Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez nagyon gáz? Merjek belevágni?

Ez nagyon gáz? Merjek belevágni?

Figyelt kérdés

Előre bocsánat ha rossz a kategória, de nagyon fontos lenne.

A helyzet az, hogy most vagyok nyolcadikos és elég sok teher nehezedik a vállamra. Az elmúlt másfél év igazi káosz volt és vannak dolgok amiken nem igazán tudom túl tenni magam. Szüleimmel sajnos messze nem olyan jó a kapcsolatom, hogy meg tudjam beszélni velük a dolgokat. Tanáraim között lenne nem is egy akivel megbeszélhetném (szerencsére a tanáraim többségével jó a kapcsolatom) viszont nem szeretném őket terhelni a butaságaimmal. És van egy "problémám" ami egy olyan tanáromhoz kapcsolódik akivel tudnák beszélni (a kapcsolatunk most nagyon jó, viszont alig egy éve nagyon zavaros volt), viszont vele erről nem szeretnék/merek beszélni, hisz bár sejti és próbált segíteni nem igazán sikerült neki (az én hibám miatt, abban sem vagyok biztos, hogy valaki tudna ebben segíteni) és félek, hogy ha beszélnék vele akkor akaratunkon kívül is megváltozna a kapcsolatunk és ezt végképp nem szeretném kockáztatni.

Két hete voltunk egy egynapos osztály kiránduláson ahol mint kísérő tanár velünk a suli pszichológus is. A haza fele vezető úton hirtelen felindulásból feltettem neki 3 kérdést (egyes szám harmadik személyben) aminek az lett a vége, hogy személyes dolgot is elmondtam neki. Megfordult a fejemben, hogy még egyszer elmenjek hozzá, mert még lennének kérdéseim. Mondjuk alig ismerem, de valamilyen megmagyarázhatatlan okból kifolyólag bízok benne. Igazából eddig minden oké is, csak hát jó barátaim a kételyek lecsaptak rám.

Az első problémám az, hogy mivel a kérdések között lennének olyanok is amik részben kapcsolódnak a tanáromhoz is úgy érzem mintha hátba támadnám őt és elárulnám. A tanárommal is beszéltem viszont ő valahogy (fogalmam sincs miért, hisz logikusan gondolkodva pont, hogy ő lenne az aki segíteni tudna) nem tud segíteni és úgy érzem, hogy talán a pszichológus tudna. Az biztos, hogy a pszichológus nem mondaná el neki, már csak azért sem mert tudomásom szerint alig ismerik egymást, de én mégis úgy érzem, hogy elárulom. Csak én reagálom túl, vagy ezzel tényleg elárulom?

A másik az, hogy senkinek sem szeretnék szólni arról, hogy beszélek vele. Tudom ez hülyeség viszont vannak dolgok amiket nem szívesen kötök még a legjobb barátaim orrára sem és amiket jobb szeretek egyedül intézni. Persze könnyebb lenne szólni az oszinak, hogy kérdezze meg a pszichológust, hogy mikor mehetek, de őt sem szeretném belevonni. Arra gondoltam, hogy facebook-on írok a suli pszichológusnak (máshol nem tudok úgy beélni vele, hogy senki se tudjon róla) és megkérném/kérdezném, hogy tud e maradni suli után és, hogy beszélhetek e vele. A baj csak az, hogy én aznap amikor a suliban van kettőig vagyok és utána kéne, hogy maradjon/junk (nekem nem gond, de nem tudom neki meddig van a programja) Nem parasztság facebookon beszélni vele és arra kérni, hogy maradjon ha mondjuk csak 12-ig van hivatalosan a suliban?

Bunkó válaszoktól légyszi kíméljetek, nekem ez fontos.



2016. ápr. 28. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Kicsit zavaros, mert nem tudjuk mi a baj.

1: Nyolcadikos vagy, az a korszak nagyon zavaros. Akkoriban nekem is volt mindenféle kapcsolatom tanáraimmal. Volt akit szinte rokonként tiszteltem, volt olyan fiatalabb tanár, akivel mintha haverok lennénk, és persze volt olyan akivel rendszeresen szembeszálltam, és szörnyű volt a kapcsolatunk. Ez ennek a kornak a velejárója, és nem csak tanárokkal, szinte mindenkivel. Csak vigyázz ezekkel, nekem akkoriban romlott meg a családommal a kapcsolatom, és sajnos nem is jött rendbe. :(


2: Én az a fajta emvber vagyok, aki valahogy nem tud hinni abban, amit egy pszichológus mond. Valahogy nem ment, rólam lepattantak mindig is az ilyen dolgok. Viszont, a nővérem kb olyan idős korában, mint ami te vagy, talán kicsit idősebben, pánikbeteg volt, és ennek hatására depressziós. Hónapig nem lehetett mit kezdeni vele, azonban (kb egy évvel az első tünetek megjelenését követően) sikerült rávenni, hogy menjen el az ingyenes városi pszichológushoz (mert van ilyen). Egy hónapon belül rendbe jött. Nem tudom mit mondott neki, nem tudom, mit csinált vele, de tény, hogy teljesen kirángatta abból a helyzetből amiben volt, ami hatalmas eredmény. Sokáig járt hozzá utána is, csak, hogy kibeszélje valakinek a gondjait.


3: ... Mert a pszichológus pont erre való. Elmondod a dolgaidat, és meghallgatja. És az iskola pszichológus pont arra van, hogy a hozzád hasonló srácoknak/lányoknak tudjon segíteni.


4: Orvos. Ha arra kéred, hogy ne Traccsoljon rólad a tanáriban, nem fog. Ha arra kéred, hogy ne pofázza el fűnek fának, hogy ott jártál, nem fogja, ez a dolga. Egészen addig, ameddig valami nagyon súlyos lelki trauma ki nem derül veled kapcsolatban, (amit kétlek) addig nem fog róla szólni senkinek, ha kéred.


5: Természetes, hogy tartasz az egésztől, de az, hogy hozzá fordulsz, alapvetően egy jó dolog. Mindegy neki, hogy hogy keresed meg, ha facebookon, akkor ott. Úgyis csak annyira kell az ez, hogy egy személyes időpontot tudjatok egyeztetni, amikor mindketten ráértek.


ennyi az egész. :)


21F

2016. ápr. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan menj el a pszichológushoz, és attól ne félj, hogy elmondja valakinek, amit meséltél neki, mert köti az orvosi titoktartás.
2016. ápr. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!