Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért félhet a férfiaktól?

Miért félhet a férfiaktól?

Figyelt kérdés

Van egy lány aki május elején jött az iskolába, az én osztályomba került, most költöztek ide. Senkivel nem barátkozik, pedig az osztályt kértem, hogy nyissanak felé, de nem. A férfi tanároktól, segítőktöl pedig kimondottan tart.

Szerettem volna beszélgetni vele ezért dök napon behívtam a termünkbe, hogy beszéljünk, de szemmel láthatólag félt tőlem.

Találkoztam az édesanyjával és a nevelőapjával is ők nyitottak, jókedvűek, kedvesek.

Nyáron 10 napot együtt táborozunk a lánnyal kicsit fel akarok készülni, nem akarom, hogy 10 napig szenvedjen (az iskolában kb minden nap olyan mint mint aki szenved).

4 kísérő lesz (velem együtt) a táborban ebből 3 férfi ezt a lány is tudja. Dök napon elmondta a lány, hogy ő nem is akar jönni csak az anyukája szeretné.

Annyira furcsa nekem ez a család. Az anyuka pucc a gyerek meg kész roncs.



2017. jún. 19. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem megtörténhet,hogy valami történt vele,bántotta egy férfi,vagy még most is.Ha érted mire gondolok.Iskola pszichológushoz kellene küldeni,hátha megnyílna.De több,mint valószínű fél beszélni róla.Vagy családon belül történnek dolgok,kitudja.A lánynak segítségre van szüksége,mindenképp.Szegénykének nehéz lesz így az iskola,barátkozást és stb.
2017. jún. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is felvetettem az anyukának, hogy segítene a beilleszkedésben ha elmenne egyszer kétszer, de mint a szülők 80%-a kikérte magának, "az ő gyereke nem bolond, majd lesznek barátai."

Amúgy nem kislány, 17 éves lesz. Tehát a nevelőapa molesztálása nem valószínű, bár felmerült bennem.

2017. jún. 19. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 21 leszek, mégis sok esetben tűnhet úgy, mintha félnék a férfiaktól. Pedig ez így konkrétan nem igaz, csak szorongásos problémáim vannak, ami alapvetően szinte minden társas helyzetben előjön, de idegenek esetében még inkább, ill. "fontosabb személyek" esetében is. Nem lehet, hogy esetleg ő is ilyen problémával küzd, és nem alapvetően a férfiaknak szól mindez, hanem önmagában a kommunikációnak, ill. mondjuk tanárokkal való beszélgetésnek tudható be? Csak egy ötlet persze, de akár még ez is előfordulhat szerintem.
2017. jún. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%
apuci biztos molesztálta
2017. jún. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Első vagyok.

Szerintem attól mert a lány 17,sajnos még valószínű lehet a molesztálás,ha nem az apuka akkor más részéről.

Viszont ahogy az egyik válaszoló is írt,lehet hogy félénk és problémái vannak a kommunikációval.Én is ilyen voltam.De azt általában az emberek csak úgy hívják,hogy félénk.Ha valaki fél valakitől akkor a félelmet összelehet téveszteni a szorongással,hacsak nem ad konkrét jeleket,hogy fél.

2017. jún. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet az is, hogy ő csak egyszerűen félénk, igen. De az én esetem mondjuk más, ez nem puszta "félénkség", én most ebből indultam ki és hoztam fel lehetőségként ezt is.
2017. jún. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!