Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek nevetséges, ha...

Szerintetek nevetséges, ha olyan ember akar egyetemre jelentkezni, aki középiskolában csak közepes tanuló volt?

Figyelt kérdés
2017. máj. 26. 15:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%

Na látod erről beszéltem

Nulla tanulás mellett ami érdekel abból jó vagy ami nem abból nem.


Nekem a nyelv soha nem ment pedig az magában is sokat ér.


Ne menj egyetemre mert ott azt is meg kell tanulni ami nem érdekel, akkor meg csak sanyargatod magad...

2017. máj. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A legkevésbé sem nevetséges. Én is nagyon rossz tanuló voltam középiskolában, bizonyos tantárgyakból még a közepest sem értem el. Viszont az egyetemen a legjobbak közé tartoztam. Azóta több mérnöki diplomám van, jó szakembernek tartanak.
2017. máj. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem egyetemre az menjen, aki igenis tanul, tanult, jó eredményei vannak. Sajnos ez sem lehetséges már, mert vannak gyűjtőegyetemet (metro) ahova a leghülyébbet is felveszik.

Le lehet pontozni, de az eduline-on is panaszkodik egy diák akinek évek óta nem sikerül bejutnia az orvosira, és hogy ez a rendszer hibája.

Hát nem. Orvosnak az orvosnak való menjen, nem fognak olyanokat válogatni akik tudáshiányosak.

Nem nevetséges, csak úgy gondolom egyetemre az megy, akinek van valami féle háttértudása is, a hármasoknak tisztában kellene lenniük a képességeikkel, és ahhoz mérten választani mondjuk egy főiskolát, szakmát.

2017. máj. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Orvosin alapból olyan magas a ponthatár, egy egy hármas tanulót fel se vennének oda :D De ha a nyelvi szakra, amit kinéztem, elegek a pontjaim, miért ne menjek oda? Miért fáj az neked, ha nem színötös valaki mindenből, de tovább akar tanulni abban az irányban, ami érdekli őt? :DDDD
2017. máj. 27. 16:38
 15/18 anonim ***** válasza:
57%

Ha ezekkel tisztában vagy, akkor minek kérdezel? :D A vélemények megoszlóak, és ha nem tetszik, akkor megse kérdezd.

Ha megvannak a pontjaid, akkor nincs miről beszélni, sok sikert kívánok (őszintén) hozzá.

2017. máj. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Juliusz48 ***** válasza:
100%
Bár már 40 éve túl vagyok az egyetemen és estin végeztem mert nappalira nem vettek volna fel csupa 2-essel, de a diplomamunkámat már 4-es átlaggal végeztem. Az elején matek fizika nagyon hiányzott a középiskolai linkség miatt, de akarattal túl lehet jutni rajta, ha egyébként a képességed meg van hozzá, és kellően kemény fenékkel bírsz, hogy végigüld a tanulásra szükséges időt.
2017. máj. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 zolo ***** válasza:
100%
Gratulálok a tanárodnak, aki a munkáját sem képes elvégezni. Közben benneteket kritizál és teljesen földbe döngöli az önbizalmatokat. Gondolom irigykedik nehogy valaki közületek többre vigye mint ő. Lehet, hogy államilag támogatott képzésbe nem tudsz bekerülni, de fizetősre már tudsz menni. Az anyagiak problémát jelentenek akkor levelezőre menjél és mellette olyan munkát csinálj ami kapcsolódik a tanulmányodhoz. Az lényeges csak olyan egyetemre, főiskolára jelentkezzél ahol azt tanulod ami tényleg érdekel. Jó a nyelv érzéked, akkor ezt érdemes kihasználni. Még itthon is tudod kamatoztatni és így többet is kereshetsz. Kicsit összeszeded magad egészen jó eredménnyel is végezhetsz.Különben is felnőtt fejjel és ha azt tanulod amit szeretsz sokkal eredményesebb lehetsz.
2017. máj. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
68%

De miért akarsz egyetemre menni, ha eddig is utáltál tanulni ill. lusta voltál? Vannak persze olyan főiskolák inkább, ahol csak pártucat oldalnyi diasort kell átnyálazni egy-egy vizsgához, neked inkább ezek valók.

Kőkemény szívás lesz, ha valami melósabb kart választasz.

A helyedben azt találnám ki, mi az, amit dolgozni szeretnék, és ahhoz illeszteném a terveimet. Nem pedig aszerint, hogy melyik egyetemre/városba kívánkozok.

A többség sajnos fordítva csinálja, és 25 évesen még otthon ülnek anyucival mert hozzáfognak a második főiskolájukhoz, és még egy percet sem dolgoztak.

2017. jún. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!