Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi lenne a legjobb megoldás?

Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy közepes erősségű gimiben vagyok másodikos. Fizikából és kémiából meglesz a hármas, (lehet kémiából a négyes is, mert van elmélet,), de a matek, abból örülök, ha a kettes meglesz.

Járok korrepetálásra, heti 2x 2 órát(Szerdán és Szombaton, ezen felül itthon is rengeteget tanulok.

A többi tantárgyból is rengeteget tanulok,, még a tanárok is megmondták, hogy nem a szorgalmammal van baj. Viszont szeretnék érettségit, viszont az osztályfőnök azt mondta anyuéknak a szülőin, hogy egy szakma jobb lenne nekem.... Sajnos úgy érzem, hogy tényleg nem megy, pedig nem hiszem, hogy a módszereimmel lenne baj.

Miután hazaérek eszem, sportolok is,(magamtól,) és este tízkor már alszom,hogy másnap friss legyek.

Volt, hogy az egyik tantárgyra már nem is tudtam tanulni, mert csak 4 óra a matekkal ment el.... 5-6 órát biztosan tanulok egy nap, attól függ,mikor érek haza. Mi lenne a legjobb megoldás?


2017. máj. 30. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi a gondod a szakmával? Szakemberhiány van az országban, nem lenne megélhetési problémád.
2017. máj. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szeretnék érettségit is, de úgy érzem, hogy egy szakma könnyebb lenne.

Nem akarom, hogy megszóljanak, ennek még érettségije sincs?

Gondolkodom, hogy a következő évben inkább elmegyek szakmára. Ruházati eladó érdekel is. Igaz ott is van számolás a kereskedelmiből, de ami még érdekelne a cukrász, vagy a Mezgé. De az nem tudom, megérné-e?

2017. máj. 30. 16:58
 3/4 anonim ***** válasza:

"Nem akarom, hogy megszóljanak, ennek még érettségije sincs? "

Azért akarsz érettségit hogy el tudj vele helyezkedni, el tudd tartani a családod és élvezd a munkát, vagy azért mert félsz attól hogy mások mit gondolnak rólad ha nincs érettségid?


"pedig nem hiszem, hogy a módszereimmel lenne baj."

Egyértelműen azzal van a baj, de nagyon.

Figyelj, én szintén 2. -os vagyok, konkrétan egész évben nem tanultam semmire, és a kettes simán megvan. Volt amikor egy nappal előtte 10 perc alatt átolvasom a leckét, másnapra meg még a dolgozatban is kilogikázom a megoldást, van amikor akkor értem meg az egész leckét, és 4-eseket is szoktam írni, ezt mind azért, mert jó a módszerem amivel tanulok, és jól gondolkodom. De 4 óra tanulás után 2-es leszel.. Te mit csinálsz végig, nézed a könyvet? Nem értem.

Te neked mi a módszered?

Menni fog az érettségi, ha dolgozol a tanulási technikádon. Hallottál már a villámolvasásról, ilyenekről? A leckét bemagolod, vagy megérteni próbálod?

Ez fontos. Például nekem elég egyszer elolvasnom valamit, ha rendesen le van írva, érthetően, akkor azonnal megértem és utána nem is kell vele foglalkoznom többet. Azzal hogy újra elolvasod ugyanazt az hatalmas időpocsékolás.

2017. máj. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem az, be akarom magolni. Most is volt egy tantárgy(4 a 4 es oldal), elolvastam ötször de nem tudnám felmondani...így vagy 2 órát tanultam.... Tudom, szégyen....
2017. máj. 30. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!