Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért röhögnek ki a hátam...

Miért röhögnek ki a hátam mögött, ha szemtől szembe normálisak és kedvesek velem?

Figyelt kérdés
Ez volt az első évem gimiben, és nem sikerült beilleszkednem. Ami persze az én hibám, mert soha nem kerestem senki társaságát, nem szóltam senkihez sem, csak ha muszáj volt, közös programokon is csak ritkán vettem részt. Alapjáraton egy csendes, félénk lány vagyok, nem vagyok egy társasági ember, de az általános iskolában történt több éves kiközösítés és bántalmazás (lelki és fizikai egyaránt) hatására nagyon zárkózott lettem és (szerintem) szociális fóbia alakult ki nálam. Ha most az osztályból valaki hozzám szól, akkor érzem, hogy a torkomban dobog a szívem és izzad a tenyerem. Annyira feszült leszek ilyen helyzetben, hogy már akaratom ellenére is lekoptatom az illetőt, aki próbált beszélgetni velem. Órán is elég feszkós vagyok, mindig attól félek, hogy valami hülyeséget mondok, ha felszólít a tanár és a többiek ezért kiröhögnek. Szünetekben a helyemen ülök és facebookozok vagy olvasok valamit. Az osztálytársaim rám se bagóznak pár ember kivételével, de ők is csak nagyon ritkán szólnak hozzám. Ez a pár ember nagyon kedves és normális velem szemtől szembe, bár már többször is észrevettem, hogy rajtam röhögnek a hátam mögött. És ezt nem csak kitalálom, mert amikor hallottam, hogy rajtam nevetnek, akkor kihallottam a nevemet. Ez nagyon rosszul esik, mert én igyekszem mindig kedves lenni velük, a házit is odaadom, ha kérik. Azt mondják, hogy nincs okom rá, hogy ennyire szégyellős legyek, meg hogy barátkozhatnék, de a hátam mögött mégis kinevetnek. Ez annyira rosszul esik, hogy sokszor úgy érzem, hogy már nem is akarok beilleszkedni közéjük. Júniusban volt 2 napos osztálykirándulás, én úgy terveztem, hogy el se megyek, de többen is próbáltak rábeszélni, ezért végül elmentem. Nagyon rosszul éreztem magam egész végig, örültem, amikor vége lett. Nem arról van szó, hogy egyedül voltam, mert hívtak társaságba, csak utána meg úgy viselkedtek, mintha ott sem lettem volna. Amúgy az egyik gyerek elég furcsán viselkedik velem, és nem értem, hogy miért. Kedves velem, de mintha ideges lenne, amikor velem beszél. Ő is próbált rábeszélni a kirándulásra, aztán meg elkezdett kérdezgetni a múltamról, hogy általánosban voltak-e barátaim, miért vagyok ilyen félénk, ilyesmik. Én csak annyit mondtam neki, hogy általánosba 3 évig voltam kiközösítve, erre a képembe röhögött. Nem értem, hogy mi olyan vicces ebben. Amúgy ezt a srácot már többször is láttam, hogy kiröhög a hátam mögött. És nem csak ő. Szinte mindenki ezt csinálja, aki néha beszél velem. Szemtől szembe rendes, viszont kiröhög a hátam mögött. Miért csinálják ezt?

2017. júl. 13. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom,de velem is ez volt,amikor új suliba mentem. Én előtte nagyon nyitott voltam,de ahogy abba a suliba bekerültem,mindenki "bántani" kezdett,és totálisan visszahúzódó lettem utána,de én sulit váltottam.

Engem nem kinevettek,hanem inkább lenéztek. Egy barátom volt,tőle is mindig azt kérdezték hogy miért barátkozik velem. Ezt persze a hátom mögött kérdezték.

Amióta sulit váltottam,sok barátom lett,de nekem is van még ilyen szociális fóbiám még mindig,és már több éve hogy sulit váltottam,de még mindig megmaradt. Tudom,hogy pár év múlva már túl leszek ezen,de nagyon nehéz néha még így is... Remélem,neked is jobb lesz majd :) Próbálj meg ismerkedni sulin kívül,vagy kezd el valamilyen hobbit,hátha úgy javul valamit a helyzet :)

2017. júl. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még annyit szeretnék írni hogy régen amikor kinevettek tudtam hogy rólam van szó,és még van hogy most is "beképzelem" magamnak hogy engem nevetnek ki,még ha más témáról van szó,pedig azóta már megváltoztam,és nincs is rajtam semmi kinevetnivaló,de a régi emlékek miatt még mindig azt hiszem,hogy én vagyok a vicc tárgya :(
2017. júl. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Figy. A megoldás az, hogy zárd le ezt a szálat, hogy ki mit csinál a hátad mögött, nevetnek,mit gondolnak stb. Vedd úgy, hogy ehhez semmi közöd. Az ő dolguk, mindenki beszélhet bárkiről, nevethet ha viccesnek talál valamit, ez az ő dolguk. Tényleg. Hagyd meg nekik ezt. Ez önmagában nem gond.


A lényeg, hogy nem onnan indultál ahol mások, nem olyan helyzetben vagy. Több időre van szükséged. Másoknak sem könnyű valószínűleg veled megtalálni az oldott hangot és alapvetően ők is tapasztalatlanok, mert nagyon fiatalok, szóval így reagálnak.


Ha ezt nem oldod meg középiskolában, akkor majd utána kell. Nem fogod megúszni. Szóval a legjobb ha ezt a három évet arra használod, hogy gyakorolj. Pontokba szedem ami fontos:


1. ne legyenek elvárásaid. az az alap, hogy nem lesz egy barátod sem, senki, akivel beszélhetnél a maradék évek alatt. És ez nem baj. Így is lehet. Ha így marad akkor majd utána kell megtanulnod emberekkel valamit kezdeni.


2. ne hibáztass másokat. se magadat. ez most a helyzet. innen indul minden. mindenki azt reagálja amit tud, ha azzal bánt is.


3. valószínűleg sok visszautasítást fog kapni. ezért fontos, hogy ne sértődj meg. lehet ez napokat vesz majd igénybe, de fontos, hogy újra és újra tudj mindenkit tiszta lappal indítani. mert ezek az emberek vannak velük tudsz gyakorolni. ezért ne írd le őket. mert akkor nem lesz kivel gyakorolni. Ezt a kérdés meg, hogy "miért csinálják ezt?" egyszerűen felejtsd el.


4. ne várj rövid távú eredményt. sok próbálkozás lehet évek. De higgy benne, hogy vezet valahova. ahogy a gyerek járni tanul folyamatosan esik. de a végén járni fog.


5. meg kell tanulnod bátornak lenni


6. meg kell tanulnod nem lefagyni, ha valami nem jól sül el. pl mondasz egy béna mondatot. akkor képesnek kell lenned nem befagyni. hanem lazának, oldottnak maradni. bízva abban, hogy nincs semmi baj. most ez van. ez a beszélgetés ilyen. és folytatni.


7. magaddal kapcsolatban meg az az alap, hogy ez vagy te. nem tudsz más lenni. azt tudod csinálni, hogy ezt kibontod amennyire sikerül. ez az egyediséged. szóval mindenképp meg kell mutatnod azt ami van. nem azt amiről azt gondolod, hogy mások szeretnék, hogy legyen. pl az ügyes volt, hogy mondtad, hogy mi volt általánosban és nem mellé beszéltél. az volt a gond, hogy zavarba jöttél a másik reakciójától. ha ott kiegyensúlyozott maradsz, ha szeretreméltó, vagy vicces tudsz maradni, akkor lehetett volna onnan tovább menni, akkor is ha ő nevet. a lényeg, hogy ez van, ami vagy ezt kell kitenned és a másiknak ezzel kell kezdeni valamit. nincs kamu. nincs álca.


8. humor. meg kell tanulnod megnevettetni másokat. ez őrült nehéz.


9. az előzőhöz fontos megérteni, hogy a nyelv nem információ cserére szolgál csak. nem csak tényegek lehet átadni. hanem lehet vele játszani. megbökni egymást, trükközni, elrejteni dolgokat és felfedni. lehet tempója, ritmusa akármi. és ez szórakoztató.


Gyakorlatok:

- fontos, hogy merj kezdeményezni. ezt pl gyakorolhatod utcai helyzetekben. szólíts meg emberek, idegeneket. kérdezd meg mennyi az idő. kérdezd meg hol van valami, ahova menni akarsz. kérj egy zsepit! kérj pénzt. és fogadd el, ha nem kapsz. nem azért csinálod, hogy kapj, hanem a bátorságot gyakorolod, hogy merj megszólalni és elmondani amit akarsz. és aztán a másik reagál amit akar.

- közben ugyanez ismerőseiddel, osztálytársaiddal. újra és újra szólítsd meg őket. apró dolgokkal. és tudj létezni a béna beszélgetésbe. szokd meg a beégést kicsit.

- mindkét helyzetben ha kicsit beleszoksz. próbáld meg kicsit trükkösebben használni a nyelvet. játszani. viccelni. és ha rossz vicc lesz, ha rossz szellemesség, szokd, meg és tanulj meg könnyendnek maradni.

- következő lépés, ha már jobb vagy. kezdeményez valamit amit csináljatok. hívj el valakit valahova. egy kávé szünetben, valahova séta, át hozzátok ebédre, mozi, kirándulás úszás fogalmam sincs mi. mindegy hogy elmegy e. csak gyakorolj. azt kell megtanulnod, hogy kell olyan kedvel hívni valakit, hogy kedve legyen menni. egyre inkább fejlesztened kell magadban a könnyedséget, és hogy valami derű és jókedv legyen veled. akkor is ha egyedül vagy a maradék évek alatt. és akkor is ha béna vagy, ha ronda vagy, ha bármi.

- kezdj el egyedül csinálni dolgokat ami neked jó, amit szeretsz. menj el egyedül kirándulni. utazz el egy másik városba, faluba. ha szeretsz olvasni, olvass emberek között, ülj ki egy parkbe. menj el bicajozni. menj el moziba. menj el egy koncertre. meg kell szoknod ezeket. és akkor ha jársz valahova, ha van egy érdeklődési köröd, ha jól vagy, lehet valaki majd el akar menni veled. mert kíváncsi, hogy milyen, mert látja, hogy te csinálod és neked jó.


ezekkel el tudsz indulni. hajrá.

2017. júl. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az se hülyeség, amit 1 ír, hogy válts sulit, ha tudsz és ha úgy érzed tudnád jobban, lehet jó lenne tiszta lappal indulnod. meg vannak genyább iskolák, ahol keményebb a társaság és lágyabbak. nyilván minél jobb suli, annál elfogadóbbak. nem tudom milyen tanuló vagy... szóval ha váltasz nem mindegy hova, okosan kell helyet találni.
2017. júl. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

"Ami persze az én hibám, mert soha nem kerestem senki társaságát, nem szóltam senkihez sem..."

-Nem kell mindenkivel lepacsizni.


"több éves kiközösítés és bántalmazás (lelki és fizikai egyaránt)"

-Kérd meg az egyik fiú ismerősödet kapja el őket!


"Ez a pár ember nagyon kedves és normális velem szemtől szembe, bár már többször is észrevettem, hogy rajtam röhögnek a hátam mögött."

-Ők csak azértt kedvesek veled, mert szavakat hallanak tőled. Az általad kimondott szavakat szépen átformálák, egy másik szövegkörnyezethez párosítanak amitől téged a többiek flúgosnak néznek.


"igyekszem mindig kedves lenni velük, a házit is odaadom, ha kérik."

-Te is kérjél tőlük valamit. Ha nem adnak akkor ők is mennek szépen a levesbe.


"Amúgy az egyik gyerek elég furcsán viselkedik velem, és nem értem, hogy miért. Kedves velem, de mintha ideges lenne, amikor velem beszél. Ő is próbált rábeszélni a kirándulásra, aztán meg elkezdett kérdezgetni a múltamról, hogy általánosban voltak-e barátaim, miért vagyok ilyen félénk, ilyesmik. Én csak annyit mondtam neki, hogy általánosba 3 évig voltam kiközösítve, erre a képembe röhögött. Nem értem, hogy mi olyan vicces ebben. Amúgy ezt a srácot már többször is láttam, hogy kiröhög a hátam mögött. És nem csak ő. Szinte mindenki ezt csinálja, aki néha beszél velem. Szemtől szembe rendes, viszont kiröhög a hátam mögött. Miért csinálják ezt?"

- Most ízelítőt kapátál milyen is a felnőtt élet. Ez nem csak az iskolában van így, a munkahelyeken is ez megy.


Én már nem tanácsolom neked kezdj el velük barátkozni, mert én sem barátkozom ilyen kétszínű alakokkal. Ha most elkezdesz velük barátkozni, akkor te lennél a csicska. Legyél hozzájuk, rideg, szigorú, lekezelő, bunkó.

2017. júl. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Röviden: mert primitívek. Te pedig keress magadnak olyan baráti társaságot, amelyen belül Felemelnek téged, motiválnak és szeretnek. Ez nagyon fontos.
2017. júl. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem te reagálod túl, ami érthető mert kamasz vagy és sokkal érzékenyebb, és most keresed magad. DE itt lenne az ideje, hogy azt mondd, hogy hülyék voltak az osztálytársak általánosban, de ők új emberek és most tudatosan megerőlteted magad. Szerintem találnál magadnak barátokat, ha kicsit is nyitnál, a leírásból inkább az jön le, hogy vannak akik próbálkoznak nálad ! Ha tényleg "utálnának" szóba se állnának veled.. Megsértődhetsz, hogy kinevettek, de ezzel csak magadat bünteted( mellesleg megjegyezném, hogy simán félre is érthetted a szituációt). Azt meg ne várd, hogy azért mert elmész osztkirándulásra mindenki körbe fog ugrálni, sajnos neked kell "nyomulnid " kicsit jobban. Sok sikert ! ( akár nyáron hívj el egy-két embert egyet fagyizni vagy ilyesmi, sokkal személyesebb és tuti összebarátkoztok)
2017. júl. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért mert kínozza a lelküket a sátán, és akkor enged, hogyha bántanak valakit. Nem csak feléd, egymás iránt sincsenek tisztelettel. Egy dolog otthon belátni a hibáinkat. De csak akkor változtunk meg, ha ezt máshol, az utcán, az iskolában, akárhol tudjuk alkalmazni. Ha nem törekedsz bátran, erőből, kitartóan a jóra, akkor máshol egyet pislogsz, vagy becsuknak egy ajtót, és már el is felejtetted hogyan kéne viselkedned, hogy mit is határoztál el otthon. Homályt és félelmet gyújt a szívedben, nehogy megváltozhass. Ugyanígy a többieknek is, a sátán elhomályosítja a látásukat, lelki frusztrációt ébreszt, hogy csak kényszeresen rosszat cselekedjenek, és a jót szégyelljék. Később mikor a sátán magára hagyja az illetőt, mert már nincs szüksége a tervére, maga sem fogja érteni, miért érzett haragot, és csak akkor érzi a súlyát a cselekedetének. Legyél jó szívedből! Legyél jó, erős és bátor! Ne mondj rosszat senkiről, és tarts ki a jóban! ha a rosszat szidod, mennyiben vagy jobb nála? ne légy gyáva, rendesek veled, te is légy rendes velük! Jóval győzd le őket, beszélj velük őszintén és kedvesen. Ha magadban tartod és másoknak gyűlölködsz, magad is olyanná válasz, sőt még rosszabbá! Ne haragudj ellenségeidre, inkább hass rájuk, hogy ők is legyenek jók!
2017. júl. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Képmutatók.
2017. júl. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
azért mert új vagy próbálnak nem kötegedni de közben meg jó nekik hogy van min csámcsogniuk ez az újknál sajnos így van
2017. júl. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!