Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem érzem velük jól magam,...

Nem érzem velük jól magam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ősszel megyek gimibe és már találkoztam az új osztálytársaimmal. Két emberen kívül senki sem volt szimpatikus nekem, mindenki felvágott a nagy eszével (kéttannyelvűbe megyek ami azt hiszem erősnek számít) és nem tudtak másról beszélni csak a suliról meg hogy ki mit szeret olvasni. Én is jól tanulok, de ennyire nem érdekel a suli és tudom, hogy az nagyon jó ha az ember a tanulmányaira koncentrál meg minden de nekem máson is jár az eszem nemcsak azon hogy suli, tanulás meg versenyek. Amikor megpróbáltam másról beszélni velük kelletlenül válaszoltak (pl. milyen filmeket szeretnek, hova szoktak utazni) és mindig visszajött a suli témának. Két lánnyal azt hiszem jóba lettem, akik nem ennyire földhöz ragadtak, de rajtuk kívül senkivel se tudtam normálisan beszélni. 15/L

2017. jún. 29. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is kéttannyelvűs vagyok. :D Amúgy számomra épphogy fura, hogy csak a suliról tudtak beszélni. Az én osztálytársaim örülnek ha nem kell tanulással foglalkozni... Általában csak a pasik, a bulik és a szórakozás jár az eszükben. Sajnos az a gond, hogy szerintem minden osztályban ezek a "nagymenők" vannak többségben, akikkel nem tudunk mit csinálni. Egyszerűen csak nem kell tudomást venni róluk, ha zavarnak. Szerintem próbáld meg azzal a 2 emberrel szorosabbra fűzni a barátságot. Én azt mondom, inkább legyen 2 igaz barátod, mint sok, de felszínes kapcsolatod. :) 16/L
2017. jún. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mcrgt2 válasza:
76%
Legyél laza es sz@rd le őket mert belőkuk lesznek az ilyen tudományos gyógyegerek akik stréberek és a kémiai reakciok leirása során maszturbálnak😂😂. Na komolyabban mondva akivel kijössz azzal beszelj akivel nem nem. Nem kell arra torekedned hogy a legjobb legyel meg hogy mindenki veled beszeljen mert lehet tudnak minden erdekes sulis dologrol beszelni amit mindenki letoj magasrol, ha meg kozbe nem elnek normalis emberi életet. Szoval nem gond ha nemsok baratod van az osztalybol mert lehet máshonnan is. Meghát megfogjátok szokni egymást.
2017. jún. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
2 még sok is
2017. jún. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fogadd el, most ez van, ezt kell szeretni. Amin nem tudsz változtatni azt elfogadni tudod, lehetőségekhez képest kell kihozni mindig a maximumot az adott pillanatból, valaki mindig szokta mondani, hogy nem véletlenül van benne a szókincsünkben az a kifejezés, hogy "ez van." Meg vagy az van, hogy közömbösek, és nincs már mit tanulnod tőlük (de ez nem feltétlenül olyan tanulnivaló, ami az ő szájukból hangzik el; lehet olyan megértés is, hogy csak észreveszel rajtuk valamit,pl a testbeszédükön, és úgy jutsz megértésre; nem feltétlenül kell kimondaniuk valami nagyon lényegeset/rávilágítaniuk konkrétan valamire, lehet hogy csak elgondolkodtatnak, amiről neked eszedbe jut valami nagy felismerés, megértés születik benned általuk, a segítségükkel.), szóval vagy nincs mit tanulnod tőlük, esetleg te taníthatsz nekik valamit; vagy pedig van őtőlük tanulni valód. Pl abból is esetleg le lehet valamiket szűrni, hogy milyenek a témáik; meg hogy "jéé, ilyen emberek is vannak, eddig ilyen embertípussal még nem is találkoztam!" És akkor ad neked egy élményt, mert valamiben eddig szokatlan volt, valamiben eddig újat mutatott.
2017. jún. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Legyél jó, erős, bátor, segítőkész, legyél kedves, aki nem az, arra ne haragudj, aki felidegesít, arra ne haragudj, inkább a rosszat győzd le jóval. Érd el, hogy ő is jó legyen és kedves. Ne félj, ne hagyd, hogy a rossz magával húzzon,inkább a rossz embereket húzd a jó oldalra. Ne hagyd, hogy ők befolyásoljanak téged, és rosszra csábítsanak, te érd el, hogy ők is jók legyenek. Viselkedj jól, mindig úgy, hogy sohase kelljen szégyenkezned. Ha rádöbbensz, hogy bizonyos dolgokban nem is voltál annyira kedves és megértő, olyanokra gondolok, amikre eddig azt hitted, hogy helyesen cselekszel, de kiderül, hogy nem, akkor ne ijedj meg, ne szomorodj el, hanem okulj belőle, tedd túl magad rajta, és változz meg, okulj belőle, hogy legközelebb tudd, hogy kell cselekedned. Ne haragudj senkire, inkább a rosszat győzd le jóval.
2017. jún. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!