Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez nagy hátrány, ugye? Mesélje...

Ez nagy hátrány, ugye? Meséljen kérem akinek volt már ilyen, mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Végzős leszek szeptembertől a gimiben,és nagyon úgy tűnik hogy elmegy a matektanárom. Erre az 1 tanévre úgy gondolom hogy nagy szívás lesz az új tanár, mert a mostani nagyon jó. Szigorú, viszonylag sokat követel; tudom hogy nála jó kezekben vagyok. Eddig is féltem az érettségitől, de így hogy elmegy még jobban. És a jövő tanévtől is. Azoknál akik szóbakerülhetnek helyette fényévekkel jobb tanár, tehát biztos hogy rosszabb lesz. És mellesleg matek csoportos vagyok, ami heti 5 matekot jelent.

2017. máj. 31. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdezném tőle, hogy felvehetném-e vele a kapcsolatot, ha szükségem lenne a segítségére a matek miatt....

Korrepetálás, magánóra fejében. Természetesen.

Persze, ha a városból is elmegy, akkor az más szitu.

2017. máj. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pontosan. Kérd el az elérhetőségeit és menj hozzá különórákra és rengeteg házi gyakorlatot oldj meg vele, megéri majd.
2017. máj. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Megfontolom az ötletet, de egyenlőre reménykedek benne hogy lesz olyan kedves és óraadó tanárként végigvisz minket.

A mostani 10.-ben úgy sem tanít,hátha átjárna arra a heti 5 órára. Suliban már volt hasonlóra példa, ezért jutott ez eszembe. Mondjuk az a tanát föcit tanított...

(Mellesleg a városban marad.)

2017. máj. 31. 18:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is épp most lépek le a suliból (meg talán a tanár pályáról is...). Mintha csak rólam írtál volna :)

De nem hiszem.

Én is következetes, kedvelt, de szigorú matektanár vagyok (voltam), de pont a magamfajta nem illik a rendszerbe.

Viszont az érdekes, hogy több közkedvelt, hatékony tanárról tudok, aki lelép.

Sajnos olyanok a feltételek, körülmények, hogy aki teheti, mással kezd foglalkozni, és ezek éppen a jobb tanárok.

A középszerűek maradnak a tanári pályán, de hát ha az országnak nincs szüksége jó tanárokra, akkor nem is kellenek jó tanárok, én ezt látom, ha jól körülnézek.

"Érdemes" volt szidni, lejáratni a tanárokat...

2017. máj. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó


Sajnálom hogy így dönt, mert a gyerekeknek nagy szüksége van az ilyen tanárokra. Azokra, akiktől nemcsak tananyagot, hanem emberséget is tanulnak.


Nekem hiányozni fog a matektanárom ha nem marad esetleg óraadónak. Kis iskolába járok, a gimi 4 osztály összesen, matek órán 11-en vagyunk csak, így elég családias a környezet.

2017. máj. 31. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!