Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok! Ti mit tudtok kedveln...

Tanárok! Ti mit tudtok kedvelni egy diákban?

Figyelt kérdés
Esetleg van kedvenc diákotok? H igen, mi alapján válogatjátok őket?

2017. máj. 18. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Van, aki szimpatikus és megkedvelem valamiért (van, akit pedig nem). Ez teljesen esetleges, nem tudom elmondani, hogy egy diákot miért kedvelek, mindenki más.


Nálad is biztos megvannak az emberek, akiket kedvelsz, és akiket nem. Vagy van valami pozitív számodra a személyiségében, vagy nincs.


Az pedig tévhit, hogy a tanár azt kedveli, aki jó tanuló, a rossz tanulót pedig nem. Sok gyerek hiszi ezt, de ez hülyeség. Ha nem is minden esetben teljesen, de azért nagyjából független tőle. Sok jó tanuló gyerek van, akit nem igazán bírok, és sok rossz tanuló van, akiket pedig nagyon kedvelek. Nem sok köze van a tanulmányi eredményekhez ennek.

2017. máj. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Sok jó tanuló gyerek van, akit nem igazán bírok, és sok rossz tanuló van, akiket pedig nagyon kedvelek."


És mi az, ami miatt valakit kedvelsz, valakit pedig nem? Illetve ez kihat-e arra, hogy hogyan osztályozol, mennyire figyeled dolgozatírás közben, stb?

2017. máj. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell félreérteni, az osztályzásra ez semennyire nem hat ki. Amit írtam, azok emberi dolgok, minden tanárnak vannak szimpatikus és nem szimpatikus gyerekek. De ez nem azt jelenti, hogy különbséget tesz közöttük, én sem mutatom ezt ki semmilyen módon (persze, biztos sok tanár van, aki különbséget tesz a gyerekek között, de én mindig vigyáztam arra, hogy én ne legyek olyan).


Még egyszer leírom: nem ilyen dolgoktól függ, hogy valakit kedvelek, hogy kész van-e a házija vagy sem. :D Hanem teljesen random dolgoktól, pl. ha valakinek jó humorérzéke van, vagy olyan stílusa, hogy egy hullámhosszon vagyok vele. Ilyesmiken. Ne higgyétek már, hogy egy tanár csak az alapján ítél meg egy gyereket, hogy bepakolt-e az órájára, vagy megírta a házit, vagy megtanulta a leckét! Sima emberi dolgok alapján alakít véleményt. És ezek magánvélemények, nem érezteti a gyerekekkel, megtartja magának (és ez minden egyes tanárnál van, mert a tanárok is emberek, azaz negatív vagy pozitív benyomásaik vannak a tanulókról, ez természetes dolog, semmi köze nincs a megkülönböztetéshez).

2017. máj. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Értem. Biztos vagyok benne, hogy egy rendes, tisztességes tanár vagy, aki nem osztályoz igazságtalanul.
2017. máj. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Diák vagyok de szerintem az én tanárom azért kedvel engem mert tiszteltet megadom és gondolon a személyiségem miatt.

Azért én még kíváncsi lennék más tanár válaszára is.

2017. máj. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én is diák vagyok. Átlagos tanuló vagyok. Van egy olyan tanárom akivel nagyon jól megértjük egymást és nagyon jóban vagyunk sulin kívül is és vagy egy másik, akivel ki nem állhatjuk egymást. Sajnos nála ez a jegyeknél is meglátszott, de mivel igazságtalanul adta a jegyet, ezért bementek a szüleim és változtatnia kellett. Annál a tanárnál, akivel jóban vagyok, teljesen átlagos vagyok. Nem vagyok se jó, se rossz. Ha be kéne sorolni magam mindenképpen valahova, akkor inkább jó, de csak azért mert néha-néha szokott segíteni. Igaz, mindig 5öst kapok évvégén nála, de ez inkább a szorgalmamnak köszönhető és szerintem ugyanúgy jóban lennénk ha 2es lennék a tantárgyából, mert emberként vagyunk egymásnak szimpatikusak és külön tudjuk mindketten választani a kettőt, ami a másik tanárnak nem megy😅
2017. máj. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van pár tehetséges hallgatóm az egyetemen,akikre jobban odafigyelek. Kettejüket ki is neveltem PhD hallgatónak (egyikük már tanársegéd). Még nem vagyok szakállas vénség, nem állok korban nagyon távol tőlük. Nyilván az eszük, a szorgalmuk, a törekvéseik, az érdeklődési körük alapján választok.
2017. aug. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!