Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanár-diák viszony?

Tanár-diák viszony?

Figyelt kérdés
Engem sokszor foglalkoztat az a kérdés,hogy tanár-diák viszony. Értem is, hogy középiskolába nem nézik jó szemmel,ezzel nincs is gondom. A kérdésem az, hogy mit mond a jog arról,ha a diák mondjuk 20-on 30-on éves? Ekkor is vannak szabályok? Például a diák "beleszeret" főiskolás/egyetemi tanárába?

2017. jún. 20. 01:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Amint betöltöd a 18-at, sőt még hamarabb is lehet, ha mindkét fél akarja.

Azonban itt jön közbe az oktatási rendszer, azok elvárásai. Nem nézik jó szemmel ha a tanár a diákjával viszonyt folytat, ezért a tanárt figyelmeztetéssel, vagy elbocsátással jutalmazzák, mert az iskola hírnevét járatja le, megbotránkoztatást kelt a szülőkben, más diákokban, illetve alapja lehet bármilyen jó jegynek(kivételezés)


Egyetemen meg titokban lehet tartani, vagy szimplán nem veszel fel az adott tanárhoz tantárgyat, és megoldva az egész dolog.

Őt sem fogják megbüntetni, és senkit sem fog érdekelni.

2017. jún. 20. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pl. mert összeszopja az 5öst? Simán összeférhetetlen.
2017. jún. 20. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én egyetemen tanítok. Nekem van olyan munkatársam, aki egy diákkal jár már hosszú évek óta. Azt hiszem ő a diplomakonzulense is. :D Nálunk senki nem csinál ebből ügyet. Bár én személy szerint nem mennék bele ilyen kapcsolatba.
2017. jún. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én végül feleségül vettem a doktorandámat, egyetemen ez nem rendkívüli jelenség. A korkülönbség sem igazán nagy, a közös érdeklődés is megvan. Egyébként is szorosan együttműködünk a kutatás során. A tudomány történetében is rengeteg férj-feleség vagy szülő-gyerek viszonyt ismerünk ami tanár-diák viszony is volt egyszerre.


Összeférhetetlenség nem általában a tanár-diák viszonynál van (miért ne taníthatnám, miért ne lehetnék a konzulense, témavezetője, tutora, mentora), hanem csak bizonyos tanári szerepköröknél amit viszont az ember általában átad valamelyik kollégájának ilyen esetben.


Nyilván nem vállaltam volna, hogy a feleségem értekezésének a bírálója vagy opponense legyek, azt sem vállaltam volna, hogy a doktori szigorlati bizottságában elnök vagy tag legyek. De ezek egyébként a témavezetői, konzulensi státusszal is összeférhetetlenek.

2017. jún. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!