Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyha egy tanár megérinti a...

Hogyha egy tanár megérinti a diák vállát vagy csak hozzáér a felkarjához beszélgetés közben az arra utal hogy közel allok hozzá? Többi oaztálytársamat nem szokta megérinteni.

Figyelt kérdés

2017. jún. 2. 09:20
 1/9 A kérdező kommentje:
A férfi tanár és a diák lány
2017. jún. 2. 09:22
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Nekem van egy ferfi tanarom aki eleg sokszor megerint, megsimatgatja a hatamat ha korbe megy az osztaly terembe, vagy sokszor felszolit az oran, volt,hogy segitseget tolem pl en osszam ki a dolgozatokat, inditsam el a gepet amig o kimegy a tanariba, es sokszor mosolyog ram, ha sulin kivul latom akkor mindig koszon nekem vagy oda jon megkerdezi hova tartok, miujsag, keszulok e kovetkezo dolgozatra kb ennyi :D Nagyon tetszik a tanarom:) de nem vagyok szerelmes bele,de hat ja..talan furi ez az egesz, de nem leptuk tul a tanar diak viszony. En 18 vagyok o meg 30 :D
2017. jún. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor semmit nem jelent?
2017. jún. 2. 09:31
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
30-as férfi tanároknál ez gyakran előfordul, mert rá vannak gerjedve a friss húsra, mint 2-eske esetében is.
2017. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Tanár vagyok. A megengedett érintés a váll illetve a kézfej. Érinteni max akkor szoktam ha olyan a helyzet, pl. sír a gyerek, rosszkedvű, dicsérek vagy éppen szaladna ki az udvarra és vissza kell venni a lendületből.

Ezek nem jelentenek semmit. Néhány gyereken látszik, hogy zavarja az érintés (elhúzodik, bámulja a kezem amivel érintem), ilyenkor nem szabad megérinteni, mert csak ártok vele.

Ha zavar egyből szólj neki, ha folytatja vagy olyan helyen fog meg ami kényelmetlen helyzetbe hozz, akkor jelenteni kell szülőnek esetleg az iskolai személyzetnek (pszichológus, ápoló, osztályfőnök stb.).


Az is fontos, hogy a tanár nem viselkedhet így. Hivatalosan nem lehet az egyik gyerekkel kedvesebb, figyelmesebb, mint másokkal. Persze mindenkinek vannak szimpatikusabb diákjai, de ezt nem szabadna kimutatni. Végül pedig, kapcsolatban gondolkodni teljesen etikátlan, még akkor is ha csak pár év különbség van köztetek.

2017. jún. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem értem, miért kellett lepontozni a 4-est, teljesen igaza van.
2017. jún. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A helyzettöl függ az egész. Milyen helyzetbe érintett meg biztos oka volt rá. Nem hinném h kockáztatná a karrierjét bárki miatt. Ha meg barátnője is van v férj pláne. Lehet szimplán kedves is attol még mással is csinálhatja h te nem látod.
2017. jún. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nkm is szokott ilyen lenni, miközben magyarázz nkm a tanárom. Számomra ez egy kedvesség, nekem jól esik, többször is volt már ilyen. Lány vagyok és a tanárom is nő.
2017. jún. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Engem kilencedikben azonnal kiszúrt magának a tesitanárom, aki amúgy kifejezetten helyes pasi volt. Rendszeresen hozzám ért, átkarolta a derekamat, utalásokat tett, hogy rácsapna a fenekemre, feltűnően végigmért hátulról, nézte a melleimet, dicsérte a külsőmet, sokszor nagyon közel jött, bizalmaskodott, félreérthető megjegyzéseket tett, nyomkodta a vállamat stb.

Ez már nem oké. Kis hülye tiniként persze nekem is tetszett, hogy kivételezik velem, de ma már szégyellem a dolgot. Amik velem történetek, azok kifejezetten szexuális töltetűek voltak, ezeket el kell különíteni a szimpátiától. Amennyiben nem tolakodó, és nem minden egyes helyzetben teszi ezt, az belefér.

21/L

2017. jún. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!