyészmérnök aki tanított minket, nagyon jó humora volt, borzasztó intelligens volt mellé, közvetlen és mindig lehetett vele poénkodni. Megmondtam neki, anno a tanév végén és nagyon örült neki.
2017. máj. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

A középiskolai történelemtanárnőm volt a kedvencem.

Mosolygós, kedves asszony volt, a száraz történelmi adatok mellé mindig tudott valami apróságot, intim anekdótát, humoros történetet mesélni.

Rendkívül figyelmesen meg tudta hallgatni a tanítványai búját-baját, és ha tudott, segített is.

Emlékszem, egyszer matekórán biztosan felelnem kellett volna, de egy hangot sem tudtam az anyagból.

Elmondtam neki.

A matekóra előtti tízpercben behivatott a tanáriba, és közölte, hogy szüksége van rám az iskolai könyvtár katalogizálásához. (Khm...)

Így maradt három napom, hogy felkészüljek a matematikára.

Nagyon megértő, Erdélyből ideszármazott tanár volt.

2017. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Tizedikes vagyok, a magyartanárumk a kedvencem,pedig matekos vagyok. Az elmúlt két évben megszerettette velem és sok más osztály társammal a magyart. Nagyon kedves és megértő,42 éves nő, humoros és vicces. Érdekes órákat ad,mindig említ pl filmeket a tananyaghoz kapcsolódóan ami érdekelhet minket. Szoktunk néha beszélgetni és ilyenkor szintén megértő,ha problémánk van nyugodtan fordulhatunk hozzá. Sokat követel, de persze az mind fontos lehet,ezért nem nagyon kedvelik. Én viszont jóban vagyok vele, azt biztos tudja,hogy kedvelem és szerintem sejti,hogy ő a kedvencem,bár még nem mondtam ezt így neki. Most még nem tervezem max majd érettségi után, nem nagyon látom egyelőre értelmét,mert így is kedveljük egymást.
2017. máj. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Általánosban az angol tanáromért voltam oda. Most meg középiskolában a német tanárnőt imádom, ő a kedvencem az biztos... Öhmm... az angol tanárnő tudott róla...kölcsönös volt.Neki is én voltam a kedvence. A mostani német tanárnő nem hinném, hogy tudná..Szerintem csak sejtheti mivel mindig sokat jelentkezem, és szeretek pluszba dolgozni mindig.
2017. máj. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Alapsuliban a kémia tanárnő volt a kedvencem igazából azt nem tudom megmagyarázni, hogy miért.

Most itt gimiben a magyartanárnő a kedvencem. Egyszerűen imádom az óráival együtt. Nagyon izgalmasan elő tudja adni az anyagot, aranyos, mosolygós, megértő. Mivel az osztályfőnök jóformán sz*rik a fejünkre, az osztályfőnök "munkáját" is ő végzi, nagyon figyelmes stb...

2017. máj. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Mentek a zöld kezecskék :)

Írhattok még.

2017. máj. 15. 05:11
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az osztályfőnökön a kedvenc tanárom de mást is tanít...

Mivel én visszahúzódó, csöndes vagyok inkább csak megszoktam figyelni embereket.Megfigytem a tanárt órán és pár dolgot megtudtam róla amit a többiek nem tudnak róla.Én igazából a személyiségét szeretem.Nagyon jó szíve van.Mindenkinek segít még ha nincs is sok ideje...stb... Én jól kijövök a tanárral, jól eltudok vele beszélgetni és nem csak sulis témák vannak.Megtudok neki nyílni és megbízom benne mert tudom hogy meglehet benne bízni már negfigyeltem.Azt tudja hogy kedvelem és sok pozitív dolgot mondtam már a munkásságáról és róla de nem nyalás képpen.Szerintem nem kell nekem elmondanom neki hogy a kedvenc tanárom mivel sok jel mutat arra hogy kedvenc.Sok helyen tanít és sok más ember szívébe is belopózott.Viszont az osztályom nem igazán bírja a tanárt.

2017. máj. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Az általános iskolai hittantanárom (katolikus suli) emléke a mai napig mosolyt csal az arcomra. Jó szíve és (szerintem) fergeteges humora volt, elbűvölőnek találtam a kis "tikjeit". A legelső előkészítő foglalkozáson belopta magát a szívembe.

Nem mondtam neki, hogy második anyaként tekintek rá (pedig az elsővel is szoros a kapcsolatom), de szerintem elég nyilvánvaló volt -- nem tudtam levakarni a csillogást a szememről, ha vele volt óránk; minden egyes szavára figyeltem, kérdeztem és válaszoltam; ha megemlített valamit, annak egyszerűen muszáj volt utánanéznem (ajánlott olvasmányok, stb.); ha ajándékot kapott az osztálytól, azt legtöbbször én adtam át. Tőle egy mosoly a világot jelentette. [Kicsit megszállott voltam, igen.]

Nem tudnám pontosan megmondani, miért őt szerettem meg ennyire, sok remek tanárunk volt -- szerintem; a három kedvencem (a fent említett, illetve az alsós és felsős magyartanárnőim, egyikük a későbbi keresztanyukám, másikuk a kedvenc nemhivatalos felolvasóm/előadóm) pont nem a diákok körében népszerűek táborát gyarapította.


Gimiben -- ilyen intenzitással -- nem

rajongtam senkiért sem, de a franciatanárnővel nagyon szerettem beszélgetni, mind hivatalos, mind magánéleti vonatkozásban; ebben az is közrejátszhatott, hogy sokat foglalkozott velem, egyedül én érettségiztem a csoportból. Az anekdotáin mindig jókat derültem. Neki sem jelentettem be kerek perec, de éreztettem vele, hogy szívesen vagyok a társaságában.


20/L

(Ősszel kiderül, mi lesz az egyetemen.)

2017. máj. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Szakképzésen tartott lótenyésztést és takarmányozástant.

Nem mondtam el neki,hogy a kedvencem,de biztosan érezte,mert én is éreztem,hogy a "kiskedvence" vagyok.

Szigorú volt,meg amit mondott,azt meg kellett csinálni. De el lehetett vele beszélgetni,nem sulis dolgokról is. Azért is szerettem,mert nem éreztette velem,hogy csak egy taknyos diák vagyok,hanem teljesen egyenrangú felnőtt félként kezelt. Ha bármi bajom volt,akkor megbeszéltük meg ilyenek. A többiek kicsit féltékenyek is voltak ezért,mert velük nem volt ilyen viszonyban.

2017. máj. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Mentek a zöld kezecskék! :)

Jöhetnek még válaszok :)

2017. máj. 27. 20:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!