Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tanárok! Ti szoktátok kedvelni...

Tanárok! Ti szoktátok kedvelni/nem kedvelni a diákokat?

Figyelt kérdés
Az egyik tanárom azt mondta, hogy ő nem érez semmit a tanulók iránt, "csak vannak és kész" - ahogy ő mondja, viszont szerintem az nem lehet, hogy naponta több órára össze vagytok zárva ennyi emberrel és nem éreztek semmit sem velük kapcsolatban, és ez a kedvelés/nem kedvelés függ attól hogy valaki hogy teljesít a tanórákon?
2012. jan. 8. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Dehogynem éreznek...A legtöbb pofára megy.

Aki szép/helyes azokkal normálisak...Én csúnya vagyok és velem flegma, bunkó majdnem az összes.

2012. jan. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Ők is emberek, természetesen ők is szimpatizálnak valamennyire a diákokkal. Az más tészta, hogy nem éreztetheti a diákkal, hogy egyeseket jobban kedvel, másokat nem.
2012. jan. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amelyik igazán szereti a munkáját és kedveli az embereket, az biztos pozitívan áll hozzá a diákokhoz. Annak idején voltak olyanok, akik képesítés nélkül oktattak, és nem sokat konyítottak a dologhoz, ez látszott is, rossz értelemben, persze.

Szerencsére nekem nem volt olyan tanárom, amelyik pikkelt rám, de volt, amelyik jobban kedvelt. De mások esetében volt már, hogy nem kedvelte őket a tanár. A húgomnak is a földrajztanára, aki előszeretettel buktatta meg, és nem feltétlenül azért, mert olyan rosszul állt a jegyeivel...

Szóval, náluk is működik a szimpátia-unszimpátia, de ez más munkaterületen is így van. Pl orvosnál is van, hogy szimpatikus a beteg vagy nem. Én egy fogorvosnőnél tapasztaltam, akit egy barátnőm ajánlott, hogy "olyan kedves". Hát, velem speciel kifejezetten bunkó volt. Nem tetszett neki a képem.

2012. jan. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahol emberek vannak, ott van szimpátia, antipátia, és a kettő mindenféle arányú egyvelege, valamint mindezek folyamatos alakulása, változása... Nem igaz az, hogy valaki mentes ezektől, és nem is kell, sőt szörnyű lenne, mert akkor robotok volnánk, ha nem emberként működnénk...

Ha azt mondta neked az illető, hogy „csak vannak és kész”, akkor az valószínűleg azt jelenti, hogy nem akar veled beszélgetni róla... Mert amúgy nem hiszem el. Nem tárgyak, hanem élő emberek, akik másik élő emberekből valamilyen érzelmi reakciókat kiváltanak. Engem például lenyűgöz a gyerekek és felnőttek ezerféle személyisége, szeretem felfedezni, hogy mihez mit szólnak, milyen ötleteik, gondolataik vannak, mik az erősségeik, hogyan viszonyulnak dolgokhoz, milyen a humoruk stb. Nincs izgalmasabb az embernél...! :)

2012. jan. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!